Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Recenzie používateľa warrenur k tomuto seriálu (25)

Série 1 (2019) (S01)

Originalna satira na mnohorocny trend sialenstva okolo komixovych hrdinov. Brutalne, zabavne a obcas prekvapujuce. Odporucam. 80% ()

Karty jsou rozdaný (2019) (S01E01)

Som prekvapeny, ako mi mohol tento kusok ujst. A to som absolutne cielovka. Ked pred rokmi zacali kina plnit komixovky superhrdinov a zmenili pomer premietanych zanrov na tento "bordel", dost ma to vytacalo. Pobavilo i poukazanie na to, ze podobne, ako u mnohych youtuberov v oblasti "tvorby filmov" je to z velkej casti o biznise za merch a orientacia na nastrocnych, ktori sa v hrdinoch vidia, su nimi zblbnuty a tak peniazky rodicia len tak sypu. Nehovoriac o plytvani v spotrebe a prejavovani sa ludskej hluposti a konzunosti. Potesila satira i brutality a obcas usmevne sceny. Ak to takto pojde dalej, zahraje ma pri srdiecku. A ano je mi jasne, ze je to komixovka. ;) Tesi ma i herecke obsadenie a variacie charakterov... od naivky, rojka, uchyla, sadistu atd atd. ()

Hustý (2019) (S01E02)

Pecka. Co charakter, to nejaky deviant. Kamery a like-y a hashtag-y a siete a popularita.....f*ck it all, degenerates! :) ()

Vzorek (2019) (S01E03)

Hello Kitty vankus... ten francuz dava brutus repliky. Nadherne pokrytectvo a masky na stadione. Takuto parodiu na ludi nam trebalo uz straaaasne dlho. :) Pecka...bavil som sa. Blondacik je rozumny...i ked ma svoje mnohe uchylky. ()

Ženská svého druhu (2019) (S01E04)

Lietadlova scena bola uzasna. Delfin s hydrokladou bol tiez brutus. :) Zacinam uz tusit, kam sa to bude s blondavou a bojazlivym uberat, ale snad sa mylim a tvorcovia pridu s niecim prekvapivym. Vyborne. ()

Dobře na duši (2019) (S01E05)

"Child's play s Chucky-m" ziskava v scene s modrym laserom v nemocnici uplne iny rozmer. ;D Taktiez trocha uprimneho pokecu v spolocnosti manipulovaniej...pardon Jezisovej pada u mna na velmi urodnu podu. :) "Ain't no sunshine-song" v zavere je hudobna pecka. Ina wolverin-ka. Spokojnost. ()

Nevinní (2019) (S01E06)

Nevrazivy typek ma averziu voci vsetkym "sups" a preto este celkom slusne zavari. Uvidime. Udrziavacia, ale i tak nadpriemer. Slabsie stvorhviezdie. ()

Tak jsi mě našel (2019) (S01E08)

Ten zavere prekvapujuca pecka. Blondavy villain s uskrnom je vo svojej roli dokonaly. Infarkt zlozi i sup-a. :) ()

Série 2 (2020) (S02)

Druha seria je o cosi menej napadita a vyrazna. Avsak stale ma svoju zabavnost a brutalitky. Sem-tam vsak prilis ukecana a predvidatelna. Ma vsak zaujimavu paletu novych postav. 70% Odporucam. ()

Velká jízda (2020) (S02E01)

Tak sme nadviazali. Avsak, nedostalo sa nam vysvetlenie, kde sa kapitan celu tu dobu zasival a aky je vlastne vztah lietajuceho nervneho blondacika s rodinkou. Akosi tuto cast zatial preskakuju. Novy sefino Vought-u zatial hra ramena a blondacik sa kupodivu stiahol. "Asasinacia" agentky tiez nedavala bez dalsich dosledkov svoj zmysel. Mierny nadpriemer, trochu gulas. ()

Řádná příprava a plánování (2020) (S02E02)

Opat len priemer. Boys sa dostanu k dalsiemu sup-ovi a nova Pipi v sedmicke je celkmo coolova nezavislacka, ktorej to zatial umoznuju. Slabota. Mohlo by to konecne nabrat na obratkach a posunut dej. ()

Ze zálohy s tisícovkou rytířů (2020) (S02E03)

Tu vec s vorvanom som necakal. :) Stormfront nie je moc emocionalne zalozena devenka. Avsak vyradenie blondacika a dvihnutie jeho mandli ma svoj efekt. Konecne epizoda, ktora ma uroven bezneho dielu prvej serie, ale i tak. ()

Už musíme jít (2020) (S02E05)

Black Noir je ozaj noir typek, tichucky a zahadny. :) Mrska stormie je fajn. Hodi sa tam. A kamarati su zasa kamarati. Mierny nadpriemer. Deep u svedkov jehovovych je uz aka haluz. hehe ()

A dveře jsou pryč (2020) (S02E06)

Poriadny posun v pribehu a pekna prehliadka "freak-ov" v "hospici". Prilis emocnych vylevov a trocha toho patosu. Ujde. ()

Ten dělá to a Butcher zas tohle (2020) (S02E07)

"Ostraha" veze sa spolieha na technologicke vydobytky a nie je tam jediny strazca....ina haluz. Inak celkom zabavny diel. Masaker v sudnej sieni v zavere ma svoju "stavu". Zeby holohlava pasazierka z ustavu predosleho dielu? ()

Co já vím (2020) (S02E08)

Hm...zaujimave, obcas bombasticke, obcas naivne a predvidatelne. Kazdopadne, necakal som tak nenapadnu mysku, ako "head-blow-erku" :). Mierny nadpriemer a tak trosku happy-ending. ()

Série 3 (2022) (S03)

Vydarena, akcna a stale brutalna seria s tymi absurdnymi a i prekvapivymi momentami, ktore na nej oblubujem. Homelander je paradny charakter a svojou nevypocitatelnostou drzi divaka stale v napati. A i pribeh so Soldier Boy-om bol v pohode. Spokojnost, kedy az v zavere, v poslednej epizode, sa trochu tvorcovia uponahlali. Zrejme sa mozeme tesit na dalsiu seriu. Snad bude rovnako dobra a i lepsia. Odporucam. ()

Payback (2022) (S03E01)

Paradny otvarak. Pri brutalnych a i wtf-scenach a zvratenostiach mravencenie. :) Tesim sa na schopnosti 24hodinoveho SUP-a? Slusne napady a i podarene dialogy. Otravoval ma paradoxne Starlight-in sexualny partner. :) A tak ma pobavila krvava sprcha v zavere. 85% Takmer dokonale. ()

Jediný muž na nebi (2022) (S03E02)

Potesil fireball medzi ludmi, hoci sa tak prvoplanovo priam nukal a cakali sme ho. A tak isto jasle s nadanymi detmi a tiez detektor kovov...."Nice piece"...Next!" :D, Homelanderove uplakane reci na streche, opat pecka. Udalost so Stormfront sa dala cakat. Nuz a ten Homelanderov prejav s nahromadenymi emociami v zavere. Mnamka. Btw. celkom risk pouzit "gumidzus" bez znalosti jeho ucinkov. Tiez potesilo. Budu tieto s kazdym pouzitim rovnake? ()

Berberské pobřeží (2022) (S03E03)

Melodrama u agentky ma moc nebrala, zato Homelanderov vysinuty postoj nas drzi na spickach a to sa rata. Slabsia epizoda ako predosle dva diely. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)