Když děti natáčejí a hvězdy jim radí. Chcete vědět, jak se dělá film? Jak se připravuje, natáčí, dokončuje? V tom případě si nenechte ujít nový britský cyklus Filmuj! S moderátorem Oli Whitem se podíváme na nejrůznější místa, která s kinematografií souvisejí. V první epizodě bude například parta dětí natáčet film o záchraně dědečka. Herecké role jsou rozdělené, ale dědečka těžko může hrát dvanáctiletý kluk, že? Naštěstí u dveří zazvoní ideální představitel: Ian McKellen, slavný herec, mimo jiné představitel Gandalfa. To Bonnie Wrightová, která v sérii o Harry Potterovi hrála Ginny Wealeyovou, si vyzkouší roli chůvy, ale tentokrát v reálném životě. Jak zareagují děvčata, která netuší, kdo je přijde večer hlídat? Součástí našeho osmidílného dokumentu je také znalostní kvíz, který mladí kinomaniaci musejí absolvovat. A jaké budou disciplíny? Jen namátkou: Jak vycvičit draka, Pán prstenů, Avengers, Harry Potter a mnoho dalších slavných titulů. A otázky nebudou právě jednoduché! Podíváme se i na červený koberec a naučíme se, jak docílit efektu chůze po zdi. (Česká televize)

Teachman

Tento pořad je slátaninou, která je na můj vkus naprosto chaotická a jeho přínosná hodnota není valná. Tento televizní projekt se moc nepovedl. Nedoporučuji ho. ()