Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (21)

Série 1 (2019) (S01)

Karty jsou rozdaný (2019) (S01E01)

Parádní začátek. Pozvolne uvedení do děje, představení hlavních postav a prokreslení světa superhrdinů, kde ne každý (jestli vůbec někdo) si hraje na Mirka Dušína. Pokud se bude první řadu řešit spíše "detektivní" linka, budu moc rád. Potenciál je zde obrovský. ()

Ženská svého druhu (2019) (S01E04)

Čtvrtá epizoda, polovina první řady a prozatím nejlepší část. Děje se tady toho hodně. Největší radost mám však z celkového pojetí. Násilí zde není prvoplánové. Toho jsem se po trailerech trochu bál. Nejdůležitějším prvkem jsou postavy. Jsou dostatečně prokreslené, mají důvody pro své činy, rozvíjejí se a s každou další minutou se někam posouvají. Mám z toho ohromnou radost. Najdou se i památné scény. Únos letadla je perfektní ukázkou toho, jak Superman, tedy Homelander, přemýšlí a jedná. Vtípky na Aquamana se neomrzí a děj jasně směřuje za svým cílem. Amazon doručil kvalitní podívanou. ()

Tak jsi mě našel (2019) (S01E08)

Konec, který vás dokáže naštvat, ale takovým tím vtíravých, lehce pozitivních způsobem. Chci další sezónu, okamžitě. Nezbývá mi nic jiného než se pustit do komiksu. První řada je tím správným alternativním řešením pro současnou televizní produkci komiksové sekce. Je to dobře napsaný příběh s postavami, které si oblíbíte, dokážete s nimi prožívat jejich strasti a padouchy budete správně nesnášet. Smělé se do toho pusťte. Season 1 - 80%. ()

Velká jízda (2020) (S02E01)

Tomu se říká pořádný návrat! Boys neztratili ani špetku ze svého okouzlujícího šarmu a druhou řadu odstartovali ve vší parádě. Je to zábavné, strhující, temné a samozřejmě je tady Homelander, který svým pohledem zničí veškerý odpor. Jde se na další část. ()

Řádná příprava a plánování (2020) (S02E02)

Tempo se o něco zpomalilo, za to se nechal prostor postavám, aby se dokázali více prokreslit. Ideální symbióza. Nový přírůstek v podobě Stormfront přinesl správně oživení. Každý se nějak formuje a posouvá. Zkrátka jednotlivci vás zaujmou. Mají totiž tvář. Nejsou to jen podivné figurky na šachovnici o dvou barvách. ()

Ze zálohy s tisícovkou rytířů (2020) (S02E03)

Už tady se začaly rozdávat karty na finále. Stromfront opět dostala trošku prostoru a využila ho bravurně. Druhá řada šlape. Bohužel teď musíme čekat a já se přitom těšil na pořádný binge. Co se dá dělat. ()

Nic z našeho světa (2020) (S02E04)

Celá epizoda byla o cestě, putování a snaze najít nějaké odpovědi. Mám ale dojem, že nikdo nebyl spokojený s výsledkem. Vše se ještě více zamotalo a zanechalo dost škody. O to větší pomstu očekávám v nadcházejících částech. ()

Už musíme jít (2020) (S02E05)

Lehkost všech narážek na věci okolo mainstreamu, korporátu a jeho pokrytectví je osvěžují. Každá postava dostala kousek času, opět se někam posunuli, snaží si najít své místo ve světě a do toho zvládají i nějakou tu divočejší akci. Druhá řada je dál bez zaškobrtnutí. ()

A dveře jsou pryč (2020) (S02E06)

Ze začátku jsem se lekl, že nesleduju správnou epizodu. Jakoby něco chybělo, nějaké propojení s minulou epizodou. Ale pak se rozjel rychlík abnormálních proporcí. Důležité informace prozradili další díl ve skládačce jménem Vought. Nikdo nemá šanci vyřešit tento problém v druhé sezóně a to mi dává naději na kvalitní obsah pro další sezónu. Moc se na to těším. PS: Shawn Ashmore byl Iceman, nyní Fireman a příště prostě musí mít roli Watermana :) ()

Ten dělá to a Butcher zas tohle (2020) (S02E07)

Dnes to bylo už celkem dost natahované, a i když se finále snažilo a vytvořilo výbušnou atmosféru, nemám z epizody dobrý pocit. Protože se nic zásadního nestalo, přestože se snažili o nějaký posun, nemělo to správný nádech. ()

Co já vím (2020) (S02E08)

Možná to vyústění přišlo trochu zrychlené. Kvůli rozpočtu nebyla finální boss bitva nijak epická, ale přinesla skvělou ukázku girl power. Dopadlo to přesně tak, aby mohla třetí sezóna plynule navazovat a někdo se pro to už nehodil. S tím nemám sebemenší problém. Některé věci ale byli zkratkovité. Každopádně seriál bude pokračovat dál a z toho mám radost. Season 2 - 80%. ()

Série 3 (2022) (S03)

Máme tady nejsilnější sezónu. Práce s postavami a jejich příběhem se vydala na správnou cestu. Celý děj sezóny byl konstantní. Neředil se. Byl nastaven jasný cíl. Vše se neslo v duchu seriálu, takže jsme dostali satiru, kritiku společnosti a jejích rozpoložení v dnešní době, hromadu komiksových odkazů a další krvavé momenty, které si budete pamatovat. Nevyšel pouze závěrečný krok, ale to se dá odpustit, páč třetí řada byla jízda a konkurence se má co učit. Kéž by to udělala. The Boys ve své vrcholové formě. ()

Payback (2022) (S03E01)

Seriál neztrácí nic ze svého zvráceného půvabu a naopak stále nachází další a další způsoby jak přeměnit lidi v hromadu rozmašírované kaše. Linka hlavního příběhu byla parádně představená, všechny narážky na naší dobu i popkulturu stojí za to a Boys jedou rozvážně dál a bez zaškobrtnutí. ()

Jediný muž na nebi (2022) (S03E02)

Tolik věcí narvat do jedné epizody a udržet ji pohromadě je obdivuhodné. Třetí sezóna jede na plné obrátky. Postavy jsou stále zajímavé, příběh šlape a hlavně se tady nikdo nebojí trochu kontroverze a pořádné dávky fašírky. Jen tak dál. ()

Berberské pobřeží (2022) (S03E03)

Třetí řada je neskutečná jízda. Homelander znovu dokazuje jak šílenou páku má na všechny, protože když s ním nebudete souhlasit, jednoduše vás ve vteřině odpraví na onen svět a nikdo s tím nebude moci nic udělat. Minulost též dokazuje svou důležitost. Všichni mají nějakou agendu. Lži, manipulace, satira a lidská hamižnost. Tady se jede naplno. ()

Úžasná pětiletka (2022) (S03E04)

Je to rozjede na více frontách a vše zatím funguje perfektně. Dostaneme nejsilnější sezónu? ()

Herogasmus (2022) (S03E06)

Co k této epizodě dodat, kromě naprostého úžasu a potlesku? Konečně je tady silná alternativa ke všem klasickým komiksovkám, která stojí na vlastních nohou, odkazuje jak na komiksové tak aktuální dění a dokáže si s vašimi pocity pohrát v plné škále. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)