Tonari no kjúkecuki-san

• Japonsko となりの吸血鬼さん (viac)

Amano je mladá dívka, studentka střední školy, která má ovšem lehce nezdravou obsesi po panenkách. Proto ji hned zaujme místní legenda o tajemné dívce s porcelánově bílou kůží, která se po nocích potuluje v sousedství a o které ostatní tvrdí, že je upír. Amano takováto živá upírka, která nestárne a pořád vypadá jako oživlá panenka, neskutečně láká, a tak se jednoho večera vydá ven tuto legendu prověřit. Tak se Amano setkává s upířím děvčetem jménem Sophie Twilight, která žije už víc jak 300 let, ovšem vůbec není tím typickým monstrem ze strašidelných příběhů. Sophie totiž neútočí na lidi, ale krev si pořizuje přes internet v podobě krevních konzerv a zkrátka se jen snaží v klidu zapadnout do dnešního moderního světa. Amano je Sophií unesena a ihned se rozhodne k upírce nastěhovat. Může však takovéto soužití dvou odlišných druhů bez problémů fungovat? (Jeoffrey)

Jeoffrey

Přemýšlel jsem dlouho, jestli kromě "hraní si na upíry" je na tomto anime něco unikátního, zkrátka jestli se najde i nějaký rozumný důvod, proč tomu mám dát lepší než jen průměrné hodnocení. Nakonec jsem nic nenašel, jenom si prostě roztomilé holčiny hrají s roztomilými upírkami, které nesají krev, ale objednávají jí si jí přes Amazon, nekoušou, jen mezi sebou občas flirtují a dělají nejrůznější roztomilé rádoby upíří věci. Ale roztomilé to opravdu je (což se dá poznat už jenom z toho, že mám slovo roztomilé 3x v jedné větě a nijak se mi ho nechce nahrazovat...), při sledování jsem se občas pousmál a snad všechny postavy mi byly sympatické, s tím, že ústřední duo asi nejvíc. Takže i když jsem vlastně docela spokojený, tak se nějak nemůžu dokopat k tomu abych dal víc jak 6,3/10. ()