Haunted

• USA Haunted (viac)
Horor / Reality-TV
Česko / USA, (2018–2021), 7 h 37 min (Minutáž: 20–35 min)

Réžia:

Jan Pavlacký

Scenár:

Jan Pavlacký

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Raney Shockne

Mario Straka, Kamila Trnková, Erika Guntherová, Samuel Neduha, Oskar Hes, Benedikt Kobylka, Michael Pitthan, Shaun Welles, Ivan Duchoň, Vojtěch Filip (viac)

Skuteční lidé ve společnosti svých přátel a příbuzných vyprávějí děsivé opravdové příběhy ze své minulosti, které doplňují hrané rekonstrukce, z nichž mrazí. (Netflix)

Patuse

Německo má díky Netflixu brilantní, dějově propracovaný, neotřelý a 80-tkově evropsky! laděný skvost Dark Česko má díky Netflixu tohle... asi tak přes deset až 15 let starý "wow" formát pro vyprávění příběhů s podkresem naprosto přepálených! hraných rekonstrukcí - češi už vážně umějí jen dobové filmy, naše pojetí příběhů... ach jo, chce se mi brečet... ()

Oxiduji

Tak jsem si pustila první díl, první série...napřed jsem si myslela, že ten kýbl sádla s kamenným ksichtem na gauči bude zajišťovat to strašání... ukázalo se, že ne. Chvíli jsem poslouchala kňourajícího pokakánka, shlédla ostatní věrnou suitu...a vypnula to. Jestliže mě něco dokáže takhle znechutit během pár minut, šanci tomu prostě nedám. Odpad jsem neodklikla, to by nebylo fér, to je pro sračky, kterými si nechám ukrojit aspoň 20 minut života. ()

zbyshek

Auvajs! Velmi těžko se mi tento český netflixový počin hodnotí... Naděje na zajímavou podívanou vám zmizí hned po úvodních minutách prvního dílu, kde kruh podivných, rádoby herců s ještě podivnějším scénářem, se bude snažit hrát na city opírající se o jedno velké, duchařské klišé. Rozhodně celé sérii nejvíce scházela originalita. Skoro každý příběh začínal klepáním strašícího tělesa na dveře s následnými trapnými pokusy alespoň trochu vylekat. Celkově děje byly jak přes kopírák, k tomu ani moc nejde vypíchnout herecké výkony spojené s dialogy. Takový dialog Janka Gregora s přítelkyní v posledním díle, který zakončí větou "Go f*ck yourself" poté, co jí přinese jako dárek náhrobní kámen, mluví za vše. Hraní si na reálné vyprávění postav rozhodně mělo větší potenciál, který se tady ani z daleka nenaplnil, jaká škoda! Tvůrci se snažili navozovat temnou atmosféru, což se občas dařilo, a spolu s dobrým vizuálem a kamerou to nebyl zas takový propadák. Rozhodně by měl každý fanoušek hororů dát tomuto českému dílu šanci, protože si myslím, že tuzemskou stopu v Netflixu po tomhle asi dlouho neuvidíme. 40%. ()

PoprockCZ

Rádoby autentické příběhy, strojeně vyprávěné před partou známých (kde jinde, než v USA), doplněné ilustračními záběry. V příbězích se až příliš často hovoří o stejných jevech: vrzání na schodech, samovolné otvírání a zavírání dveří... Úplně nechápu, co bylo záměrem autorů - není to ani reálné, ani mysteriózní horor... nijaké. ()

Miseet

Jedná se sice o velmi podprůměrný seriálový počin, ale vzhledem k tomu, že povídek je jen 6 a trvají cca 25 minut, dá se to úplně vklidu zkouknout. Dialogy působí obšas uměle a herecky to taky není žádná třešnička, takže nic, co bych sice doporučila dál, ale jakýsi pokus o temnou atmosféru tam vidím. Některé příběhy mě i bavily, aniž bych teda věřila tomu, že je to dle skutečné události. ()

• Seriál určený primárně pro americký trh vznikal v ateliérech Prague Studios. Filmaři ale natáčeli i v exteriérech v okolí Prahy, například na lesním hřbitově, ve vile v Králově Dvoře nebo na Okoři. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)
  • Haunted je prvním seriálem Netflixu natočeným v české produkci a s českými tvůrci. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)