Justice League vs. the Fatal Five

• Austrália Justice League vs. the Fatal Five (viac)

Když se v 31. století podaří trojici Tharok, Persuader a Mano ukrást ze základny Legion of Superheroes stroj času ve snaze osvobodit Emerald Empress (Manova láska) a Validuse, další dva členy zločinecké skupiny Fatal Five, avšak nedopatřením se přenesou do současného světa, zdánlivě nezbývá nikdo jiný než Justice League, aby se tyranům z budoucnosti postavil. S Fatal Five však přicestoval zpět časem i hrdina Starboy, který však bez svého séra postupně ztrácí kontakt s realitou. Přitom i Justice League, hlavně pak její nové členky Miss Martian a Jessica Cruz (čerstvě povolaná Green Lantern), mají dost starostí samy se sebou. Dokáže se tak nesourodý tým postavit hrozbě uprchlých zločinců cestujících časem? A za jakou cenu? (Caszidy)

Rominator

Liga spravedlnosti musí čelit nové hrozbě, kterou představují Mano, Persuader a Tharok. Toto trio přiletělo na Zemi v časové lodi z 31. století. Cíleně hledanou osobou se pro ně stává Green Lantern, Jessica Cruz... Justice League má v tomhle animovaném filmu netypiké složení. Docela slušný příběh nabídne dostatek akce. In brightest day, in blackest night, no evil shall escape my sight. Let those who worship evil's might beware my power, Green Lantern's light! HODNOCENÍ 70% ()

PKD

Jsem naprosto potěšen. Animace kopírující jednoduše geniální, či geniálně jednoduchý styl z TASek (či chcete-li Timmverse) Batmana, Supermana, B.beyond a JL+JLU, stejné obsazení svaté DC trojice stejně jako v JL. Nehorázně potěšil a překvapil dospělý tón, který jsem nečekal, ale měl jsem po předchozích zkušenostech. Star boy, klasicky tragická postava alá Shakespeare, zaujala (zatímco v comicsech,vůbec) i slečna Marťan a hodně i nejnovější přírůstek do GL rodiny v sektoru 2814, Jessica Cruz, což je 1.! žena na Zemi, která dostala prsten moci. Shrnuto, pro ty, co jsou již pomalu znuděni rádoby anime vizuálem (jako já) v DCAMU (dc animated movie universe) zatímco tento nadprůměrný počin, patří do DCAU (dc animated universe, do kterého patří všechny výše zmíněné TASky) je tento film,jako čerstvý závan DC animovaného vzduchu. Podobně jako Batman a H.Quinn, který jest mnohem sprostější:) leč se stejnou koncepcí. ()

Martrix

DCárny zase tak moc nemusím, resp. s postavami je zacházeno velmi nerozvážně a často z toho vznikne chaotický a dětinský blábol pro dvanáctileté nerdíky. A protože tím už hooodně dlouho nejsem, tak mě cokoliv kolem Green Lanternů vysloveně prudí. Fórky a la vytvoření velké zelené palice, plácačky, kladiva...to patří spíš do Toma a Jerryho. A stejně tak mě nechávají chladným drohořadé postavy týmovek, jako jsou Martiani, jakýsi Mr. Terrific a vlastně i všichni ti záporáci, kteří jsou na stejné brdo. Ale pořád lepší DC, než nic...zatím. Tady bylo těch druhojakostních postav požehnaně, protože se cestuje do budoucnosti a tam suproni samozřejmě taky nesmí chybět. Přesto mi to z nějakého důvodu nevadilo. Poměrně dospělým tónem vyprávěno, se zaměřením na postavy Jessiky a Star boye a neblbými dialogy, je Fatal Five překvapivě konzistentní. Týmovky jsou ošemetné v tom, že tvůrci vychází z předpokladu, že divák většinu postav zná a minimálně v případě těch nejhlavnějších viděl origin. Takže není potřeba vysvětlovat kde přišly ke schopnostem, ani jaká je jejich nátura.  Musím konstatovat, že i když jsem znal jen tři členy JL, ničemu to nevadilo. A nevadili ani zaporáci s trapně průhlednými motivy a schopnostmi, které byly až úsměvně vyladěny tak, aby s nimi JL měli nějakou práci. Animace byla jednoduchá, ale je to míněno jako pochvala. Z nějakého důvodu mi to vlastně docela sedlo. Víc, než třeba Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích. Takže sice ne úplně zářivé, ale 4* dám. Tohle by ušlo i zfilmované. ()

Spiker01

Malinko mě zklamalo nové složení Justice League, některé opory chyběly a je vidět, že se v novém univerzu hodně jede na ženskou emancipaci. Krom toho, že je člověk zvyklý na staré postavy, v tom nevidím zásadní problém, horší ale je, že Fatal Five zůstane pouze jedním z mnoha animáků již ostříleného Sama Liu, ovšem znovu si ho určitě pouštět nepotřebuji a sem tam bohužel nastala nuda. Příští Batman snad dojem zas napraví.. PS : Potěšil Mr. Terrific, kterého jsem v animácích ještě neviděl. ()

Caszidy

Nijak neurážející částečný crossover s u nás ne příliš známým seriálem Legion of superheroes. Na špičku žánru nicméně tenhle animák bohužel nedosahuje. To však samozřejmě neznamená, že by neměl povedené momenty, jenže jako celek se bohužel z průměru nevymanil. ()