Jeoffrey

Pojďme si hrát s časem a pojďme proti sobě postavit pár významných postav japonských dějin. Může to být zajímavé? Tak třeba takový Drifters něco docela zajímavého předvedli, i když měli širší záběr, než jen známé japonské postavy a příběh (tedy spíš jeho začátek) byl asi o něco přímočařejší a mnohem šílenější než zdejší hraní si s chronometrem a snaha ovládnout celý svět. Postavy v Drifters byly zajímavé a byla to taková sbírka podivných psychopatů a šílenců, tady však moc zajímavé nejsou, spíš jen takové - nudné. No a nuda převládala po celé první 3 episody, kdy jsem se do sledování té další v podstatě jen nutil a čekal, jestli přijde nějaký zajímavý a překvapivý zvrat, skvělá bojová scéna, zkrátka něco, co by mě u toho udrželo. Ono nějaká ta překvapení tu i jsou, občas se tu i bojuje, ale já jen ležel a nijak to se mnou nehnulo. Takže ani mé oblíbené postavy z období konce éry Edo (které mám tak rád zparodované v seriálu Gintama) ani třeba takový Sanada Yukimura a jemu podobní (je podle mě jen otázkou, kdy se objeví třeba Oda Nobunaga) mě u toho neudrží... Drop po 3. díle a max. 3/10 ()

raiax

Vcelku zajímavé anime z období Bakumatsu. Zatím co většina anime z této úžasné doby se zaměřuje ve většině případů na shinsengumi, zde se nám krásně objevují (ba co víc, tvoří hlavní duo) postavy z opoziční strany. Animace je vcelku povedená, zápletka (ono učit lidi historii bez fantazie asi japoncům moc nejde) taky ujde. Za Takasugiho a Okadu, dokud nevyjde jako anime Urakata hakuouki slabší ****, pak to budou lepší *** ()