Film Brankár prináša dramatický životný príbeh legendárneho futbalistu Manchester City Berta Trautmanna, ktorý sa v povojnovom Anglicku presadil napriek svojmu nemeckému pôvodu. Príbeh muža, ktorý miloval futbal, Anglicko a ženu svojho života Margaret a vďaka svojím výnimočným schopnostiam a vytrvalosti sa dokázal z nenávideného „nácka“ stať britským národným hrdinom. Bert Trautmann sa narodil v Nemecku v roku 1923 a počas vojny sa ako výsadkár aktívne zapájal do bojov. Ku koncu vojny ho zajali britskí vojaci a držali ho v tábore, kde si všimli jeho talent. Napriek počiatočnej nenávisti fanúšikov pôsobil v tíme Manchestru v rokoch 1949 až 1964. Zlom v jeho kariére prišiel v roku 1958 vo finále Anglického pohára, kedy pre svoj tím vybojoval víťazstvo, keď dohral zápas navzdory život ohrozujúcemu zraneniu. On a jeho životná láska Margaret, ale musia čeliť i ďalším ranám osudu… (Film Europe)

hrumsrt

Jak o tomhle filmu, tak i o Bertu Trautmannovi jsem už slyšel dříve. Ale jelikož je tolik spojován s Manchesterem City, ke kterému mám vybudovaný zdravě silný odpor, tak mě úplně jeho příběh nezajímal. Ale zpracování se mi líbí, sice bych si asi přál více fotbalu než-li toho čištění latrín, ale tvůrci si to pojali takto. Jinak je úplně typický, že po válce všichni ze všech Němců dělali netvory, ale nadhled jim chyběl. Připadá mi to jako takový kompromis, na co by měl jít manželský pár středního věku, který chodí do kina jednou ročně, jelikož tam máte jak fotbal, tak i příjemnou love linku. Scény ze zápasů byly skvělé! Bahno, tvrdá hra, tak tohle přesně byla Anglie v 50. a 60. letech! Tohle holt všichni na sportu milují, ty příběhy za tím! 80% ()

DonBraso

Parádní mix,který je skvěle vybalancovaný.Máte tu drama a hodně fotbalu.Do toho válka jako těžký břímě,který si nesete celý život.Romantická poloha mezi Krossem a Mavor je přímo elektrizující,kdy jen čekáte,kdy si dají první pusu.Nechybí ani pár dobových poloh a i ten fotbal je vcelku dobře sestřihaný.Herecky skvělé a příběh taky,ač by snesl možná k závěrů lepší využití,ale fotbal je jako tanec.90% ()

bonovox

Vydarený športový snímok v ktorom je umne namiešaný mix romantiky a športu. Aj keď je to o hviezde pre mňa konkurenčných Citizens. Záverečná skladba od Noela je už len povestnou čerešničkou. 80% ()

allegria

Pokud bych měla napsat recenzi na tento film, pak bych mohla ocitovat celý komentář - recenzi od "janabel". Všechno tam bylo řečeno i za mě. Takže s omluvou, že nebudu opisovat, tam odkazuji. ()

Kozlowski8

Pravdivý příběh německého fotbalového brankáře Brenta Trautmanna a jeho neuvěřitelné životní cesty z britského zajetí na konci 2. světové války až na stadion Manchesteru City, kde se stal slavnou a opěvovanou hvězdou a legendou. Tato cesta byla lemována nedůvěrou a nenávistí, která byla v poválečné době vúči Němcům značná. Brent si musel, pro splnění svého fotbalového snu a taky pro naplnění své velké lásky k anglické dívce, projít mnoha útrapami a ponížením. Hezký film o (ne)schopnosti odpouštět, prolomit minulé křivdy a nenávist, o krutosti uplatňování principu kolektivní viny (tolik aktuální v současné době), o lásce - a taky trochu o fotbale. 75 %. ()

Mangano

Na mě scénář v konfrontaci s námětem filmu příliš nezapůsobil. "Brankář" je průměrné životopisné sportovní drama o mimořádném člověku s mimořádným životním příběhem, asi tak bych to nějak popsal. Oceňuji herecké výkony vedlejších postav a charisma Davida Krosse. Režijně na můj vkus neuchopeno dostatečně pevně. Hudba naprosto nevýrazná a pocit z kamery poněkud rozporuplný. Oceňuji ale zase realistické vykreslení britského zajateckého tábora pro Němce ze začátku filmu. Rozhodně žádný med a tu scénu s kinem a "dokumentem" jsem si přál vidět přesně takhle, sledovat reakce většiny těch vojáků musela být v reálu opravdu silná zkušenost. ()

Radek273

Hezký, životopisný a realisticky podaný příběh prosycený britskou atmosférou. Freya Mavor je opět dosti zvláštní, podobně jako ve Vládci Paříže (2018), ale možná právě pro ni si ji tvůrci vybrali. Naopak Kross působí stroze, divně a snímek postavený hlavně na něm diváka zrovna za srdce nechytne. Tajemno kolem jeho postavy je pochopitelné, ovšem nic se nemá přehánět. A právě ona částečná neukončenost děje a záhadnost až do samotného konce se na výsledném dojmu poměrně dost podepisuje. ()

hony23

Skutečný příběh německého fotbalového brankáře, který to ze zajateckého tábora dotáhnul až k hvězdné kariéře v Manchesteru City. Jako německý voják to v poválečné Anglii rozhodně neměl snadné, stejně tak v soukromém životě. ()

Tomas182

Za me velice povedeny snimek, poukazujici na situaci po valce. Libilo se mi velice,ze cca pulka filmu je venovana tomu jak dlouha byla cesta hlavniho hrdiny do Manchesteru a druha pulka uz jeho zivotu v Manchesteru. Nasledna situace by pro mnohe povahy mohla byt prilis, ale nechce spoilerovat :). Film mohu jen doporucit ()

Capri2016

Výborný životopisný film o legendárnom brankárovi Manchester City Bertovi Trautmannovi. Bert bol Nemec, ktorý sa do Anglicka dostal ako nemecký vojnový zajatec. Bert našťastie II. svetovú vojnu prežil, hoci mu šrámy na duši zostali doživotne. Našťastie mohol v anglickom zajatí Bert ukázať svoj talent chytať loptu v bránke. A v malom anglickom vidieckom týme si ho všimol tréner klubu Manchester City, za ktorý potom chytal 20 rokov a stal sa jedným z najlepších futbalových brankárov. David Kross výborne zahral brankára, milenca, manžela, otca ale aj vojaka a preživšieho vojnové hrôzy. Tomuto mladému nemeckému hercovi skvele asistovala celá plejáda pre mňa neznámych hlavne anglických hercov. Už dávno som nevidela takto kvalitne spracovaný životopisný film. Do dokonalosti chýbalo len málo. P.S. A výborná hudba 50. rokov každého diváka v kine dokázala preniesť o 70 rokov späť. ()

pisvejc

Válečná tematika se mi nikdy nelíbila, pouze pokud je to brané jako drama a je to spíše zaměřené na životní příběh, osud, ale ne když je to přímo z bojiště. Toto je přesně přiklad, krásného životopisného dramatu. Film byl velice pěkný. Herecké výkony byly báječné, kamera, střih a režie taktéž. Z filmu jsem byl velice nadšen. 52/59 ()

as-minor

Snímok je emocionálnou výpravou do života nemeckého brankára Berta Trautmanna. Príbeh, ktorý vypráva o ľudskosti, je však miestami až príliš zbytočne naťahovaný a zrejme by mu oveľa viac svedčila kratšia stopáž. I tak sa však jedná o celkom vydarenú športovú melodramatickú záležitosť, ktorá je miestami krutá, inokedy sentimentálna, no presvedčivo vypovedá o bolestivom vyrovnávaní sa Trautmanna so svojou vojnovou minulosťou. Prostredie zajateckých táborov a neidylických pomerov, ktoré v nich panovali je podané vierohodne. Denacifikačný proces a transformácia spoločenského vnímania sú možno vedľajšími elementami filmu, no i tak veľmi dôležitými a tvorca s nimi pracuje značne citlivo, pre ich silnú výpovednú hodnotu. Čo sa týka životopisného formátu, tak nejde o inovátorskú, respektíve nekonvenčne prezentovanú biografickú púť, no i tak poznať remeselnú zručnosť tvorcov, ktorý námet v žiadnom prípade „nepošliapali” gýčovitými šlabikárskymi postupmi a počas celého premietania ho šikovne a kontinuálne rozvíjajú. Práve postupné rozvíjanie je pre mňa v tomto prípade pozitívne, pretože zreteľné stupňovité zmeny, či už v napätí, alebo v rámci určitých peripetií, by podľa môjho názoru výrazne uberali na výslednom efekte kinematografického diela. Na záver, len dodám, že sa jedná o výborný film, ktorý si určite zaslúži pozornosť širšieho spektra diváckej obce a nie len divákov, ktorí sú zároveň aj športovými nadšencami. ()

Modeman123

Na pozadí biografického snímku prvního legionáře, který získal ocenění hráč roku v Anglii, probíhá zásadní a klasická otázka viny a odpuštění. Mladý nácek, vyznamenaný válečným křížem, který se díky golmanskému umu dostane z lágru pro zajatce v Glasgow až do Manchesteru City FC v poválečném období plném bolesti a křivdy z válečného utrpení. Dát mladíkovi šanci anebo ho zatratit? ()

Sopholojong

Velmi peknou kamerou nasnimane starosti i radosti jedneho nemeckeho zajatca, ktory ku imperialistickej zenuske a futbalovemu stastiu prisiel. David Kross svojim mlcanlivym, charizmatickym herectvom opat potvrdzuje, ze je jednym z "naj" nemeckych hercov svojej generacie. A tato prijemne formalna snimka nie je ani tak o "kopanej" ako skor o prvotnej neznasanlivosti, nezvycajnom vztahu a neskorsej neutichajucej slave. Na 7/10 to zraza len absencia vacsieho konfliktu a dramatickosti, i futbalu mohlo byt viacej. ()

Kivis

Tohle se vážně povedlo. Pro mě neznámý silný příběh a překvapivé herecké výkony od herců, s kterými jsem také doposud neměl tu čest. Tolik kontroverze si o zfilmování vyloženě říká a je s podivem, že k němu došlo až v roce 2018. Jen jsem si v jednu chvíli říkal, že je trochu škoda, že Trautmannův příběh je vlastně takový typický americký sen, klasické "from zero to hero" a že to vlastně zážitku dost ubírá. Jenže pak přijeli zmrzlináři a film tím chytil druhý dech. Krásná práce. Menší výtka k maskérům. Zatímco hlavní ženská postava krásně přirozeně stárne, její mužský protějšek je nějakých 15 let pořád stejný. I když možná i ve skutečnosti Trautmann stárl pomaleji, když svoji milou přežil o víc než 20 let. ()

Talita1

Prekvapivý a zaujímavý životný príbeh o mužovi, ktorý sa z vojnového zajateckého tábora dostáva do anglického sveta futbalu. Film zachytáva nielen jeho osobný úspech, ale aj určité obdobie smútku, ktoré prežije v súkromnom živote. Hlavnú postavu si zahral nemecký herec David Kross, ktorého mnohí poznajú z filmu Predčítač. Divák sa pri tomto filme rozhodne nudiť nebude. ()

adaben

Něvo nechápu, proč tak slušný (i přes všechna obsahová klišé) film měl tak špatné nasazení v pražských kinech. Každopádně kdo má rád třeba fotbal, anglický humor typu Zvěrolékáři by se to stát nemělo apod. tomu lze tenhle film jedině doporučit. A hlavně John Henshaw je ve své roli znamenitý. ()

stuj

Mix války, romance a sportu. Jakmile se hlavní hrdina zabydlí v Anglii, filmu dojde dech. Dobré je, že se člověk dozví o reálném člověku se zajímavým osudem, ale to je tak vše. ()