Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (19)

Banda (2019)

Bůh žehnej Americe. Evan Goldberg a Seth Rogen jsou kamarádi od dětství. Spolupracovali spolu na řadě fláků. Fešáci v upnutých trikotech, prvoplánově kladní, zoufale nudní, zachraňující nás šváby před intergalaktickým zlem. Jenže tady jsou naši tajtrdlíci krapet jiní: morálně pochybní. Říkají si The Seven a reprezentují gigantickou společnost jménem Vought, která tvoří jejich veřejnou image a spravuje všechny ty zlaťáky, které tahle parta přináší. S jejich značnou silou přichází velká zodpovědnost, což je téhle bandě docela šumák. Proti elasťákovým celebritám začne bojovat nesmělý mladík Hughie, pomstychtivá banda, kterou povede Karl Urban coby ostřílený Butcher (který přišel vinou Sedmičky o manželku), se pak postupně rozrůstá o nové týpky – v jádru citlivého Frenchieho, němou a velmi hbitou Kimiko a o bývalého vojáka Mother's Milka. Na druhé straně je především egoistický slizoun Homelander ve skvělém podání Antony Starra. Jízda plná řízné hudby, adrenalinu, černého humoru, laserových očí a krvavých orgií má zelenou. Jen u toho diváka místy nesmí moc přemýšlet a pouze se bavit. První série moc fajn, v druhé už to začalo dřít. Mnohé postavy totiž ve velkém bilancují, přešlapují na místě, vylévají si srdíčka a slibují si, co bude až bude. Neubráníme se zbytečným scénám, které jen zabíjejí čas, aby si tvůrci mohli šetřit na další sérii. ()

Série 1 (2019) (S01)

„Jak to, že toho tolik víš o Spice Girls?“ Evan Goldberg a Seth Rogen jsou kamarádi od dětství. Spolupracovali spolu na spoustě fláků včetně Superbada, Apokalypsy v Hollywoodu nebo Interview. Fešáci v upnutých trikotech, prvoplánově kladní, zoufale nudní, zachraňující nás šváby před intergalaktickým zlem. Jenže tady jsou naši tajtrdlíci krapet morálně pochybní. Říkají si The Seven a reprezentují gigantickou společnost jménem Vought, která tvoří jejich veřejnou image a spravuje všechny ty zlaťáky, které tahle parta přináší. A že jich není málo. S jejich značnou silou přichází velká zodpovědnost, což je téhle bandě docela šumák. A jeden takový superzávodník zrovna fatální rychlostí doslova proběhne přítelkyní mladíka Hughieho (syn slavných rodičů Jack Quaid). Hrdinova absolutní lhostejnost nad tragédií spustí Hughieho solidní zlost. Proti elasťákovým celebritám nebude sám: pomstychtivá banda, kterou povede Karl Urban coby ostřílený Butcher (který přišel vinou Sedmičky o manželku), se rozrůstá o nové týpky – v jádru citlivého Frenchieho, němou a velmi hbitou Kimiko a o bývalého vojáka Mother's Milka. Na druhé straně je především egoistický slizoun Homelander ve skvělém podání Antony Starra. Celá ta myšlenka, kam až zajdu, abych se udržel úplně nahoře a ještě u toho zářil, je fajn. Jen u toho diváka místy nesmí moc přemýšlet a pouze se bavit. ()

Karty jsou rozdaný (2019) (S01E01)

Ale jo, docela mě to vtáhlo. Evan Goldberg a Seth Rogen jsou kamarádi od dětství. Spolupracovali spolu na spoustě fláků včetně Superbada, Apokalypsy v Hollywoodu nebo Interview. Teď si vybrali superhrdinný svět, ve kterém jsou naši tajtrdlíci krapet morálně pochybní. S jejich značnou silou totiž přichází velká zodpovědnost, což je téhle bandě docela šumák. A jeden takový superzávodník zrovna fatální rychlostí doslova proběhne přítelkyní mladíka Hughieho (syn slavných rodičů Jack Quaid). Zůstanou mu jen její ruce a oči pro pláč. Hrdinova absolutní lhostejnost nad tragédií spustí Hughieho solidní zlost. Jízda plná řízné hudby, adrenalinu, černého humoru a krvavých orgií má zelenou. Skvělý protipól. Mirek Dušín má volno. ()

Hustý (2019) (S01E02)

Fešáci v upnutých trikotech, prvoplánově kladní, zoufale nudní, zachraňující nás šváby před intergalaktickým zlem. Elasťákoví superhrdinové mě neberou. Pár pokusů proběhlo, občas to bylo (dokonce moc) fajn (druhý Captain America), vesměs ale v přítomnosti těchhle nadexistencí zívám a sleduju hodinky. Karl Urban coby ostřílený Butcher a Jack Quaid coby pískle Hughie to můžou změnit. Tvoří totiž páteř týmu, který má za to, že superhrdinové představují v reálném světě hrozbu. Argumenty Hughieho jsou jasné, o Butcherových důvodech, proč by každého superhrdinu viděl nejraději někde naloženého v sudu, se teprve dozvíme. Říkají si The Seven a reprezentují gigantickou společnost jménem Vought, která tvoří jejich veřejnou image a spravuje všechny ty zlaťáky, které tahle parta přináší. A že jich není málo. Zatím z nich vyčnívá blonďatý nováček Starlight (Erin Moriarty), která brzy pochopí, že se její modly nechovají tak, jak si představovala (a občas před ní sundají elasťáky), hlavní kápo, neohrožený egoman Homelander a neviditelný Translucent, který se občas rád prochází po dámských i pánských záchodech. Právě toho naše čerstvě poskládaná skupina, která se rozrůstá o nové týpky Frenchieho a Mother's Milk, zajala a trošku mu pocuchala pěšinku. PS: A-Trainova návštěva dětské onkologie skvostná. ()

Vzorek (2019) (S01E03)

Říkají si The Seven a reprezentují nenažranou společnost Vought, která spoluvytváří jejich veřejnou image a spravuje všechny ty zlaťáky, které tahle parta přináší. A že jich není málo. A téhle gigantické skvadře nyní někdo vyhlásil válku: konkrétně obyčejný prodavač elektroniky Hughie, bývalý voják Mother´s Milk, v jádru citlivý Frenchie, který nicméně projevuje zálibu v extrémním násilí a v neposlední řadě ostřílený Butcher, který téhle bandě tak nějak šéfuje. A-Train, který svou devastující rychlostí stojí za smrtí Hughieho přítelkyně, se chystá na ultrasuper závod, před kterým si bere extrasilný steroid. Jeho poloutajovaná přítelkyně Popclaw si pak ze žalu dávku rovněž píchá a rozjede solidní koncert. Stačí pár slov a ze The Seven může být banda feťáků. Kam až zajdu, abych se udržel nahoře? ()

Ženská svého druhu (2019) (S01E04)

„Jak to, že toho tolik víš o Spice Girls?“ Butcherovi se do myšlenek vkrádá minulost, zřejmě se brzy dozvíme, proč tak nenávidí superhrdiny v čele s arogantním Homelanderem. Právě ten je hlavním strůjcem událostí na palubě letadla, které obsadili únosci. Queen „Wonder Woman“ Maeve nestačí zírat. Divák zrovna tak. Každopádně Antony Starr i v závěru skvostný. To Deep má skutečně rád delfíny. A Translucent má asi desetiletého syna, který mu zůstal po rozvodu, což dokonale rozhodí Hughieho. Bůh žehnej Americe. ()

Dobře na duši (2019) (S01E05)

„Ti zmrdi jsou vyrobení v laboratoři!“ Starlight je v čím dál větším úžasu, do jaké sešlosti se to dostala. A nakonec po momentech váhání to dá i veřejně najevo. Zklamaná z uplynulých událostí je rovněž Maeve. Homelanter obrací pád letadla ve svůj prospěch. Některé situace jsou až vynucené, nicméně tempo a obraty v ději nutí diváka chtít víc. Každopádně s ohledem na rozpětí nenažrané společnosti by Vought zcela jistě už dávno zjistila, kdo je Hughie či Butcher. Holt divák u toho nesmí moc přemýšlet, spíš se jen bavit. Občas přešlapujeme na místě, ale celkově palec nahoru. ()

Nevinní (2019) (S01E06)

William Butcher má důkaz, že gigant Vought sloučeninu píchá miminům a chce písemné zaručení, že Homelandera budou stíhat a soudit v plném rozsahu. Vought (s Deepem) marketingově zase zaválel. Ostatně šéfka Madelyn Stillwell dál látá, co její ovečky způsobily. Butcher to pak na „sezení“ solidně rozjede. Právě Butchera a Hughieho spojuje, že oba přišli (vinou nenažrané společnosti) o partnerku. To Frenchie nechce přijít o Kimiko. Škoda, že lidmi pohrdající Homelander nebo superhrdiny nesnášející Butcher ostatní zastiňují, další postavy jsou prostě méně výrazné, což ale není chyba hereckého obsazení. ()

Společnost sebezáchovy (2019) (S01E07)

Ostříme hrany. Becca, Butcherova „zmizelá“ manželka, mu spravovala profil. Posílala za něj fotky, reagovala na dotazy fanoušků. „Trochu podraz, ne,” vypálí Butcher směrem k Homelanderovi. To bylo osm let zpět. Teď jsme v současnosti a Vought řeší jiný problém. Federálové dali společnosti a jejím pitomcům v oblecích nůž na krk. Že by se zadělávalo na korupční skandál století? „Akcie Voughtu na nule. Občanské žaloby, trestní stíhání, osobní bankrot a taky váš roztomilý kostýmek vyměníte na 15 až 30 let za oranžový vězeňský mundúr.” Občas přešlapujeme na místě, ale celkově palec nahoru. Násilné scény, drsný humor, velmi dobří herci. Mirek Dušín má volno. ()

Tak jsi mě našel (2019) (S01E08)

Evan Goldberg a Seth Rogen jsou kamarádi od dětství. Spolupracovali spolu na spoustě fláků včetně Superbada, Apokalypsy v Hollywoodu nebo Interview. Teď si vybrali superhrdinný svět, ve kterém jsou naši tajtrdlíci krapet morálně pochybní. Říkají si The Seven a reprezentují gigantickou společnost jménem Vought. Chránit nejziskovější majetek je nicméně stále obtížnější. A to se ještě objevil jistý superterorista. Butcher, který nesnáší všechny superhrdiny, zdá se konečně našel slabinu egoistického slizouna Homelandera. Závěr uspokojivý, manželka nečekaná, zjevení se Starlight mírně úsměvné. Celá ta myšlenka, kam až zajdu, abych se udržel úplně nahoře a ještě u toho zářil, je fajn. ()

Série 2 (2020) (S02)

Jízda plná řízné hudby, adrenalinu, černého humoru, laserových očí a krvavých orgií má zelenou. Jízlivé tematizování superhrdinů jako blyštivých celebrit s kontrasty bezohledných činů pokračuje. A Mirek Dušín má volno. Naše parta se skrývá v jedné díře a venku se neukazuje („Tyhle pelechy na sobě mají 31 příchutí spermatu. Budou se ti líbit.“). Zatímco konec první a start druhé série je zábavný a strhující, s přibývajícími díly to dře. Dál všemu vévodí udrsněný Butcher a skvostný sociopat Homelander (Antony Starr je dál kouzelně démonický), očekávaně se objevují nové postavy, především Stormfront, která rozhodně nemá zrovna učesaný slovník. Wow, v Sedmičce nikdy tři ženy nebyly. Další nosnou linií je zmizelá manželka Becca, která žije a Butcher získává přibližnou lokalitu, kde se ukrývá. Mnohé postavy nicméně ve velkém bilancují, přešlapují na místě, vylévají si srdíčka a slibují si, co bude až bude. Navíc dál platí, že větší polovina Sedmičky je nadále zoufale nezajímavá a nevyužitá. Neubráníme se zbytečným scénám, které jen zabíjejí čas, aby si tvůrci mohli šetřit na další sérii. Za mě nicméně nemá smysl dál pokračovat. ()

Velká jízda (2020) (S02E01)

Na úvod nám to tvůrci hezky celé zrekapitulovali, abychom zjistili, že se Homelander se Starlight srdceryvně loučí s neviditelným (a mrtvým) Translucentem. Naše parta se skrývá v jedné díře a venku se neukazuje („Tyhle pelechy na sobě mají 31 příchutí spermatu. Budou se ti líbit.“). Zábavné a strhující jako závěr první série. Otvírák té druhé nabízí třeba přijetí nového člena The Seven, které zrovna neklapne, za což může skvostný sociopat Homelander. Výtečná scéna. Stormfront už dopadla o poznání lépe. A Deep se chce/má odrazit ode dna. Skladba od Billyho Joela Pressure je skvělá. Taťka je doma. PS: Výkonný ředitel Voughtu Stan Edgar se od Homelandera zastrašit nenechá – další výtečná scéna („Ve skutečnosti jsme farmaceutická společnost. A ty nejsi náš nejcennější zdroj. To měl být náš tajný vzorec pro Sloučeninu V, kterou jsi ty, velké dítě, vypustil ven. Dovol mi, abych ti připomněl, že jsi dal Sloučeninu V teroristům z celého světa, abys dostal sebe a své kamarády do národní obrany.“). ()

Řádná příprava a plánování (2020) (S02E02)

Je nejnovější členkou Sedmičky a žene se na Ameriku jako bouřka. Stormfront. A nemá zrovna učesaný slovník. Wow, v Sedmičce nikdy tři ženy nebyly. Minulý strhující a temný návrat byl na palec nahoru. Druhý díl druhé série za ním dost zaostává a „pouze“ představuje, jak se vyvíjí osud zmizelé manželky Butchera a objevuje bratra Kimiko. Další postavy sice možná dostávají víc prostoru, ale nijak zajímavé to není. Stejně jako linie Deepa. Starlight má a bude mít sakra problém s A-Trainem. ()

Ze zálohy s tisícovkou rytířů (2020) (S02E03)

Jízlivé tematizování superhrdinů jako blyštivých celebrit s kontrasty bezohledných činů pokračuje. „Až tu budeme všichni hotovi, koupím ti pěkné, velké rodinné balení nejlepšího lubrikantu a budu ti lechtat koule, dokud mě nebudeš prosit, abych přestal, a i tak nepřestanu. Prostě nepřestanu,” reaguje Butcher jízlivě na zprávu, že média už vědí, že Vought podával Sloučeninu V dětem po desetiletí. V čemž má prsty Hughie se Starlight. Akcie společnosti závratně klesají. Stormfront dostává víc prostoru, což se Homelanderovi nelíbí. Cílem je bratr Kimiko, superterorista, jen je o něj zájem z vícero stran. Velryba moc fajn, ale (určitě budu v menšině) zatím to stejně jako minule krapet dře. ()

Nic z našeho světa (2020) (S02E04)

Butcher získává přibližnou lokalitu, kde by se mohla ukrývat jeho Becca. Zadaří se. A osnuje plán, jak postupovat. Ovšem Butcherova válečná stezka není pro každého. Zbytek týmu hledá jistou Liberty. Homelander dál nemůže rozdýchat, že veškerou slávu z poslední akce slízla Stormfront a nechává se utěšit na klíně staré známé (fajn nápad). Zároveň nenechá A-Traina, protože jeho tělo nezvládá superzátěž, dál zesměšňovat Sedmičku. Zbrojení Stormfront proti svému chlebodárci nějak nepobírám. Sorry, ale druhá série je zatím sešup dolů. ()

Už musíme jít (2020) (S02E05)

Butcher po událostech s Beccou jako by rezignoval, s čímž se ovšem zbytek bandy nehodlá smířit. U Homelandera (kterému padají čísla) aktuálně velmi platí moudrá slova, že s velkou silou přichází velká zodpovědnost. A ta tady chybí, což se projeví „při zásahu“ proti teroristovi. Stormfront ho svým moderním přístupem k fanouškům solidně sžírá, i když jejich vztah doznává změn. Antony Starr dál kouzelně démonický. Své laserové oči pak úžasně předvede při snové sekvenci na demonstraci. Rozkošné. Stejně fajn je pak i scéna, při které se do toho opře Kimiko. Rád dám zase čtyři hvězdy. ()

A dveře jsou pryč (2020) (S02E06)

Vracíme se o nějaký ten pátek zpět, tentokrát o osm let, pak zase o pět a dokreslujeme některé motivace. Žádná hitparáda to ovšem není, stejně dopadá větší polovina Sedmičky, která je dál zoufale nezajímavá a nevyužitá. Naopak velmi atraktivní osazenstvo má psychiatrická léčebna, do které se naše parta dostává. Konečně zase nějaké rozkošné překvapení. Pacienti v ní mají zatraceně bizarní schopnosti („To bylo jeho podělaný péro.“ – „Nebuď takovej puritán!“). Přetahovaná mezi Homelanderem a Stormfront graduje, vztah jak na houpačce. Linie s Deepem coby trnité cesty padlé hvězdy zpátky je dle mého zoufalá. Násilné scény a hrubý slovník mají každopádně zelenou. ()

Ten dělá to a Butcher zas tohle (2020) (S02E07)

Úvod s tlouštíkem je povedený, stejně jako superhero porno. The Seven už ví, že Starlight je „zrádce“ a uvězní ji v ocelovém vězení ve Věži. Záchrana ale přijde, jen k tomu Hughie bude potřebovat „pomocnou ruku“ (doslova). Butchera dostihla minulost (rodiče), jeho milovaná Becca zase nečekaně přichází o syna. Gigant Vought je u soudu, kde ovšem budou „padat“ hlavy. Jak vidno, hodně sarkastický díl. Ač jsme občas značně přešlapovali na místě, tohle sedmé zastavení se povedlo. Jízlivé tematizování superhrdinů jako blyštivých celebrit s kontrasty bezohledných činů pokračuje. Finále je za rohem. ()

Co já vím (2020) (S02E08)

Jízlivé tematizování superhrdinů jako blyštivých celebrit s kontrasty bezohledných činů jde do finále. Ministerstvo vydalo nejvyšší prioritu proti terorismu a gigant Vought tahá za delší konec. Maeve se při naléhání Starlight zdráhá svědčit proti svému chlebodárci, nevěří, že se něco změní nebo zlepší. Na zadku sedět ale nezůstane. Rozzuření lidé chtějí víc Sloučeniny V. Malý Ryan, který zjistil, že všechno okolo je falešné a pláchl s tátou Homelanderem, začíná litovat. Ostatní postavy na obou stranách barikády tak trochu bilancují, vylévají si srdíčka a slibují si, co bude až bude. Finále řádně ulítlé a krvavé. A otevřené do třetí série. Z Butchera je a free man. A do toho všeho navíc vzniká tým, který bude tajně financovaný, aby hlídal superhrdiny. Za mě nicméně nemá smysl dál pokračovat. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)