Banda - Série 3

(séria)
USA, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–64 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Lara Mrkoci, Jack Quaid, Colby Minifie, Laz Alonso, Chace Crawford, Karen Fukuhara, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty (viac)

Byl to klidný rok. Homelander je pokořen. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba muži však touží proměnit tento klid a mír v krev a kosti. Takže když se banda dozví o záhadné antisuperhrdinské zbrani, čeká je k setkání se Sedmičkou, rozpoutání války a pronásledování legendy o prvním superhrdinovi: Soldier Boyovi. (Prime Video)

SamVimes

Billy Butcher a jeho Banda se vracejí již potřetí a zacházejí zase ještě o něco dál. Naši hrdinové zacházejí dál do šedé zóny a tentokrát si zahrávají s novým přípravkem, který poskytuje dočasné superschopnosti. Není už Butcher definitivně stejně špatný jako ti, proti kterým bojuje? A tvůrci seriálu zase zacházejí ještě dál v tom, jaké zvrácenosti ukážou. Všechno, co kdy komiksové fanoušky napadlo – Ant-Man uvnitř Thanose, vztah Aquamana k rybám, orgie superhrdinů – to vše a víc je ve světě The Boys možné.   Ani v kritice světa řízeného korporacemi a korporací řízených PR ratingy seriálu nedochází dech a tentokrát je aktuálnější než kdy dřív. Odkazuje především na Trumpovo chování v médiích a na sociálních sítích, ale i na různé reakce na covidová opatření, na fenomén fake news nebo na směšnou pompu a faleš reality shows. A mezitím si občas nemilosrdně kopne do Snyderovy Justice League, Billa Cosbyho či Gal Gadot a spol. zpívajících Imagine. Karl Urban a Antony Starr jsou opět skvělí, výborně zapadnul i nově příchozí Jensen Ackles jako Soldier Boy. Letos ale dostali obzvláště dobrou dějovou linku i MM, Hughie se Starlight nebo A-Train. The Boys stojí na třech pilířích – komiksová satira, politicko-společenská satira a příběh o spravedlnosti a pomstě. A všechny tři stále fungují skvěle. ()

M.i.k.e

pořád to jsou Boys, pořád je to nejlepší současná komiksovka, která si drží vysoký standard, Homelander je díl od dílu větší psychopat a Butcher mu začíná zdatně sekundovat a bavil sem se pořád stejně dobře jako u předchozích sérií. Přesto ale třetí řadě nedokážu dát plný počet, protože se nemůžu zbavit dojmu, že svůj potenciál nedokázala vyždímat naplno a hlavně Soldier Boy, který je tu prezentován jako ultimate weapon na Homelandera nakonec tak nějak vyšumí do ztracena, stejně jako tu jsou naprosto zbyteční Deep, A-Train a vlastně i Noir. I tak ale nakonec převládá spokojenost, protože málokterý seriál o sobě může říct, že i ve své slabší sérii je pořád vynikající a lepší než většina ostatních...85% ()

agentmiky

Opravdu jsem chtěl udělit pět hvězdiček, ale něco málo mi k tomu chybělo. Ale začněme s pozitivy....Přijde mi, že tvůrci chtějí s přibývajícím množstvím sérií diváky více a více šokovat, v třetí sérii se opět dočkáme naprosto ujetých, ale pro mě legendárních scén (zdravím celou epizodu číslo 6 s podtitulkem Herogasm). Herecky opět extratřída, Butcher posunul laťku ještě na vyšší úroveň, protože celá zápletka točící se kolem "Véčka" mě zaháčkovala jako máloco jiného. Homelander opět nepřekonatelný, ten chlap se pro tuhle roli fakticky narodil! Jinak s příchodem Soldier Boye mi přišlo, jako by seriál pokropili živou vodou, Jensen Ackles si to dával s prstem v nose jako top profesionál! Po stránce akční se seriál opět utrhl ze řetězu, gore za mě špičkové, míra brutality opět příjemně přestřelená :D Tak proč ne plný počet ? Ten závěrečný díl jsem popravdě čekal odvážnější jízdu se škrtáním hlavních postav (vše k tomu totiž směřovalo). Tady mi to přišlo, že si Kripke a Goldberg otevřeli jen pomyslná vrátka k chystané čtvrté sérii. Škoda. I tak za mě podívaná, která Marvel z poslední doby nechává míle za sebou v prachu. 8,5/10 ()

Fr

„JJDEME PO NĚČEM, CO DOKÁŽE HOMELANDERA ZABÍT…“   Mám dojem, že už se to tak nějak samo recykluje… Škoda, že není víc těch brutálních okamžiků – třeba na úkor těch sepergerojskejch monologů. Pořádně se to rozjíždí od 6.dílu, díky tomu, že přichází Soldier Boy – postava byť negativní, tak s pozitivními sklony (?). Samotnej závěr se pak nese v rodinným duchu, teda spíš ve stylu „padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina“. Takový – prostě už to není něco víc. Jde jen o superhrdinský mydlení se mezi sebou.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pletu si ryby s měkýšema.  2.) Fotr mě chce zabít.  /// Thx za titule „Pavla Le Roch“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

VanTom

Co se brutálnosti a nechutnosti ("čvachtavosti") týče, tvůrci ještě přitvrdili. Skvělého nového mizeru (Soldier Boy!) ale stejně překonává Homelander na pokraji nervového zhroucení / egoistického nihilismu, za jehož křečovitý tik z přetvářky by výborný Antony Starr zasloužil nejednu hereckou cenu. Jinak Butcherovi už k totálnímu zmrdovi chybí krůček, ony vůbec všechny (drogovo-)psychické výkyvy a spíše jen přešlapování Bandy na mnoha frontách nepředstavují to zrovna nejzábavnější (s čestnou výjimkou Annie – Starlight). Konečně ale došlo i na pořádný supersouboj. ()

• Postava Gunpowdera (Sean Patrick Flanery) je parodií hned na několik známých komiksových postav jako Deadshoot, Dredd či Bullseye, jehož trik s odraženým odrazem kulky v epizodě předvede. (NiWi)