Ďalšie dobrodružstvá mladej kúzelníčky Marek, ktorá v starodávnom mýtickom svete plnom netvorov, drakov a oblúd vládne nebezpečnými silami čiernej mágie a so svojou družinou dobrodruhov bojuje proti temným silám, ktoré chcú ovládnuť a zotročiť svet. Tentoraz musí odvážna Marek zachrániť svojho priateľa Thanea po tom, čo ho uniesol krutý vládca Peregus Mallister.

Odvážni hrdinovia Marek, Dagen, Thane a Teela sú späť a musia čeliť novým výzvam po tom, čo Thanea zajme Peregus Mallister, krutý vládca Zlodejského cechu a zároveň Marekin bývalý učiteľ. Aby oslobodili svojho priateľa, musia splniť jedinú jeho podmienku. Mallister im vydá Thanea živého, ak sa Marek a zvyšok jej družiny vydajú na nebezpečnú misiu a získajú pre Mallistera vzácne artefakty. Na ceste ich sprevádza Mallisterova pravá ruka, bojovník Betylla. Hrdinovia sa však čoskoro ocitnú v pazúroch svojho najväčšieho nepriateľa, Szorloka. Bitka, ktorá preverí oddanosť a spoľahlivosť jednotlivých členov skupiny, si zároveň vyžiada aj mnohé obete. Marek sa tak bude musieť zriecť nielen svojich cieľov, ale možno aj obetovať vlastnú dušu. Pre záchranu Thanea a Darksporu sú však jej obete nevyhnutné. (TV JOJ)

JohnCZ

Změna režie velice prospěla a spolu s evidentně vyšším rozpočtem dělá z 3. dílu prozatím nejlepší Mythicu. Technicky je třetí pokračování o třídu výše než-li ty předchozí. Lepší kamera a střih, kupodivu i lepší herecké výkony a o trošičku i lepší efekty. Scénář je sice pořád slabý, ale alespoň trojka nepůsobí tolik epizodicky, byť by se zase prozměnu dala považovat za jednu velkou vatu. V příběhu jsme se krom dalšího Darksporu neposunuli ani o píď. Pěkně krajinky a příjemná hudba zůstává, ačkoli se už až nehezky často opakuje. Těm třem hvězdám už to bylo velice blízko... ()

kaylin

Vlastně to není až tak špatné. Ne že bych z téhle série měl skákat do vzduchu, ale na to, že se jedná o celkem levné fantasy, tak se v tomhle díle minimálně podařilo přijít s docela dobrými trikovými scénami, které ukazují, že i v levné produkci to může sem tam fungovat, když tvůrci nebudou chtít moc. ()

Johnny.ARN

Nie, ani dvojka to nezachránila. Stále je to v súdku skvelý podmaz ku žehleniu, kde sa miestami mihnú pekné ženy a večne mladý Sorbo. 1 z 5 ()

Ryuuhei

Pořád těžce podprůměrné, levné fantasy, ale o několik řádů lepší, než dvojka. Kamera je stále špatná, ovšem lokace hodně pěkné, to samé co se týče kostýmů a choreografie soubojů také tentokrát nebyla k zahození. A hudba se mi také opravdu zamlouvala! Děj se navíc v poslední třetině přiklonil zajímavé atmosféře a vzhledem k tomu, že si člověk za teď už tři díly stihl některé postavy oblíbit, i k menšímu smutku (což mě skutečně štve, protože se zejména na ni opravdu dobře koukalo). A funguje to! To mi dalo možnost trpět jen vlastně v první polovině, která mě nebavila, nicméně se posléze nechat strhnout dějem a dokonce zvědavostí z dalších dílů. A to se cení! ()

Acrobat odpad!

Tak išlo Hľadanie hrdinov, ktorých som do jedného povesil na klinec spravodlivosti. Lenže oni ožívajú, lebo diablovi prisluhovači sú závislí na nekrománii. Havraní erb mních dokreslil a nasleduje Krajíčkove repete. „Ach, čo som to spravil, on zničí Mythicu, zničí ich všetkých, nemajú šancu...kráska, človek, ork, čarodejnice, úbohé bytosti....“ zhrbený opát nariekal, keď zobral do ruky kríž...(videné 16.07.2016, JOJ archív) ()

MartinTerran

Platí vše co jsem psal v předchozích dílech. Rozpočet je pravděpodobně zase o něco větší, tak je snímek propracovanější, především v soubojích. Jinak je to zase to samé, ale kouká se na to dobře, takže cajk. Hodnocení: 63/100. ()

Nathaniel8

Tak máme za sebou třetí díl... První dva skončili špatnou akcí a ještě horšími dialogy... ve třetí části bohužel ubylo akce a přibylo tlachání u ohně... takže slabší a slabší... co se týká režie a kamery tak škoda mluvit. Z kameramana prvních dvou dílů je ve třetím režisér... A nový kameraman tu kameru asi poprvé držel v ruce, tak se nervozitou klepal... Ale alespoň trochu to zachraňuje sem tam pěkný záběr na hory a slušná hudba. Ale stále je to málo... ale nakonec jsem našel jedno plus. Bojovník Betylla (Philip Brodie)... ()

vw.cobra

Série Mythica vůbec není tak hloupá, jak vypadá - zpracování příběhu do pěti filmů je velmi slušné. Škoda nízkého rozpočtu, který se na filmech hodně odráží, jinak by výprava Mythicy mohla dosáhnout na kvality Pána prstenů, který se stal tak nějak měřítkem kvality fantasy filmů. Pro nadšence tohoto žánru je to ale i tak příjemná oddechovka. 80%. ()

JohnyRicPic

Kvalitativně má tato série stoupavou tendenci. Příběh trochu potemněl, což vidím jako velké plus. Oproti předchozím dílům se opět zvýšila kvalita některých vizuálních efektů. Dále si cením hudebního doprovodu, v němž byla vyeliminována, pro mě, celkem nepříjemná elektrická kytara. Každopádně i v tomto díle se dalo narazit, v nejmenované scéně, na jeden nepříjemný motiv, který mi zkrátka vůbec nesedl. Co jsem zapomněl zmínit v předchozích komentářích k této sérii jsou vtípky, a nemyslím tím posměšky na účet vizuálu zapříčiněné nízkým rozpočtem, ale skutečně decentní situační humor, bez kterého si už Mythicu nedovedu představit. No nic, vzhůru na pokračování. 4* ()