What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

• USA DS9: What We Left Behind (pracovný názov)

Ceberus

Hodnocení tohohle dokumentu je hrubě zkresleno tím, že na tohle se vší pravděpodobností koukají pouze fandové DS9. Na druhou stranu, kdo jiný by se díval, jaké hodnocení má tenhle dokument? Takže, vážení fandové DS9, co chcete vědět, jestli má tenhle dokument cenu - vůbec neváhejte a koukejte koukat. ;-) ()

Spielbergo

Dokument, který ocení každý Trekkie, příznivec DS9 dvoj až trojnásob. Dokument se soustředí na vypíchávání zásadních okamžiků seriálu a utvrzuje v tom, že jde o zdaleka nejlépe napsaný Star Trek seriál v historii. O to smutnější je, jak je v našich končinách zapomenutý a odmítaný. Ačkoli, jak z dokumentu zjistíte, nebyli a nejsme v tom ani zdaleka sami. ()

lu.ger

Prostě nádhera! Povinnost pro každého DS9 fanouška. Pozor spoilery...dozvíme se zde jak by mohla vypadat 8. sezona. Dále vyrenderované scény největších bitev v DS9 - to je lahůdka! Plus uvidíte všechny herce jak dnes vypadají a je vidět, že to byl kus jejich života, na který rádí vzpomínají. Stejně jako my, fanoušci. Děkuju za tutu nadčasovou scifi ságu, kterou si nasštěstí můžeme pouštět pořád dokola - ne jako kdysi co týden, to jedna epizoda... :) ()

KM Phoenix

Dokument, který je v mnohém o hodně lepší než většina jednotlivých dílů seriálu o němž pojednává. Slušně jsem se bavil a vstupy jednotlivých aktérů byly docela vtipné. Jediné co mi scházelo byla nějaká sebereflexe (alespoň) od I.S.Behra, kdy by místo neustálého poplácávání se po ramenou (o tom jak skvělý kus práce udělali), přiznal i to co se (dost) nepovedlo. ()

Lacike

Tento dokument je povinnosťou pre každého fanúšika DS9. Je to mix reunionu hercov, ktorí spomínajú na natáčanie a pritom odhalia pár zaujímavých informácií (napríklad odchod Terry Farrell zo seriálu alebo príchod Michaela Dorna), ďalej tu máme rozhovory s bývalým šéfom štúdia alebo starosvetským producentom Rickom Bermanom o tom jak si tento Trek predstavovali oni a jak progresívny Behr s nimi bojoval o každú maličkosť, aby sa tento Trek niekam posunul. Trošku smutné sú staré reakcie pseudofanúšikov Star Treku, ktorí nový prístup nerozdýchali a útočili na tvorcov. No ale tým najväčším lákadlom je stretávka hlavných scenáristov, ktorí behom jedného dňa skúsia vymyslieť námet pre hypotetickú ôsmu sériu po dvadsiatich rokoch. A mohla by to byť rovnaká pecka ako predošlé časti. Posledným bonbónikom sú ukážky z DS9 v remasterovanom full HD prevedení. Snáď myšlienka remasterovaného DS9 na blu-ray nebude aj naďalej len sci-fi. Jediným mínusom tohto dokumentu je to, že je tak strašne krátky, že nedokáže obsiahnuť kopu ďalších informácií, ktoré by sa fanúšik DS9 rád dozvedel. Ale aj to na konci Behr vtipne odbije. P.S: zabili Noga, parchanti. 10/10. ()