Nepohádky

• USA Tell Me a Story
Thriller / Psychologický
USA, (2018–2020), 16 h 21 min (Minutáž: 42–58 min)

Tvorcovia:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Chris Brochu, Danielle Campbell, Kim Cattrall, Zabryna Guevara, Sam Jaeger, Sterling Knight, Billy Magnussen, James Maslow, Dorian Missick, Dania Ramirez (viac)

Seriál "Nepohádky" čerpá inspiraci ve světě nejoblíbenějších pohádek, které přetváří v temný a zvrácený psychologický thriller. V první řadě tohoto dramatu na pokračování, která se odehrává v současném New Yorku, se prolínají Tři Malá Prasátka, Červená Karkulka a Jeníček a Mařenka v epickém a podvratném příběhu o lásce, ztrátě, chamtivosti, pomstě a vraždě. (HBO Europe)

Malarkey

Na seriál jsem šel s tím, že na mě působí mysteriózně a popisek toho taky moc neříká. Hned v první díle mě zaujalo, že na diskotéce hráli ryzí trance. Říkal jsem si, že u tvůrců je asi někdo, kdo umí svoji práci dělat pořádně a ví, co to znamená, když se to má na diskotéce pořádně rozpumpovat a nevypadá to, z filmařského hlediska, jako diskotéka pomocné unie neslyšících. Nicméně během dvou dílů jsem zjistil, že celý příběh je daleko obyčejnější a úplně není mysteriózní, jak to na první pohled, po shlédnutí plakátu s maskami prasat, vypadá. Spíš se jedná o psychologické drama, které má tak trošku náběh jak Velmi nebezpečné známosti a celé to má mít geniální zaobalení v podobě toho, že vážná témata mají připodobňovat známé světové pohádky. Ty jsem v tom osobně nenašel a po shlédnutí celé série jsem byl rád, že už na to nemusím koukat. Přišlo mi to jako totální průměr. ()

slunicko2

Zpočátku dost nepřehledné příběhy se začaly od sedmého dílu propojovat, čímž získaly na zajímavosti. 1) Navzdory napínavému ději a zajímavě propletenému příběhu mi ke čtyřem hvězdičkám chybí více šarmu a osobitosti._____ 2) Zápas dobrých se zlými se neustále proměňuje, chvílemi jsou zvraty absurdní. Připadal jsem si jako v pokračování Arabely - prsten získá Rumburak, pak princezna, pak opět zloději, pak hodný čaroděj, pak zase Rumburak a furt dokola až do vyčerpání peněz a diváků._____ 3) A tak největší předností seriálu jsou urostlí herci: 28letý Brazilec Davi Santos (Gabe, homosexuální bratr), 27letý Luke Guldan (Gabův parťák Billy, zloděj a prostitut), 25letý Australan s báječně vytvarovaným tělem Rarmian Newton (Ethan, vydírá učitele Nicka), 33letý James Wolk (Jordan, kterému zastřelili novomanželku), 33letý přesvalený Billy Magnussen (učitel Nick), 36letý Paul Wesley (lupič Eddie, barman), 41letý Michael Raymond-James (lupič Mitch, Eddieho bratr)._____ 4) 16.2.2021 - Ve druhé řadě divák zjistí, že nejde o pokračování řady první, ale o zcela samostatné příběhy, které nijak na první řadu nenavazují. Ovšem děj je kompaktnější a snad i napínavější. Na rozdíl od první řady se zde příběhy propojují mnohem dříve. Tato vzájemná provázanost je asi nejzajímavějším prvkem díla._____ 5) Ovšem ty zmiňované pohádky jsem ani v seriálu nenašel. První řada (New York) - O třech malých prasátkách, O červené kalkulce a Jeníčkovi a Mařence. Druhá řada (Nashville) - Kráska a zvíře, Šípková Růženka a Popelka._____ 6) Opět je tu hodně pěkných chlapů: 37letý Paul Wesley (spisovatel Tucker), 37letý Matt Lauria (zpěvaččin bratr alkoholik Jackson), 30letý Australan s rodiči z Jamaiky a Kanady Eka Darville (policista mimo službu Beau, který hlídá zpěvačku), 25letý Christopher Meyer (mírný černošský syn Derek), 28letý Caleb Castille (agresivní černošský syn Ron), 30letý Casey Thomas Brown (fetišista Kyle obdivující zpěvačku) a fešácký 37letý Portoričan s čínskými rodiči Harry Shum Jr. (právník Brendan)._____ 7) Třetí řada by měla mít premiéru v únoru 2022. Tak se těším. ()

IceQueen

Po troch upachtených epizódach pravdepodobne definitívne odkladám ad acta. Možno je to unáhlený čin a prídem tak o obohacujúci zážitok svojho života, ale tri testovacie diely so secondhandovým obsahom a obsadením rozhodli za mňa. A navyše, z každého príbehu nebezpečne huláka hrozba morálneho ponaučenia na spojenoštátovský spôsob, čo na moju nežnú dušičku pôsobí ako repelent. ()

fabecc1222

Námět na převedení pohádek do moderního světa super, ale to provedení... Kolikrát to s těmi pohádkami ani nemá nic společného, a ve výsledku je to pak jen obyčejná vztahovka, bez jakéhokoliv zajímavého nápadu či zvratu. To vše v podání těžce průměrných či podprůměrných herců, z kterých vyniká pouze sexappeal Danielle Campbell. ()

Skeksis

Toto malo so známymi rozprávkami spoločný veľký smradľavý prd. Tupá zlátanina plná sprostých ľudí, od nesympatickej odutej akože Červenej Čiapočky alebo čo, po dvoch otravných sprostých akože vlkov. Nedá sa odmyslieť, že Janka a Marienku predstavovali namiesto detí feťácky go-go tanečník a vojnová veteránka, a ježibabu mafiánska mamka. Sem-tam nejaký zvrat, sem-tam nejaké prepojenie postáv v dejových líniách, za to ten jeden, aj keď vlastne neviem... Neodporúčam to nikomu. ()