Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul

• Južná Kórea 지푸라기라도 잡고 싶은 짐승들 (viac)

Kim Joong-man (Seong-woo Bae) přišel o rodinnou restauraci, stará se o nemocnou matku, a aby měla jeho rodina z čeho žít, dělá v lázních. Kang Tae-young (Woo-seong Jeong) pracuje jako celník v přístavu a i on bojuje s tíživou finanční situací. S přítelkyní Yoon-hee (Do-yeon Jeon) si půjčili peníze od lichváře, a když Yoon-hee zmizí, lichvář tlačí na něj, aby dluh splatil. Problémy s penězi řeší i Seo Mi-ran (Hyeon-bin Shin), která nejenže je nucena dělat hostesku v baru, ale také musí snášet bití od svého manžela. A pak je tu jedna taška. Taška plná peněz, kterou všichni chtějí, ale nikomu štěstí nepřinese. (LangiJ)

Padme_Anakin

Všichni zúčastnění mají trable, zoufale potřebují prachy.. Cestování tašky z ruky do ruky mě bavilo.. Herecký ansámbl sympatický, svižné tempo, no a propojení žánrů mi sedlo, včetně černého humoru a brutality.. Rozuzlení parádní a závěrečné titulky kouzelné.. ()

EvilPhoEniX

Úchvatný režijní debut narvaný hereckými hvězdami s parádním příběhem a s dostatkem napětí a násilí. Jeden kufr plný peněz vzájemně proplétá tři různé dějové linie, které postupně do sebe začnou hezky zapadat a také za sebou zanechávat mrtvoly. Velmi dobře vymyšlené s vypjatými situacemi, nekompromisními zvraty, násilím, které sice není vyloženě explicitní, ale velmi naturalistické ( toaleta!) a především je to velmi zábavné s nádherným neo noirovým vizuálem. Korejci a Španělé letos vládnou celé filmové kinematografii bez debat! ( né že by tomu někdy bylo jinak, hehe). Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. Doporučuji! 8/10. ()

Pethushka

Já mám teď na korejský filmy nějakou šťastnou ruku. Takhle dobře napsaný, promyšlený a hlavně nepředvídatelný příběh určitě nepovažuji za standard. Herecky je to taky moc dobře obsazený a hlavní hvězda, Jung Woo-sung, je ve své roli přesvědčivý a svůj jako dlouho ne. Násilí tam bylo tak akorát, nebo aspoň nešlo svojí otevřeností za hranu, tak jak mají Korejci někdy ve zvyku. Bavilo mě rozplétat to zamotaný klubko kolem tašky a konec mě velmi, velmi potěšil a uspokojil. ()

Radko

Taška plná peňazí. V slušnom, no tak trochu nadbytočne zamotanom príbehu. Pri opise deja si pomôžem voľnou variáciou textu starej piesne slovenskej punkovej legendy Zóny A s názvom "Prečo je život taký?". Každý má rád tašku, taška jeho nie a tak preto každý veľmi smutný je.  Žena chce mať tašku, taška ju však nie. A tak preto žena stále smutná je. Každý chce zdrhnúť do cudziny, mafia vraví nie, a tak preto každý veľmi mŕtvy je. Prečo sa o tú tašku každý tak snaží? Pretože tá taška je plná peňazí.". ()

*CARNIFEX*

Absolútna, príbehová originalitka z Juhu. Dlhšiu dobu som zanedbával snímky z mojej milovanej Kóree, no opätovný návrat mi vychádza pomerne slušne. Po vydarenom “Deliver Us from Evil”, som siahol po tomto sarkasticky, podivnom príbehu o “taške” plnej peňazí, ktorá koluje z rúk jedného majiteľa k druhému, pričom ten scenáristický obsah, ktorý to dokresľuje, je proste Kórejskou klasikou, so všetkým čo k tomu patrí. Špecifický humor, originálna story, výtečné rozuzlenie plné satisfakcie. ()

Vavča

Na režijní debut slušné, směs krimi, thrilleru a hodně drsného vykreslení podsvětí. Jednotlivé postavy, které soupeří o tašku plnou peněz, mají osudy, které se časem protínají. Je to hodně epizodické, zároveň to ovšem nemá dost vtipnosti a originality, jako třeba poslední film Guye Ritchieho. Herci špičkoví, ale ten scénář je na ně někdy až příliš triviální. Lucky Strike holt vždy nezaručí úspěch... ()

PetrPan

Spletitá a přesto hravá krutost, u jejíhož sledování se mi hned vybavilo mexické Amores perros.  Pomalu se rozjíždějící, neplést s nudným, epizodní vyprávěnka o různorodými finančními potížemi postižených lidech. A jak známo, zatímco šaty dělaj člověka, prachy dělaj zrůdy.  Dlužíte-li lichváři nebo máte prostě jen tak holou prdel, není to žádná sláva a když se objeví taková hezká prachama naditá a opuštěná taška, no mohou se dít podivuhodné věci.  Závěrečná půlhodina pak v mnohém překonala i ty nejdivočejší představy o možných variantách finálního střetu s osudem. ()

Arsenal83

Prvá hodina kľudne aj za päť hviezd, najmä keď sa to všetko začína po polhodinke rozvíjať a jednotlivé príbehy spájať. Následne už ale len vidíme úbytok postáv a čoraz viac násilia na úkor lepšieho príbehu. Niečo vyšlo veľmi dobre a diváka prekvapilo, iné časti boli účelovo surové. Pointa resp. koniec ma nejako neohúril a ešte jedna výhrada – tým kórejským herečkám by mali dávať rozdielne účesy a farbu na vlasy, pretože sa na seba brutálne všetky podobali. Veľmi silné tri a slabšie štyri hviezdy. Ale keďže je to debut, pridám. ()

Jenda

Taková zábavná korejská variace na film noir (asi film neon) a gangsterky / krimikomedie Guye Ritchieho, ve které se jednotlivé příběhové linky a jejich charaktery proplétají, aby se na konci spojily. Máme tu větší či menší gangstery, smolaře, policajty i lidi, co si na ně jen hrajou, a hlavně balík peněz, který se někam ztratil... Má to spád, občas vtip, fajn hudební podkres a hezky udělané závěrečné titulky :D. Oblíbíte si některé herce, pokud jste je předtím neznali, - můj favorit Seong-woo Bae. [Rakkautta & Anarkiaa 2020] ()

Lacike

Taká Iñárrituovská mozaika troch príbehov, ktoré spolu osudovo súvisia. Kým sa tak stane, tak to trvá celú hodinu a divák netuší, čo by mohli mať spoločné. Pritom na začiatku nám ponúknu dostatok vodítok. Konkrétny predmet som síce ignoroval, ale hláseniu v správach som venoval dostatok pozornosti a tak som si neskôr len odškrtával vyústenia niektorých príbehov. Vymyslené je to dobre a film sa v niektorých ohľadoch pekne zahráva s divákom. V iných je ale predvídateľný. Trochu ma mrzelo, že sa film nevenoval tým trom hlavným postavám dostatočne na to, aby mi na ich osude skutočne záležalo a namiesto vŕšenia ďalších a ďalších problémov by som rád videl jak sa postavy snažia vysporiadať s jedným. Jaké pri tom majú pocity, jak váhajú či sa zachovajú tak alebo onak. To sa podarilo podrobnejšie vykresliť prakticky len u príbehu chudobného chlapíka, ktorý pracuje v kúpeloch a zrazu nájde tašku plnú peňazí. Priemerne ma zaujal príbeh colníka, ktorý musí splácať dlhy a to hlavne vďaka môjmu obľúbencovi Woo-seong Jeong a prakticky vôbec mi nezáležalo na príbehu hostesky, ktorú bije manžel. U nej ma šokovalo iba to jak nečakane skončila. Miestami je film dosť drsný, ale skôr k osudu postáv ako k nejakým otvoreným gore scénam. Nechutnosti sa odohrajú mimo kameru. Zrežírované to je našťastie dobre a miestami je atmosféra tak hustá, že som nedýchal. Napríklad v scéne keď chlapík z kúpeľov konečne odnáša domov tú tašku a stretne snáď každého koho stretnúť mohol. Finále pekne uzavrie všetky príbehy a trochu neférovo sa osud zahral podľa mňa s postavou Woo-seong Jeonga. Alebo žeby mi ho proste bolo ľúto je je to taký sympaťák? Ťažko povedať. Celkovo to je na debut veľmi vydarený film, ktorý má pár nedostatkov, ale už sa neviem dočkať ďalšieho filmu tohto režiséra. Rozhodne to stojí aj za opakované pozretie a diváci, ktorý majú radi filmy o chamtivcoch s ktorými sa osud nepekne zahrá, budú spokojní. 7/10. ()

LangiJ

Podle zdejších hodnocení jsem čekala pořádnou jízdu, té se mi ovšem nedostalo. I když je film narvaný hvězdami, téma mě hned na začátku nechytlo a jaksi se mně příběh vlekl. Čekala jsem, až se to rozjede, ale menší zlepšení po hodině filmu to už bohužel na vyšší hodnocení nevytáhne. Rozdělení na kapitoly i postupně se skládající příběh ale zajímavý, propojení linek nečekaný a překvapivý. Zrovna Jung Woo-sungova linie se mi však líbila nejmíň, už několik let se pro mě bohužel jeho filmy nevyhrabaly z průměru. Snímku ale nelze upřít nápaditost, promyšlenou propletenost životů a parádní uzavření osudů jednotlivých postav. ()

Philcze

Pomalejší rozjezd je jenom předzvěstí mimořádně vykutálené podívané nešetřící brutalitou ani krutými osudy postav. Zas a znovu, Korea does what Hollywon't. (IFFR 2020) ()

AffectedFace

I přes absenci násilí snímek nenudí, má slušné tempo, ale odvařenej úplně nejsem. Jedna taška, spousta lidí, to je vše. No ale ten scénář i přes úplně jednoduchou věc tahá všechno do absolutního extrému (a pak, že to nejde!) Obsahuje parádně vypjaté situace, nedůvěru a pár tahových zvratů. Atmosféru to má fakt neuvěřitelnou (neo-noir nikdy nezklame). Režijně špičkově zvládnuté, až k neuvěření. Herecké obsazení trefné a sympatické. Každej si zde zahrál někoho z jiné profese s jinými problémy, ale zároveň s jedním obrovsky stejným. Potěší určitě i černý humor ze strany mafie a brutálnost jejich konečného slova. Náročnější zábava pro milovníky thrillerů. Nic už k tomu radši nenapíšu, protože tohle musíte vidět na vlastní oči - Hlavně se svojí banálností bych to přes všechnu komplikovanost počinu ani nedal. Tohle si v nejbližší době určitě milerád zopakuju a můžu doporučit. Velmi silné čtyři hvězdy. PS: Velmi trefný plakát. ()

bizz_mjc

Korea opět válí. Po prvních 15-20 minutách jsem lehce znervózněl a začal pokukovat po ovladači, ale pak příběh začne nabírat obrátky, postavy se začínají zaplétat, eliminovat a rozjede se kolotoč ne vždy čekaných událostí. ()

Acrobat

...keby mal niekto chuť na Made in Guy Ritchie na kórejský spôsob. Vitálne, svieže, ázijské, tragické a humorné zároveň s kórejským intonačným jazykom. Yong Kim je pravý kórejský Gáj. (videné 11.02.2021, BDrip) ()

SAINTS

Film,je trocha rušivo rozdeleny do piatich kapitol nie rovnakej dlžky.Chvilu trva kym film urči svoj ton-neprekvapivo vzhladom na menšie skusenosti režisera.Beasts Clawing at Straws si vyžaduje pozornost a trpezlivost,ale odmenou je celkom vydarena korejska filmova zabava v štyle Q.Tarantina. ()