Sinui hansu : gwisupyeon

• Južná Kórea 신의 한 수 : 귀수편 (viac)

Gwi-su hraje od malička go. Když ho mistr go, u kterého uklízí, porazí, zesměšní a řekne mu, že na go nemá talent, uteče do Soulu. Tam potká učitele go Hur Il-doa (Seong-gyoon Kim), který ho podrobí tvrdému tréninku, aby mu pak při partiích napovídal. Jejich podvod je ovšem odhalen a Hur umírá. Dospělý Gwi-su (Sang-woo Kwon) se vrací do Soulu, vyhledá Hurova známého Ddonga (Hee-won Kim) a společně se vydávají na cestu, jejímž jediným cílem je Gwi-suova pomsta. (LangiJ)

LangiJ

I po druhým zkouknutí jsem s tímhle filmem na vážkách. Jednička mě chytila hned, tady mi trvalo, než jsem se do toho zakoukala. Kwon Sang-woo je dobrej bitkař, ale na Jung Woo-sungovo charisma nemá a i příběh mě tak nestrhnul. Dvojka je drsnější, akčnější, go mi přišlo trošku upozadněný. Nicméně je výsledku spokojenost. Možná to v budoucnu změním, ale teď za originalitu kde, jak a o co hrát go jsem se rozhodla pro vyšší hodnocení. Přeloženo. ()

septic

revenge akčňák za hrací deskou. Prapodivná kombinace. Slušně rozvinuté postavy, aniž by kolem něčeho bylo moc zbytečného brblání. Sang-woo Kwon je sázka na jistotu, i když teda musím uznat, že jsem s ním naposledy viděl A moment to remember. Škoda, že samotné hry jsou pouze v záblescích záběrů. V našich končinách vcelku neznámá hra, tak ve filmu dostává na atraktivitě jen svou tajuplností, jelikož člověku není ani předloženo, jak obtížná hra to je (domácí publikum je s tím obeznámeno a pro ně by to bylo navíc). Dobře to odsýpá a kupodivu i ty akční scény jsou fajn. Celkově je to dost slušné, když je člověk obeznámen se způsobem, jaký Korea točí filmy. 65% ()

EvilPhoEniX

Nečekaná pecka a jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. První díl mě příliš neoslovil jelikož se zaměřoval na hraní hry GO, které nerozumím a příliš mě nezajímá, ale dvojka dá se říci spin-of je už jiné kafe. Film má velmi dobrý příběh, kde sledujeme malého chlapce, kterého doslova opustil svět a je mu řečeno ať svou budoucnost nevsází na hru GO, že nemá talent a je k ničemu, ale vše se změní jakmile narazí na muže, který se rozhodne jej v dané hře vytrénovat a následuje hodně drsný tréning s nejdrsnějšími podmínky, kde by se zapotil i Rocky a chlapec s velkým odhodláním by se rád pomstil muži, který jej zatratil. Je to hodně svižná Revenge jízda, kde mě překvapivě bavilo i samotné hraní, jelikož se nehraje o peníze, ale o končetiny či samotný život a je z toho okamžitě napínavější a drsnější podívaná než předtím. Do toho jsou samozřejmě vsunuty perfektní souboje, které jsou nápadité, nekompromisní a vždy ve skvělé lokaci. Fight v úzké uličce či na toaletě po tmě jen s pomocí blikající baterky představuje vrchol akčního žánru z Koree připomínající kultovní Man from Nowhere. Byl jsem opravdu šokovaný jak moc se mi film líbil. Vizuálně je špičkový, má dobré tempo, sympatického hrdinu i dobré záporáky, poutavý příběh a dech beroucí akci. Lépe to dopadnout nemohlo. Příběh****, Akce*****, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8.5/10. ()

xxmurphyxx

Klasickí Kórejci. Nič tu nie je len tak, žiadna postava tu nie je len tak do počtu, všetko a každý má svoj účel, každá minúta stopáže je kvalitne využitá. Príbeh ja zaujímavý, škoda len, že som si pred tým nenaštudoval aspoň základy hry GO ktorá je základom filmu, pôžitok zo sledovania by bol ešte väčší. Nič to však nemení na tom, že sa jedná o parádnu revenge jazdu s dostatkom napätia, kórejského humoru a top akcie. Všetko to pekne zapadá do seba a naväzuje, nie je tu žiaden rušivý element, žiadna vata a ako celok film pôsobí veľmi konzistentne. ()

bizz_mjc

Naprosto nečekaná pecka. Byť se těsně před koncem lehce klopýtne a pár flashbacků je zbytečných, druhý Sinui Hansu jakožto diametrálně odlišný revenge film je do posledního tahu strategická hra plná předem promyšlených tahů skýtající i krapet akce, zato fantastické. Z Go jsem sice nepochopil nic, ale tahle asijská variace na šachy/obkličování rovněž bavila a neznalostí pravidel nabídla vlastně i nečekané napětí. ()