Sudca na dôchodku Cooper so svojou pomocníčkou Larou loví pedofilov, ktorých následne nelegálne kastruje. Vo chvíli, keď sa mu honba za nebezpečným pedofilom vymkne z rúk, zapája sa do prípadu aj polícia. Zatknutie psychopatického únoscu Simona Stullsa, ktorý ženy väzní v svojom dome a neskôr ich zabíja, však spustí dlhý a nebezpečný súboj zločincov s políciou. Sériový únosca a vrah Simon Stulls má totiž neznámeho komplica, a ten navyše získal spojenca medzi policajtmi, ktorého vydiera životom jeho malej dcérky. V sérii explózií plynu a bômb zahynie mnoho policajtov, v ohrození je aj život malého dievčatka. Jedinou šancou odvážneho detektíva, ako zachrániť život uneseného dieťaťa, je spoznať vrahovu pohnutú minulosť a odhaliť identitu jeho skutočných rodičov. (TV JOJ)

Lefty86

Váhal jsem jestli tři nebo čtyři. Ve chvíli když jsem na to koukal mi to docela sedlo. Má to velký potenciál, ale místy trochu přeplácaný a postava Kingsleyho kdyby tam vlastně nebyla tak se nic nestalo a vlastně věděli co dělá a bylo jim to jedno. Mohl to vesele dělat dál a akorát zkomplikoval vyšetřování. Ale to už je jen o tom že do toho hodně rejpu, ale nějak mi to bilo do očí už během sledování a tak nějak mi to vadilo. 70 % tomu sluší ()

Torgal

Oldschool thriller z rangu Sedem alebo Mlčania jahniat, no tieto legendy kvalitatívne sleduje zo značnej diaľky. Cavill v hlavnej úlohe zarputilého vyšetrovateľa nie je najhorší, no viac by sa mi tam hodil niekto s civilnejším výrazom. Zápletka mala potenciál na väčší napínák, v závere sa ale skĺzlo do príliš veľkej chaotickej akcie, ktorá so zvyškom veľmi neladí. Tri hviezdy len o chlp (ani nie o Sašine prsia, lebo tu svoje najväčšie prednosti neukázala). 6-/10 ()

SOLOM.

Sic dost průměrná podívaná, ovšem několik velmi slibných momentů by se tu přeci jenom našlo. Především pak docela solidní psycho výkon  Brendana Fletchera – ten ty magory zahrál excelentně. Docela jsem se u těch jeho výlevů bavil – no děvčata co zemřela jeho rukou už moc ne. Vedlejší linka s lovcem pedofilů nebyla taky špatná, celkem rajcovní návnada – rozhodně lepší jak Alexandra Daddario. Hlavní hrdina poněkud jalový, zahrál si tu i Nathan Fillion (tady vypadal jak kokot, od dob Castla to s ním jde nějak z kopce). Po akční stránce se tu našlo pár světlejších pasáží, po psychologické to taky nebylo nejhorší, nicméně to mělo i dost slabých míst – i z toho důvodu dám jen klasický průměr. 50% ()

TaNya_

Takhle nějak by to mohlo dopadnout kdyby jedna odnož CSI nebo třeba Law & Order: SVU dostali výrazně větší rozpočet, dvojnásobnou vysílací délku a solidní scénář (který teda zrovna u L&O:SVU někdy bývá, to musím uznat). Spíš by mě zajímalo, jak se k tomu těch pár "hereckých es" dostalo. Nicméně jsem spokojená, nějaký podobný zvrat jsem čekala, ale i tak bylo provedení celkem obstojné. ()

Arsenal83

Tak silná téma, no potenciál ostal nevyužitý, keďže je to celé prezentované v málo pútavom obale. Na začiatku ešte celkom dobre naladená atmosféra, potom sa tá však vytráca a ostala len neumytý Cavillov ksicht, ktorý akoby fakt potreboval sprchu a Kingsley asi stále hral Gándhího. Obsadenie Daddario bolo zrejme len kvôli tváričke. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 28. září 2018 na filmovém festivalu v Los Angeles. (BMW12)
  • Natáčelo se ve Winnipegu (Manitoba, Kanada). (BMW12)
  • Pracovní název filmu byl „Nomis“, tedy „Simon“ pozpátku. V jazyku esperanto znamená nomis „být volán“. (TaNya_)