Anderton

Komiksovú predlohu nepoznám, film samozrejme áno, ale aj tak som si radšej vôbec nepredstavoval, ako by mohol vyzerať seriál. A dobre som urobil, aj ty som si predstavil všeličo iné, len nie to, čo som videl na obrazovke. Zatiaľ tu máme iba obmedzený počet postáv pôsobiacich v obmedzenom prostredí a k tomu ešte výborný epilóg. Každých desať minút je napriek tomu pilot úplne iný a predpokladám, že to možno v tomto duchu bude pokračovať aj ďalej. On dokonca nie je ani nakrútený tak, aby vás ihneď namotal, k tomu zrejme príde až neskôr. ()

maddy

Prakticky typický Lindelof (The Leftovers, Lost) - tisíc otázok, žiadna odpoveď a mňa už skutočne nebaví mu dávať znova šancu len, aby mi v deväťdesiatej šiestej sérií konečne priniesol nejaké ozrejmenie. Seriálový Watchmen tak predstavuje síce potenciálne zaujímavý svet, ale čo z toho, keď divákovi nie je počas celej prvej hodiny predložené ani jedno vysvetlenie kto je kto, aké sú vzťahy medzi postavami, čo sa to vlastne deje a ako tento svet funguje. Komixu znalí diváci sa zorientujú možno lepšie, ale vzhľadom na, že z toho HBO chce mať ďalší seriálový hit, tak týmto prístupom si masy jednoducho nezíska. Vo výsledku tak priemerný pilot, ktorý ma viac unavil z toho, že mám zase dlhé hodiny čakať na čoby len jedno vysvetlenie, namiesto toho, aby som si seriál užíval od prvej minúty. Nie, ďakujem Lindelof, už viac neprosím. ()

Eldrick

Rozhodně zajímavý převedení do současnosti, ale problém tkví v načrtnutí zbytečně mnoha postav najednou v úvodní epizodě, takže se v tom člověk snadno ztratí a není úplně jasný, jak která postava souvisí s kterou, protože nejsou natolik zajímavý, aby udržely Vaši pozornost. Je to tak sice naschvál, aby to působilo sofistikovaně, ale na úkor kvality vyprávění. ()

D.Moore

Nedělám to, ale z Watchmen se stane výjimka - protože se zdá, že seriál budou tvořit propojené povídky (a taky abych trochu vyvážil hejtování), budu hodnotit díl po dílu. Tenhle první je... Skvělý. Alternativní rok 2019, generace po událostech ze Snyderova filmu (na knihu upomínají pršící olihně), USA, ve kterých se prezidentem nestal Ronald Reagan, ale úplně jiný herec, obávaní anarchisté v Rorschachových maskách. Celý ten svět vypadá velmi slibně a promyšleně, ačkoliv se toho o něm vlastně moc nedozvíme a odhalujeme to z různých náznaků. Příběh se mi líbil moc - samozřejmě když začíná obrovským KKK lynčováním, věnuje se pak logicky tématu rasismu, a pokud to někoho překvapuje nebo pobuřuje, má zřejmě nějaký svůj osobní problém a dívat se nemusí. My ostatní jsme si mohli užít perfektně vypointovanou povídku s velkým příslibem do budoucna. Vážně mě zajímá, co bude dál, protože otázek mám hodně a dělá mi to docela radost. ()

Isherwood

Watchmen: Legacy. Lindelof jde logicky jedinou možnou cestou, takže na původní Watchmeny i Minutemeny pouze vzpomíná a buduje svůj vlastní svět, který zákonitě spouští ideologická stavidla současnosti, přičemž stíhá být plně moderní, i přísně retro. Že to koncepčně působí jako nová řada Leftovers, nepřekvapí, překvapí ten okolní hejt, který je ve své argumentaci takový… roztomilý. PS: Hudba to posouvá minimálně o dva levely nahoru. ()