Počas studenej vojny je založená tajná organizácia Patriot, tvorená superhrdinami z rôznych sovietskych republík, ktorí majú krajinu ochrániť pred nadprirodzenými hrozbami. Po rokoch nečinnosti sú štyria z nich, Ler (Sebastien Sisak) z Arménska, Khan (Sanjar Madi) z Kazachstanu, Arsus (Anton Pampušnyj) zo Sibíri a Xenia (Alina Lanina) z Ruska, znovu povolaní do akcie, aby pod velením majorky Eleny Larinovovej (Valerija Škirando) ako Ochrancovia vypátrali a zlikvidovali profesora Kuratova (Stanislav Širin), ktorý sa predtým podieľal na projekte Patriot, ale teraz sa pridal na stranu zla. S armádou klonovaných vojakov chce Kuratov obsadiť moskovskú televíznu vežu Ostankino a Vežu Federácie, aby odtiaľ s pomocou svojich nadprirodzených schopností ovládol všetky technológie na svete. Schyľuje sa k rozhodujúcej bitke v uliciach Moskvy... (TV Markíza)

Big Bear

Soudruzi vrací Marvelu úder a předvádí, že i oni mají své super hrdiny. A panečku jaké! Když Amíci pavouka, tak oni medvěda, když Amíci Hulka tak oni Kameňáka a tak bych mohl pokračovat... A těm všem ruským hrdinům velí jako trumf opravdu hnusná a zmalovaná Valeria Škrkando s krutopřísným pohledem z jejího zmalovaného obličeje či co to bylo. Ano už i v ruské armádě velí ženy, pokrok nezastavíš ani v Sajúzu. Všichni jsou strašně drsní, významné pohledy stranou, pomalu odkládané sluneční brýle, do široka rozkročené postoje... Zloun vzniklý z experimentu se totiž vymkl kontrole a tak je třeba ve světě posbírat superhrdiny vytuněné ve čtyřicátých letech pro superboj. A tak tu máme Ivánka z Mrazíka (v zakletém stádiu), Xénii z Arabely, Čingischána coby zástupce menšin z mongolských plání a Kameňáka (hází kameny...). Dejme tomu Čingischán a celkem pohledná Xénie měli jakési schopnosti pro boj uplatnitelné, ale Ivánek a Kameňák.. Takového borce pro boj asi vymyslí jen Rus..superhrdina házící na protivníka šutráky, to už asi byla zastaralá koncepce i na konci druhé světové hádám... Říkám to pořád, mít nadupané pécéčko není vše, navíc tohle ani moc nadupané nebylo, protože při pádu věže se borcům obraz trochu rozpixeloval do podoby minecraftu... Inu to co stačí co se týče výkonu na hru Nu pagadi (vajíčka) už nemusí stačit na digitální efekty Защитники. Pro Ivánka asi oprášili kostým z Mrazíka a zřejmě z něj vyklepali moly, protože medvěd byl nějaký olezlý. Nad logikou v tomhle filmu lépe nepřemýšlet. Už jen ty sestřelené Migy v první vlně náletu, zatímco Antonov kroužící do zblbnutí kolem dokola nic... Che.. Ale alespoň nám soudruzi předvedli, že pořád mají ty slavné kaťuše (dnes jim říkejme třeba Putinův synťák, protože Stalinovy varhany je už přeci jen trochu archaické označení), teď už dokonce na svých podvozcích a neváhají je použít. No a ten kraťas na závěr... No a ten úplný závěr a významný pohled Škrkandice do kamery než naskočil коне́ц... No děs běs. Dávám si za jedno šlehnutí elektromagnetickokamenný bičíkem a pryč od toho ! * ()

Deimos

KINO Art/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: především soundtrack a celkově se na to pěkně kouká MÍNUS: scénář je jedno velké klišé obrané o jakoukoliv duši postav /// Shrnutí: Úžasně zpracovaný trailer okázale navnadil na poměrně beztvarou vykrádačku. Tady někdo hodně opisoval od Marvelu a Fantastické čtyřky. Což ale nevadí, protože takových konkurenčních filmů není přehnaně moc a přeci jen je zajímavé vidět stejné téma z ruského pohledu. Bohužel konkurence je o dvě úrovně lepší. Ochráncům především chybí větší čas věnovaný postavám. Vše je účelně zkrácené, až to působí směšně./// Celkem 53%/// ()

Blackhand47

Američané mají Avengery, X-Meny a Ligu Spravedlnosti, Rusko chrání neschopní Ochránci. Herci hrát umí, kostýmy vypadají skvěle a trikové efekty jsou tu o pár let zpátky, což se u Rusů dalo čekat. Na čem tedy film ztroskotává? Na příběhu. Začátek jakž takž ještě funguje, je nám představen záporák a tým a tím to vlastně končí. Neporazitelnému hajzlovi zpočátku hraje všechno do karet a jeho klony nejsou úplně neschopnými vojáky, jak už to ve filmech bývá. Naneštěstí se proti němu postaví pár ztroskotanců a nekončící Deus Ex Machina, která hrdiny vždycky nějak zachrání, i když vůbec nemají šanci. Celý vládní plán na zastavení padoucha je pak tak nefunkční, že ho museli vymyslet opravdu velmi ožralí generálové. To nemohli prostě přesekat ta držící lana, aby věž spadla? A proč na padoucha stříleli rakety, když věděli, že ovládá veškerá elektronická zařízení? Hrdinové to pak nakonec vyřešili schopností, o které ani neměli zdání a vesele si odkráčeli po svých. 45% ()

JohnMiller

Sovietska.... Ehm, Ruská verzia Avengerov dopadla katastrofálne. U mňa už iba z toho dôvodu, že nie som milovníkom komiksových filmov a prekonať v mojich kritických očiach Avengers, zase nie je až také ťažké. Zaščitniki má ten problém, že je to lineárna kopírka šablóny z ktorej sú povystrihované charakterové črty postáv.. Dramatické scénky sú smiešne, efekty nie najhoršie ale priemerné a a trvanie strašne krátke. Keby to bolo aspoň až tak zlé, že by si tvorcovia zo seba robili srandu, nič nepoviem ale oni to mysleli vážne. Ani jedna postava sa vám nedostane pod kožu a to trápne prosenie o pokračovanie.... No bieda. ()

ArsenalEagle

Jako záminku pustit si tuhle ruskou superhrdinskou pecku jsem využil fakt, že poslední dobou hodnotím plnou palbu (popřípadě skoro plnou) a byl bych nerad, aby někdo nabyl dojmu, že jsem měkkej. V skrytu duše jsem ale čekal a doufal, že ze mě Zaščitniki vytáhnou 3 Rudé hvězdy. Jenže nakonec těsně ne a důvodů je vážně hodně, každopádně největší dírou je scénář, který je šíleně.. ale fakt šíleně stupidní, nedává smysl a vše co se děje pravděpodobně nemá smysl a smysl asi ani mít nemělo, jinak si totiž výsledek nedokážu vysvětlit. Dialogy jsou naprosto hloupé a člověk má často pocit, že buď dané postavy absolutně neposlouchají své okolí a následně plácnou něco z random generátoru slov, jen aby nebylo ticho, a nebo chybí polovina každého druhého rozhovoru. Snaha o cool hlášky jsou ultra cringe. Je vidět inspirace Marvelem (je mi líto napsat, že jde o vykrádačku, protože sem tam tu jsou vážně originální kraviny), jsou zde snad všechna již existující klišé z filmů všech žánrů. Schopnosti Ochránců jsou oproti záporákovi totálně OP (fakt se mi snažili namluvit, že ninja Flash není schopnej sundat ultra pomalýho borce?), ale stejně se musí doslova spojit ala PowerRangers, aby měli šanci vyhrát? -> vinim scénář! Těžko říct, jestli je 90 minut málo, nebo naopak příliš hodně. Za ten čas nejde vybudovat solidní příběh pro film s podobnými ambicemi, ale nejsem si jistý, jestli by můj mozek dokázal vnímat další čas. Další obrovskou chybou je, že se film snaží působit a bere se strašně vážně, namísto aby byl spíše superhero sebeparodií, u které by se člověk i s chutí zasmál. Abych jen nekřivdil, tak akce a vizuál i přes kvanta chyb jsou koukatelný a herecké obsazení je překvapivě sympatické, přičemž Antona (Méďa Béďa) a Alinu (víla Amálka) bych si dovedl představit v nějakých menších rolích západní filmařiny. A rozhodně musím uznat, že medvěd s rotačákem je asi ta nejvíc Rusko definující věc, jakou jsem kdy ve filmu viděl. ()

• Když Ochránci útočí na vysílač a Arse (Anton Pampušnyj) se změní plně na medvěda, roztrhají se mu i kalhoty, ale při výstupu z výtahu je opět má, jako polomedvěd. To samé, když Ochránci odlétají na laně na letadle, Arse je plně medvěd, poté spadnou do řeky a vylézají ven, Arse má zase kalhoty. (Ace.A.T.L.)
  • Film obsahuje mezititulkovou scénu. (griph)
  • Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník Mi-24, Mi-17 a Mi-26. Dále stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)