Roman Vaněk je sběratelem historických kuchařek a jídelních lístků a vždy ho zajímalo, jak chutná jídlo uvařené podle 300 let staré receptury. Bude poživatelné? Do rondonů proto povolá vyhlášené šéfkuchaře, o pomoc požádá nejpovolanějšího z povolaných – Docenta Jídlo alias Doc. Martina France z Akademie věd, který je expertem na dějiny stravování, a společně podniknou výpravu do kuchyní našich prababiček. (MALL.TV)

jansamek

Vaněk je prostě špice. Líbí se mi obecně zpracování pořadu. Je to vtipné, stručné, plné zajímavých informací. Víc takových pořadů. ()

Tom_Lachtan

Za mě osobně vrchol české internetovo-televizní produkce. Bohužel ne nedostalo na víc, než na pár dílů. což je i po letech sakra škoda. Humor je někdy sice na sílu (nebo na kapra), ale bez problému funkční a dobře doplňuje tunu faktů o dané poživatině, průvodce Vaněk se za roky na video platformách vyprofiloval ve slušného moderátora, docent jídlo je rozkošný koblížek, co hází jeden fakt za druhým a některé díly dosahují geniality (chlast z masožravky, kapří jazýčky).  Pátá hvězdička za nostalgii. ()

Laxik

Humor dobrý, vzdělávací hodnota vysoká, sliny se zbíhají, veverek mi je líto, ale to asi jako každého jiného zvířete, rozhodně bych ji ale někdy ochutnal. Forma mi na rozdíl od ostatních komentujících nevadí. Není to nic převratného, ale uvidíme, kam se to vyvrbí. Stejně to pravděpodobně po pár dílech zatrhnou sponzoři Mall.tv (respekt Beku, že se toho nebojí a vpálí do takového pořadu obrovské logo... jen aby jim to vydrželo, až jim začnou ochránci házet kameny do výloh). ()

Nach

Skvělý pořad, který má skvělou dramaturgickou stavbu a humorný scénář, který navíc i o nudnějším tématu dokáže vyprávět naprosto záživně. 90% ()

Teg

Forma mi fakt nevadí, přijde mi zábavná i když humor někdy lehce přes čáru. Na druhou stranu, je to přece jen komerční pořad, který má přitáhnout co nejvíce pozornosti a to se mu určitě daří na výbornou. Snad by jen zasloužil větší propagaci (viz počet hodnocení). ()

dan4815

Upřímně nerozumím zdejšímu nízkému i slovnímu hodnocení, jako by je Vaněk něčím nasral. Jo, nevěřím moc lidem, kteří by sežrali i veverku, ale v tomto pořadu představuje ústřední figuru, na kterou se rád kouknou. Byl to i on, který mě přitáhl k projektu, kde se klidně bude vařit vývar z hoven jelenů, a to jenom proto, že se to objevilo ve staré kuchařce. Koncept, samotný vizuál seriálu, obsah i lidé... to je super. Po celou dobu jsem byl příjemně pobaven, mám rád Vaňkovy výrazy a průpovídky. Jen škoda, že pořad skončil dříve, než jsem ho začal plně zbožňovat. Za mě je to ten typ pořadu, za kterým jdu, když mi dovezou jídlo. ()

rublik05

Je škoda, že tento koncept nevydržel moc dlouho, pravděpodobně kvůli financím, a v současné době jsou Zmlsané dějiny jen malým nudným okénkem do historie, navíc bez Romana, což byl ten hlavní tahoun a především "zdroj zábavy". Jinak nápady na recepty byly opravdu skvělé, nevšední a hlavně nečekané. Koho by třeba napadlo, že z rosnatek se dá udělat luxusní pití? Nebo vařit veverky, taky masakr. Jo, tento pořad mě fakt bavil. 8/10 ()

crackonosh

Zmlsané dějiny patří mezi nejnápaditější tuzemské projekty, v jejichž epicentru je gastronomie. Není překvapením, že pochází od lidí okolo Romana Vaňka, který má na svědomí takové klenoty, jako je Luxus na talíři. Rekonstrukce prehistorických receptů jsou technicky uvěřitelné, produkce mimořádná a vtipnost všudypřítomná. Škoda, že nevzniklo více plnohodnotných epizod. (Malé Zmlsané dějiny, které jsou jen takovými jednohubkami, do hodnocení nezahrnuji, jakkoliv jsou docela příjemné.) Prosím, pokračovat! ()

donaldinka

Jako obrazově hezký, ale Vaněk ať proboha nehraje, ať to zkrátěj s nevydržitelných 17 minut na deset a bude to možná fajn. Taky ta stylizace pana profesora - na hranici trapnosti... vlastně spíš špatný než dobrý ()