V roku 2009 sa mladý regrút americkej armády Andrew Briggman ocitne v Afganistane. Keď seržant Wallace zahynie v dedine pri výbuchu improvizovanej bomby, velenie čaty prevezme seržant Deeks a oboznámi ju so svojím plánom. Prečešú dediny a nájdu toho, kto je zodpovedný za smrť dvadsiatich štyroch amerických vojakov vrátane seržanta Wallacea. Briggman dá Deeksovi zoznam útokov podľa dátumu a miesta. V jednotke rastie agresivita voči domácim obyvateľom, ktorá vyústi do vraždenia nevinných civilistov. Čata zatkne zraneného muža, ktorý je obvinený z nastraženia bomby pri ceste, a Deeks prikáže Briggmanovi, aby ho zbil. Ten to však odmietne. Pri prvej akcii pod Deeksovým velením Briggman počuje výstrel a po príchode na miesto nájde na zemi ležať mŕtveho afganského chlapca. Prítomní vojaci tvrdia, že chlapec sa ich pokúsil napadnúť granátom, a tak ho zastrelili. Briggman tomu však neverí a o vražde chlapca informuje svojho otca v správe z notebooku na základni. Jeho otec ihneď kontaktuje Oddelenie pre vyšetrovanie zločinov (CID), aby Deeksa preverilo. Na druhý deň Briggmana zavolajú do stanu, kde seržant Deeks bije vojaka Marqueza, ktorého podozrieva, že kontaktoval CID. Marqueza musia hospitalizovať a Briggman zavolá svojmu otcovi, aby prestal informovať CID. Pri ďalšej akcii uvidí, ako Rayburn chladnokrvne popraví neozbrojeného muža a položí vedľa neho samopal, aby to vyzeralo, že sa muž bránil. V tej chvíli si Briggman uvedomí, že jeho jednotka pácha zločiny priamo na Deeksov rozkaz. Rozhodne sa mu postaviť zoči-voči. V Deeksovej kancelárii nájde tašku plnú zbraní, ale Deeks ho prichytí... (TV JOJ)

mira007

Dvojník mladýho Donutila jako americký voják, jehož jednotka se po příchodu nového seržanta, který vypadá jako dvojník Viggo Mortensena,  stane svévolně vraždící jednotkou. Válka v Afganistánu v psychologickém filmu, který nebyl špatný, dle skutečné události, ale stejně mám pocit, že tyhle věci se dějí v těch válkách trochu častěji. ()

Padme_Anakin

Po pravdě já vůbec netuším, zda-li je tenhle příběh v reálu možný, nejsem voják, v armádě jsem nesloužila a teď momentálně jsem za to moc ráda, neb nemám páru, co bych dělala, kdybych byla v kůži Briggmana, zřejmě by mi Deeks ustřelil kedlubinku.. Slečinka Nat Wolff a drsňák Alexander Skarsgård to ovšem rozehráli jako strhující psychologickou hru a jak houstla atmosféra, nedokázala jsem odhadnout, jak to celé dopadne.. Vtáhlo mě to a nepustilo, každopádně se jedná o diskutabilní záležitost ve všech ohledech.. ()

JohnCZ

Hodně přímočaré a doslovné zpracování poměrně známého skutečného příběhu, který před lety šokoval veřejnost. Technicky hodně béčkové - digitální obrněná vozidla pobavila, ale těch pár přestřelek je vcelku ok. Atmosféra sice postupně houstne, ale postavy jsou natolik černobílé, že divák dopředu ví, jak to dopadne. Nat Wolff bojující především sám se sebou výborný, Alexander Skarsgard v roli velícího důstojníka taktéž. Psychologicky mi to přišlo ale dost mělké. ()

slunicko2

Afgánští náboženští fanatici anebo američtí hrdlořezové?  1)  Nejhorší na válce a potažmu na filmu o ní je, že nutí člověka si vybrat stranu._____ 2)   Popsané události bych nepovažoval za mimořádné ve fašistické armádě, ale u světlonošů dobra a lásky made in U.S.A. je to přece jen překvapivé. I když přijmeme nabízený narativ, že jde o ojedinělý exces, je otázkou, jak často se podobné chování vyskytuje._____ 3)  V létech 2009 - 2010 působili v amerických silách v Afganistanu The Maiwand District Murders. Sami se označovali za Kill Team. Na rozdíl od pětice ve filmu jich ve skutečnosti bylo 12, z nichž 11 pak odsoudili._____ 4)  Jako hraný dokument slušné. Jako psychologický film z pekla hodně slabé a nemohoucné. Inu, dokument a hraný film jsou odlišné kategorie a 47letý scenárista a režisér Dan Krauss to dnes snad už chápe._____ 5)  Zaujali mě 25letý Nat Wolff (nováček Briggman), 28letý přitažlivý Adam Long (vrah Rayburn) a samozřejmě 43letý už viditelně stárnoucí Alexander Skarsgård (seržant Deeks)._____ 6)  Film natáčeli na Fuerteventuře._____ 7)  Výstižný koment: sedm.1**. ()

Morholt

Střílet či nestřílet muslimáky při pouhém podezření, toť otázka. Jakkoliv chápu přístup velícího seržanta, tak rozumím i dilematu mladého člena jednotky, kterému to nepřijde úplně košér. S tématem jsem tudíž neměl problém a slušně zahráli i Skarsgård s Wolffem. Nicméně Krauss není extra psycholog a občas se nechávala unášet planým blábolením, což už tak pozvolné tempo ještě zpomalovalo a místy to tak byla nesnesitelná nuda. Jako debut to ujde, ale režisér si měl pro svojí prvotinu vybrat asi něco jednoduššího. 50% ()

• Jeden z obviněných se svěřil svoji matce o seržantovém chování, její telefony na armádu pro případnou stížnost byly ale ignorovány. (Michnak)
  • Při oslavě na počest Briggmanového prvního zabití hraje skladba „Bodies“ od skupiny Drowning Pool. (Michnak)
  • Celkově bylo 11 z 12 obviněných vojáků usvědčeno ze zločinů. (Michnak)