Před 1 000 lety vedl bůh boje pět klanů a bojoval s Palácem duší. Na nejchladnějším severu zapečetil Ničitele duší v temném podzemí, a tak přinesl mír. Ale tak jako se střídá den a noc, po čase na svět znovu přichází temnota.
Xiao Yan (Leo Wu) je synem vůdce klanu Xiao, jednoho z pěti starobylých klanů, který je ale v úpadku. V devíti letech byl velkou nadějí klanu, zvládl devátou základní úroveň bojových umění, a to jako nejmladší na celé pevnině. Ve stejném roce ale byla jeho matka neprávem obviněna ze zrady a vraždy mistra Yao Chena (Baron Chen) a přinucena se zabít. Otec, vůdce klanu, dobrovolně zničil svou bojovou čchi a Xiao Yanovy schopnosti začaly nevysvětlitelně mizet.
O sedm let později zjistí Xiao Yan, že příčinou ubývání jeho schopností je Yao Chen, který přežil uvězněný v prstenu – daru od jeho matky. Pod mistrovým vedením se jeho bojové umění pomalu zlepšuje. Mezitím ale další z velkých klanů – klan Nalan – požaduje zrušení zasnoubení jejich dědičky Nalan Yanran (Meitong Liu) s Xiao Yanem, protože jeho bojové schopnosti jsou mizerné. Xiao Yan si však vymůže tříletý odklad tohoto ponižující zrušení s tím, že za tři roky Nalan Yanran porazí v souboji. Poté se vydává spolu se svou adoptivní sestrou Xiao Xun'er (Jelly Lin) studovat na akademii Jia Nan bojová umění. Podaří se mu během tří let zdokonalit své schopnosti tak, aby obstál v souboji, a také, aby vypátral a potrestal viníky smrti své matky? (Faramir)

Jirka_Šč

Dost dlouho to bylo balancování mezi dvěma a třemi kvězdami, ale v momentu, kdy se z určitých neutrálních postav náhle staly záporné a svět ztemněl, mě tohle ohňové fantasy začalo docela bavit. Taky dlouho nebylo jasné (a vlastně stále není, protože to vypadá na druhou sérii), se kterou ženskou postavou hlavní hrdina skončí. Xiao Xun'er vypadala dlouho jednoznačně, ale pak se objevila zelenovlasá, jedy se vyživující a na lvu jezdící Xiao Yixian a přestože mi zprvu lezla na nervy, začal jsem jí časem upřímně fandit (hlavního hrdinu oslovuje: “Manželi”). Připočtěme cool pomstychtivou královnu Medusu (“Opovaž se mě ještě jednou strčit do boty!”) a Nalan Yanran, která s krvavýma očima čekající na souboj po třech letech taky nevypadá zle - prostě žen se kolem hlavního hrdiny pohybuje docela dost. Má to samozřejmě slabiny. Neustálé učení se nových bojových technik už me moc nebavilo, s ohněm se to občas přehání - od nějaké poloviny se už ale na to koukat dalo. Plus je dobrá myšlenka Medicine Eldera, přežívajíciho v prstenu - ta byla zajímavá od začátku. Jo, a když se ze Xiao Xun'er stala Dračí Matka s lukem - tak byla o moc víc cool :). ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=-5RfTBnhGgA ■ P.S. V literární předloze (Battle Through the Heavens) je královna Medusa skutečně jednou z žen hlavního hrdiny. ()

jarah

Možno budem štipku neobjektívna, ale tento seriál si naozaj získal moju pozornosť. Neľutujem ani minútu strávenú jeho sledovaním. Na začiatku ma trocha odrádzalo obsadenie, ale nemohla som sa viac mýliť. Mladý Leo Wu dokázal potiahnuť celých 45 epizód bez jediného zaváhania. Priznám sa, že najviac si ma aj tak získal majster Yao Lao uväznený v prsteni. Na konci som čakala, že sa do hlavného boja zapoja aj kamaráti, no niečo ich na ceste zdržalo. Mimochodom, ja fandím od prvého stretnutia zelenovlasej Rusalke. 4,5* ()

Faramir

Náhodou jsem narazil na YT na krátkou ukázku, která mě zaujala tak, že jsem vyhledal další a další, až jsem našel celou serii. V klasické čínštině, a to ani s titulky v čínštině zjednodušené bych to nedal... :-) Ale naštěstí jsou tam taky titulky anglické (to mi vzhledem k mému roku narození moc nepomáhá), a hlavně automatický překlad. Pokud si člověk zvykne na galimatiáš v mluvnických rodech (já se oženila) a na to, že slůvko fine ve významu fajn je překládáno jako pokuta, tak se to dá. A to až tak, že se dá 45 dílů po 45 minutách zhlédnout za 3 noci a dva dny... Pokud máte rádi Pána prstenů, Harryho Potera a Kung Fu pandu a navíc ještě zbožňujete RPG nenechte si seriál ujít. Jen doporučuji přerušit sledování vždy uprostřed dílu, protože přesně podle seriálových zákonitostí je konec dílu spojen s přerušením nějaké akce, takže vás to přímo nutí pustit díl další... ()

• V literární předloze „Battle Through the Heavens“ je královna Medusa jednou z žen hlavního hrdiny. (Jirka_Šč)