V roku 2009 sa mladý regrút americkej armády Andrew Briggman ocitne v Afganistane. Keď seržant Wallace zahynie v dedine pri výbuchu improvizovanej bomby, velenie čaty prevezme seržant Deeks a oboznámi ju so svojím plánom. Prečešú dediny a nájdu toho, kto je zodpovedný za smrť dvadsiatich štyroch amerických vojakov vrátane seržanta Wallacea. Briggman dá Deeksovi zoznam útokov podľa dátumu a miesta. V jednotke rastie agresivita voči domácim obyvateľom, ktorá vyústi do vraždenia nevinných civilistov. Čata zatkne zraneného muža, ktorý je obvinený z nastraženia bomby pri ceste, a Deeks prikáže Briggmanovi, aby ho zbil. Ten to však odmietne. Pri prvej akcii pod Deeksovým velením Briggman počuje výstrel a po príchode na miesto nájde na zemi ležať mŕtveho afganského chlapca. Prítomní vojaci tvrdia, že chlapec sa ich pokúsil napadnúť granátom, a tak ho zastrelili. Briggman tomu však neverí a o vražde chlapca informuje svojho otca v správe z notebooku na základni. Jeho otec ihneď kontaktuje Oddelenie pre vyšetrovanie zločinov (CID), aby Deeksa preverilo. Na druhý deň Briggmana zavolajú do stanu, kde seržant Deeks bije vojaka Marqueza, ktorého podozrieva, že kontaktoval CID. Marqueza musia hospitalizovať a Briggman zavolá svojmu otcovi, aby prestal informovať CID. Pri ďalšej akcii uvidí, ako Rayburn chladnokrvne popraví neozbrojeného muža a položí vedľa neho samopal, aby to vyzeralo, že sa muž bránil. V tej chvíli si Briggman uvedomí, že jeho jednotka pácha zločiny priamo na Deeksov rozkaz. Rozhodne sa mu postaviť zoči-voči. V Deeksovej kancelárii nájde tašku plnú zbraní, ale Deeks ho prichytí... (TV JOJ)

lykan9

Jedná se o lehce nadprůměrný válečný film dle skutečnosti. Hodně mu přidává, že netrvá ani hodinu a půl a proto se člověk ani nestačí nudit. Jinak ale stačí jen jedno shlédnutí. Musím však podotknout, že jedna věc si zaslouží vyzdvihnout, tedy věc ne, ale herec. A tím je Alexander Skarsgard. Jeho výkon byl občas až démonický. ()

Malarkey

Válečné drama z válečné zóny, které se točí kolem party debilů, co si myslí, že spasili svět, ale svět si na ně došlápl. Ještě, že je to tak krátké, je to pak poměrně snesitelné. To téma je totiž adekvátní na dvacet minut a ne na hodinu a půl. Ve výsledku to ale dokazuje, koho Američani verbují do armády…u nás by s takovou psychologií neprošli ani jako řidiči dodávky. ()

sedm.1

Tým zabijáků není v podstatě sám o sobě zas až tak špatný film, jen ale jednoduše doplácí na již poměrně nemalé množství jemu tematicky podobných snímků, odehrávajících se tedy jednak ve válkou zmítaném afgánském prostředí a jednak řešící podobné konflikty, a to ať už mezi vojákem a jeho nadřízeným, tak mezi vojáky samotnými, případně boj se svědomím, s tlakem z dané situace, se strachem, s nepřítelem, a tak bych mohl pokračovat do nekonečna, každopádně tím vším mám ale namysli konkrétně to, že se sice možná v jednotlivých filmech mění jednotlivé události, ale jejich podstata, průběh, vyústění a zpracování je prakticky totožné. Tedy nástup ústředního hrdiny plného euforie, elánu a odhodlání na plac, s postupným vystřízlivěním z nastolených přítomných podmínek, až po pocity beznaděje, zklamání a vlastní degradaci osobnosti. A prakticky totožnou kostru má i tento příběh, samozřejmě opět natočený podle skutečných událostí, kdy sledujeme proměnu z počátku natěšeného a sebevědomého mladíka v lidskou trosku, ztrácející půdu pod nohama s každou přibývající minutou. Tudíž zápletka, její zpracování a ani pointa nepřekvapí, vše je tak v podstatě nalajnované od začátku až do konce, bez nějakého zásadního, nečekaného zvratu, bez situace, ze které by byl divák paf, prostě bez překvapení. To samé pak platí i pro atmosféru, která je sice působivá a výrazná, ale kdo viděl již dřív pár snímků z tohoto prostředí, tak vlastně i tuctová a očekávaná. Co jinak této podívané chybí, je určitě napětí a momenty, které by měly fakt pořádný koule, a co se obsazení týče, tam je to padesát na padesát, Nat Wolff jako hlavní hrdina je výrazný mladý herec, jehož postava mě bavila a přesvědčil mě v ní, zato Alexander Skarsgard nebyl podle mě zcela vhodně obsazen, jelikož jeho ztvárnění nekompromisního seržanta bylo silně nevěrohodné, až směšné, prostě jsem mu to nežral. Velkým minusem jsou pak ještě jinak i absence emocí a nějakých opravdu silných, dramatických, vyhrocených scén, což vzhledem k danému tématu považuji za poměrně zásadní nedostatek. Jelikož Tým zabijáků na druhou stranu ale docela rychle ubíhá, neprudí a jeho zpracování je v rámci možností zábavné, tak pro příznivce podobných filmů by se mohlo jednat klidně i o velmi povedený přírůstek a ostatní si ho prostě jen jednorázově příjemně užijí, jen aby za pár minut už nevěděli, že ho vlastně kdy viděli. ()

Necrotongue

Měl jsem pocit, že se Danu Kraussovi líbil film Oběti války, a tak si řekl, že ho zpracuje znovu, a aby byl aktuální, šoupne děj mezi džihádisty. No, režisér si možná splnil svůj sen, ale byla to taková Potěmkinova vesnice, navenek se snímek tvářil jako hlubokomyslné psychologické drama, ale za propracovanou fasádou jsem našel jen marnou snahu o něco většího, kromě nudy to ve mně žádné emoce nevzbudilo. ()

Gilmour93

„Leave me alone!“ - „You´re alone..“ Krauss převedl svůj šest let starý dokument na platformu celovečerního filmu a výsledkem jsou malé Oběti války. Jedinec před dilematem, jestli udělat správnou věc, po které se ocitnete v nebezpečí, nebo mlčet a stát se toho součástí. Kandahár všude kolem, pomoc nikde a ať učiníte jakékoliv rozhodnutí, někoho to bude stát život.. Skarsgård navázal na svou postavu z Hold the Dark a když zpod slizkého knírku stoicky vypouští na první pohled nevinná slova, vy nemáte nejmenší tušení, jestli vás v dalších vteřinách poplácá po ramenou, nebo vám prožene kulku týlem.. ()

• Při oslavě na počest Briggmanového prvního zabití hraje skladba „Bodies“ od skupiny Drowning Pool. (Michnak)
  • Jeden z obviněných se svěřil svoji matce o seržantovém chování, její telefony na armádu pro případnou stížnost byly ale ignorovány. (Michnak)
  • Celkově bylo 11 z 12 obviněných vojáků usvědčeno ze zločinů. (Michnak)