Winter on Fire: Ukraine's Fight For Freedom

• Ukrajina Зима в огнi (viac)

Dokument zachycuje protesty ukrajinských občanů proti úřadující vládě v hlavním městě Ukrajiny v období mezi 21. listopadem 2013 a 20. únorem 2014. Ve snímku jsou použité autentické záběry z barikád a výpovědi lidí čelících ozbrojené speciální jednotce zvané Berkut. (Kacula24)

Cappuccino

Mrazivý autentický náhľad do stredobodu protestov, ktoré sa odohrávali u našich východných susedov. Obsahovo mi chýbalo detailnejšie objasnenie celej udalosti a pohnútok hlavných aktérov. Na úvod a záver nám síce filmári posunú základné informácie, no podľa môjho názoru sa tomu mali určite venovať viac. Vyhli by si tak možno niektorým komentárom, ktoré považujú Winter on Fire: Ukraine's Fight For Freedom za jednostranný propagandistický projekt. Avšak pokiaľ si divák pustil dokument s pevným proruským presvedčením o demonštráciách platených západom, je jasné, že tomu tak či onak napáli 1 hviezdu alebo odpad. ()

Nettrass

Jednostranná trapnost, která opomíjí, vše podstané: Co se připravuje ( před Majdanem...) https://www.youtube.com/watch?v=XGo8GHD1s-A Kolik ta ,,revoluce,, stála: https://www.youtube.com/watch?v=2y0y-JUsPTU Tady ty záběry vypadají zase třeba trochu jinat, že: https://www.youtube.com/watch?v=6v_VdFaTMo0 A jak vypadá situace teď? Myslím, že život Ukrajinců je o hodně horší než před revolucí. Jen oligarchové jsou na tom o něco lépe. Sláva dnešní Ukrajině:-):https://www.youtube.com/watch?v=54id_nQr0E8 P.S: Safra lidi, většina z Vás tady je mladých vysokoškoláků, vtloukají vám do hlavy ,,kritické myšlení,, tak co kdyby jste ho trochu používali a neplácali se tady v emocích... ()

dr.horrible

Neskutočné zábery. Že je to trochu jednostranné? Áno, logicky, keď je to dokument o štátnom terore. Neviem či tu niekto očakával, že tam budú aj zábery vyviňujúcich sa policajtov, ktorí by bez mlátenia neozbrojených a strielania ostrými prišli o prácu. Že tam nemali dávať toho chlapca? Áno, nemali. Ale je to nepodstatné, dnes, v čase imperiálnej fašistickej invázie zakomplexovaného národa do suverénnej krajiny, viac než kedy predtým. Ja len dúfam, že budú mať naši lídri guráž  uťahovať opasky a za cenu drahších energií nás konečne oprostia spod vplyvu sovietskych vrahov detí.  Ps: Len alkoholické rusofilné hovno ako je Netrass dokáže napísať “Tady ty záběry vypadají zase třeba trochu jinat, že” ako komentár k videu, kde niekto s šatkou cez hubu mláti nehybné telo tehlou do hlavy. Tfuj. ()

LEGACY

Jedni z nejstatečnějších lidí, co se nesklonní před ruskou tlapou a jsou ochotni za to umřít. Těžko uvěřit v jaké situaci se celkově nachází východní blok v 21. století. Bojím se jen toho, že ty nejhorší zvěrstva nás teprve čekají a bojím se, že Rusko si bude svoje bývalé sovětské země hlídat a jakákoliv forma odporu bude prolita krví. Je to aktuální téma, které by mělo strčit do kapsy všechny brexity a banality, které vidíme ve zprávách - důležité je, že i v tomto případě platí, že kde je snaha, soudržnost a naděje je i cesta. ()

Vrata88

Děkujeme Netflixu, že umožnil, aby se tento unikátní dokumentární film dostal do povědomí širšího publika. Winter on Fire využívá bezprostřední naturalistický pohled aby co nejvíce přiblížil a co nejstručněji popsal události, které se odehráli během jedné zimy v centru Kyjeva. Diváky vtáhne do děje, seznámí s hlavními aktéry demonstrací a ukáže bezmeznou krutost ukrajinských speciálních policejních složek. Nepodá však žádné vysvětlení ze strany vlády či policeních velitelů, což by se, vzhledem k tomu, že jde o dokument mohlo považovat za akt jednostrannosti. Ale natočte si film o o nedávném masakru vašeho lidu a obhajujte v něm tyrany... ()

• Snímka doznala uznania v podobe ceny publika na festivale v Toronte, no taktiež čelila kritike či obvineniam zo lži a manipulácie, neodôvodnenej rusofóbie a vyvolávania planého poplachu, pretože „pravda je niekde uprostred“. (Biopler)