Nepohádky - Série 2

(séria)

Seriál Nepohádky z dílny Kevina Williamsona čerpá inspiraci ve světě nejoblíbenějších pohádek, které přetváří v temný a zvrácený psychologický thriller. Desetidílná druhá řada, která zkoumá zcela nový soubor příběhů a postav, představuje tři legendárních princezny z pohádkových klasik “Kráska a zvíře,” “Šípková Růženka” a “Popelka” tak, jak jste je dosud neviděli. Seznámíme se s rodinou Pruittových, kteří se potýkají s láskou, ztrátou, romantikou i hrůzou na pozadí kultovního “města hudby” Nashville ve státě Tennessee. (HBO Europe)

fabecc1222

Tady už se ty pohádky dají najít snáz, než v první řadě, ale takhle si je teda určitě nepamatuju, a ani pamatovat nechci... Taky mě moc nebralo, že tu jsou herci z první řady, kteří hrají stejné postavy, ale z nějakého důvodu se chovají úplně jinak. ()

TheEvilTwin

Po vcelku úspěšné první sérii po roce vznikla další, no možná si tvůrci měli trochu počkat a doladit nápad k dokonalosti, protože ve srovnání s první řadou je tato o třídu níž. Zatímco v první sérii byly všechny 3 "pohádky" rovnocenně poutavé a zajímavé, tady prostě dvě úplně zaostávají, skoro vůbec nezaujmou a jsou odstaveny na vedlejší kolej. Naopak kráska a zvíře (popálená zpěvačka) je ale velice dobrá, šikovně a poutavě odstartována a její vývoj zaujme, a to hlavně kvůli podařené chemii mezi zpěvačkou a bodyguardem, kde to šlape více než dobře. Zvratů by se taky pár (možná i celkem dost) našlo, ale už nejsou tak úderné a překvapivé, jako v předchozí sérii, tady působí často až nuceně a nevýrazně, stejně tak jako finále, které jen uzavírá celou řadu bez hlubších emocí a vlastně už mě ani úplně nezajímalo, co se dále stane. Špatné to určitě nebylo, mělo to i svoje světlejší chvilky a drží si to zlatý průměr, ale za pár týdnů si na druhou řadu už nikdo nevzpomene. ()