Šílená Heidi

(festivalový názov)
  • Švajčiarsko Mad Heidi (viac)

Šíleného Maxe znáte, ale co Šílenou Heidi? Tahle švýcarská děvečka umí vzít za víc než jen za kravské vemeno – a dokáže to v brutální jízdě za pomstou. Když uteče z převýchovného tábora pro neposlušné dívky, vyzbrojena halapartnou a bojovým výcvikem vyráží na cestu za svržením totalitního režimu krutého prezidenta Meiliho. V multižánrové béčkové bláznivině, která jede na vlně kultovních kousků jako Iron Sky nebo Kung Fury, nechybí nic, co by si člověk od takového filmu mohl přát: cool hlavní hrdinka, bizarní úmrtí a litry umělé krve, náckové, sexy černoši v tradičních krojích ani pořádná nálož sýra. (Future Gate)

darkrobyk

Vcelku zábavný mix rozličných žánrů převážně z 80. let - heimat film, dobrodružný, akční asijský a chvílemi to vypadalo jako ztřeštěná komedie Geierwally (1988). Takže - totalitní sýrový stát v čele s prezidentem Van Dienem, převýchovný tábor pro děvečky, smrt nejbližších, zajetí, útěk a pomsta. Škoda, že film neměl větší spád a na pořádnou akci dojde až směrem ke konci. Slibované pokračování, které ale jistě bude nejspíš jen vtípkem na závěr, by mohlo bývalo být svižnější. Gore je zábavné - rozstřelené hlavy, roztržená hruď, rozseknutí na dvě půlky ad. Naivita, kýč, brak. Ale do jisté míry zábavný a pokud ho člověk bere s nadhledem, i se pobaví. Škoda, že si tvůrci neujasnili, zda chtějí točit třeskutou komedii nebo drsnou akci, protože od každého je tu jen trochu. Ovšem některé vtípky byly drsnější....třeba lidské krávy v závěru. Potěšily hojné záběry na Matterhorn, který nechyběl ve většině krajinných záběrů. ()

Gilmour93

„Rest in cheese, bitch!“ Heidi, agresivní děvčátko z hor proti diktatuře sýrového Fatherlandu. Výsledkem tohoto klání je braková exploatace, která by chtěla krájet raclette Machetou, ale často jej jen pižlá švýcarským nožíkem. Käseführer Casper Van Dien měl možná slušivou červenou teplákovku a mezi natáčením bavil štáb, nicméně já bych si nejraději zahrál na doktora Szella a všemi nástroji výše zmiňovaného výrobku firmy Victorinox se mu podíval na bělostný zoubek. I on je totiž příčinou mé devadesátiminutové humorové intolerance.. ()

JASON_X

Ještě před pár lety bych podobnou filmovou laskominku ocenil víc, ale časy, kdy jsem se královsky bavil při Iron Sky nebo Kung Fury, jsou už asi bohužel v nenávratnu. Z téhle Heidi, která ačkoliv oplývá rafinovaným a chytrým humorem, skvělými režisérskými nápady a je prošpikována dobrými hláškami, je zpoza každého druhého záběru bohužel cítit onen tzv. "kulturní marxismus" v zákulisí. Každopádně jsem ovšem z toho všeho sýrování dostal strašnou chuť na ementál, Van Dien byl vynikající führer a neznámá představitelka Heidi je moc pěkná holka. ()

Morholt

Mlékárenský magnát ovládne Švýcarsko a okamžitě nastolí tvrdý sýrový teror, ve kterém jsou postaveny mimo zákon všechny mléčné výrobky. Samozřejmě kromě těch koncernových. Domácí sýry jsou tak žádanější než tvrdé drogy, drobní farmáři přecházejí do ilegality a lidé s alergií na laktózu jsou bez milosti likvidováni. Ale touhu po svobodě zastavit nelze. Za mě je ten nápad jednoduše geniální a jsem si téměř jist, že pokud by to vzniklo u nás, ječel by už Andrej do éteru svoje hysterické "Kampááááááň!". Jenže skvělá myšlenka nestačí. V některých chvílích je to super jak co do gore, tak i do postav (velitel Knorr, slečna Rottweilerová), ale je tu i spousta momentů, kdy je to prostě nuda. Ne že by to sklouzávalo k trapnosti. Prostě se nic neděje. A je to škoda. Já sice chápu, že je to spíš fanouškovská záležitost, ale ty prachy tu prostě vidět jsou. Herci jako Schofield, ale i Van Dien určitě nehrají zadarmo a vizuální stránka věci je také profi. Suma sumárum na to, jak je ten námět šílený, mi to přišlo málo šílené. Ale i tak letí do švýcarska palec nahoru. Když už za nic jiného, tak za originalitu. 65% ()

verbal odpad!

Žer sýr, posílíš mír! (Hahahahahahaha, chicht, chicht, hihň, hihň!) Když se partička nadšeně retardovaných švýcarských spříseženců zhlédne v legendárním Kungfjůry, nemusí nutně vzniknout další geniální amatérské porno, nýbrž klidně třeba i naprosto debilní trapka s tumory na úrovni reprezentantů v hodu rozštěpem. Na amatérské poměry to sice vypadá hodně dobře, co však z toho, když to smrdí jako řádně uleželý ráfkový sýr dementního bezdomovce. A zoufale nehrající prkenný manekýn Kašpar fan Dyje evidentně našel mezi kohortou obskurně ohavných a řádně ochrnutých Švýcarek a děsivě nevtipných švýcarských mačotranzistorů nové dno své neherecké kariéry. Ale evidentně se děsně snažili, čtveráci jedni, a to je třeba ocenit, tudíž milosrdně a velkoryse napálím o trochu méně zahnívající odpad a nebudu se před jeho odkliknutím šťourat prstem v prdeli. ()