MT_Y

MOŽNÝ SPOILER!!!! - - - > Dle mě tofo dílo nemělo nějakou zásadní chybu. 🤗 Jasný byli tam použité určitě klišé či celkově vlastně od 1-2 dílů dle mě bylo dost jasné co a jak je, ale to u mě určitě není důvod na nějaké extra snížení hodnocení, protože finálově se na to musí koukat jako prostě na příběh a zpracování a to dle mě bylo skvělé. Potěšila mě herečka Kim Cattral, opravdu ji člověk fandil aby nezemřela (Ikdyz červenou karkulku zná každý nikdy nemůžeš vědět jak ji daný film pojme) Vlk pro mě byl od začátku jasný a i ten motiv jsem dal dohromady rychle těch nápověda tam prostě již od začátku bylo na mě hodně prostě. Co se týče Jeníček a Mařenka víceméně propletený s třemi prasátky bylo taky velmi sympatické a se zakončením oběma jsem byl spokojený. Myslím si že u těch tří prasátek ten hlavní, tam bylo jasné že tak skončí, jakési vykoupení a odpocinuti dle mě by se ze smrti své ženy prostě nikdy nesmiril. Takže vzhledem k mé opravdu velké spokojenosti musím že tě tento mini seriál hodnotit 98% a tudíž plný počet hvězd. 🤗 Těším se na druhou řadu. 🤗 ()

Debreno

Odpustite prvému dielu pomalý rozbeh! bolo potrebné uviesť tri paralelne dejové línie. Odvtedy nebude v žiadnom diele ani jedna zbytočná sekunda a v mnohých prípadoch (napr. pri Červenej karkulke) dlhšie premýšľate, kto je vlastne vlk. Seriál prináša výborné rozuzlenie a alegórie a jediné, čo sa mu dá v teoretickej rovine vytknúť je to, že v podstate vďaka znalosti "predlohy" sa môžete dovtípiť, kto ako skončí (za predpokladu, že odhalíte prepojenia medzi rozprávkou a samotným príbehom). Za mňa snáď jeden z najlepších seriálov na HBO, každý diel vás láka pokračovať ďalej, tento pocit som tak silne snáď naposledy zažil ako malý chlapec pri čítaní Harryho Pottera. ()

viperDavid

Nejvíc se mi asi líbila ta o červené karkůkce a ano hlavně kvuli sexy Danielle Campbell, která má sice zvůčné jméno, ale filmy už ne. Ona však opravdu krásná a v tomto mini seriálu se mi moc líbila, takový trošku jednorožec. Nicméně Tell me a story moc pohádky nejsou, vlastní ani nepohádky. Jsou to klasické krimi dramata, které se podtextem opírají právě o pohádkové příběhy. To ovšem nutně neznamená, že je to špatně. Druhou serii si jako jednohubku dám asi také. ()

666Carnage

Seriál z produkce HBO, který se točí okolo tří pohádek. Všichni je určitě znáte protože se jedná o červenou karkulku, tři prasátka a Jeníčka s Mařenku. Přítelkyně tenhle seriál sjela dřív než já a dalo by se říct, že skoro na jeden zátah jak jí to chytlo. Já to vzal na třikrát a musím říct, že mě to nakonec taky hodně bavilo. Seriál je plný metafor a satiry těchto pohádek v moderním pojetí. Všechno je to promíchané dohromady což se mi líbilo. Kdyby to bylo na etapy asi bych pro to neměl takový zápal a dokoukával to. Výhodou je pouze 10 dílu po 45 minutách, takže jasná víkendovka. První díl mě navnadil a opravdu to vypadalo zajímavě ale pak přišli asi tři díly co toho hodně utlumili a já si říkal jestli to má cenu ale dal jsem tomu šanci a ono se to vyplatilo. Protože potom se neustále něco děje a je to plný zvratů. Dobrý je, že se furt dozvídáte něco nového o postavách a taky to, že i když nějaká postava vypadá jako podrž taška půl seriálu dostane potom svoje cenné místo a prostor. Celý to dává hlavu a patu a já si jen říkal jestli stihnou v posledních 45 minutách dotáhnout vše do konce, tak aby to dávalo smysl a ono se to povedlo. Nečekejte nějaký moderní pojetí pohádek tady kraluje násilí, sex, mrtvoly a zkorumpovanost s hamižností dohromady. K různým postavám jsem si tu našel odpor tak pochopení. A teď něco k hercům. Danielle Campbell je určitě mladá, hezká a dobrá herečka a rád s ní uvidím více věcí. Kim Cattrall je známá ze Sexu ve městě a musím říct, že na to kolik jí je, je to furt pěkná baba. Sam Jaeger je sympaťák a zjistil jsem, že jsem viděl hodně filmů kde se mihl nebo měl roli. Billy Magnussen co se týče jeho postavy je takový jaký má být a mě tím bavil. On na to má povahu a ksicht a to jsem si všiml i v jiných jeho rolích. A jako poslední tu asi vystihnu Dania Ramirez, kterou znám i z filmů a její role tady byla silná a naučila mě jedno - neser se do fitness trenérky. Když to celý shrnu jedná se o příjemný nový seriál co mě bavil a s jeho nakonec svižným tempem jsem si tuhle pohádkovou akci užil. Uvidíme co přinese druhá série ale první má u mě 75%. ()

orkadimenza

Popravdě už si ani nevzpomínám jak jsem se k seriálu dostal. Rozhodně mě ale Tell Me a Story zaujalo svým námětem tří příběhů z temnější strany velkoměsta na motivy tří známých pohádek. Docela by mě zajímalo, proč je Pilot hodnocen tak slabě, ale mě dokázal představit srozumitelně spoustu postav (a že jich bylo dost, ale to se musí očekávat, když prolínáte tři příběhy) a zahájením zápletky mě dostatečně navodil na další epizody. Druhá epizoda byla o něco slabší, ale hned v následující epizodě se rozjeli Jeníček s Mařenkou a pak už jsem celou sérii napjatě sledoval do konce. Zakomponování příběhů pohádek do scénáře se dle mého povedlo nadmíru a překvapivě to drželo docela dlouho. Jedinou nevýhodou je pravděpodobné odhalení některých "překvapivých" momentů v ději z důvodu znalosti pohádek, ale ani to mi nezkazilo kvalitní podívanou. Poslední dvě epizody potom krásně slejí všechny tři dějové linie do jednoho koryta a závěrečné finále se dá považovat za důstojné a velmi úctyhodné. K nadprůměrným hereckým výkonům nemám moc co dodat, přesto ve mně z celé 1.série Tell Me A Story utkví hlavně ta story. Jsem zvědav, co přinese 2. série, vzhledem k docela snadno vyčerpatelnému zásobníku známých pohádek bych se ale s očekáváními raději držel o něco zpátky. ()