Šestnáctiletý Brian s dobře našlápnutou kariérou hráče amerického fotbalu je obviněn a nakonec i odsouzen, paradoxně na dohodu, jež mu měla zajistit pouze podmínku, k trestu vězení, následné podmínce a k zápisu do seznamu sexuálních delikventů. Příčinou byl údajný únos a znásilnění, které nikdo nedokazoval ani nevyvracel. Jaký je vůbec soudní systém státu Kalifornie? Má křivě obviněný vůbec šanci uspět? Dostane Brian Banks svůj život zpět a očištěný? Natočeno podle skutečných událostí. (PP66)

Aljak

Ach, tak toto bolo naozaj smutné. A viete čo je najsmutnejšie? Že takých Brianov Banksov, ktorí sa za mreže dostali bez toho aby spáchali trestný čin, sú tisíce a tisíce! Samozrejme, niektorí ľudia nie sú žiadne neviniatka a na súde im akosi spočítali aj ich celkový morálny kredit... No bohužiaľ sú tu aj takí ako Brian. Jediné svedectvo, žiadne dôkazy, a napriek tomu sa človek ocitne v base. Film bol výborný - najmä vďaka scenáru, ktorý zobrazoval skutočný príbeh sympatického chlapa, ktorý sníval o športovej kariére, a namiesto toho sa s ním "osud" kruto zahral. Ale zároveň tento príbeh v sebe niesol pekné posolstvo - nikdy sa nevzdať a bojovať za svoju česť, napriek všetkej nepriazni osudu a okolností. Aldis Hodge zahral hlavnú úlohu v tejto biografickej dráme na úrovni, a aj vďaka nemu mám celkovo dobrý dojem z celého filmu. Čo dodať? #KeepFighting ()

Pajky3

Povedený film o nespravedlnosti v americkém soudním systému. Tady jde hlavně o očištění svého jména potom, co se dostanete z vězení, i když se samozřejmě dočkáme i nahlédnutí za mříže a toho, jak to ve vězení funguje.Jediné, co bych vytknul je, že Aldis Hodge vypadá na 35 (i víc) a mám problém věřit že mu je 27 let a už vůbec mu nevěřím scény, kdy mu má být 16. ()

EvilPhoEniX

Velmi dobré Drámo dle skutečných událostí, kde 16 letý afroamerický mladík s nadějnou kariérou v americkém fotbalu je křivě odsouzen z únosu a znásilnění a dostane 6 let natvrdo,dalších 6 let podmínky a zápis k sexuálním delikventům. Příběh se převážně zaměřuje na hlavního hrdinu, který je už na svobodě v podmínce a snaží se očistit své jméno, jenže to nebude bez přímých důkazů jednoduché. Hlavní hrdina je neskutečný sympaťák, kterému divák drží ruce v pěst celý film a divák nestačí kroutit hlavou nad dalším nespravedlivým justičným omylem. Příjemné pokoukání pro fanoušky podobných filmů, tenhle není moc známý a zaslouží si větší pozornost. Fungují i emoce, takže slečny kapesníky sebou. 8/10. ()

Stillborn83

Filmy podľa skutočnosti mám zrejme najradšej a nestačím sa diviť, čo všetko sa dokáže vo svete diať. Za mňa je tento film milým prekvapením. Nevedel som nič o tomto prípade Briana Banksa. Film rozpráva príbeh nádejného hráča amerického futbalu, ktorého jedna trubka falošne obviní zo znásilnenia a zničí mu 10 rokov života. Snímka je dobre natočená, poukazuje na nefunkčnosť právneho systému v štáte Kalifornia, solídne odsýpa a aj keď sa nevyhne pár klišé, diváka udržiava po celý film v napätí. Veľmi dobré výkony podali Aldis Hodge a Greg Kinnear. Jediné, čo ma mierne vyrušovalo, boli zábery na 16-ročného Briana, pretože bolo vidieť, že v tom čase tridsiatnik Hodge má oveľa viac rokov než 16. Tých nespravodlivo odsúdených je v USA naozaj mnoho a klobúk dole pred skutočným Justinom Brooksom a jeho ľuďmi, že sa snažia nespravodlivo odsúdeným takto pomáhať. ()

Marigold

Hezký a působivý příběh, který je ale scenáristicky vyumělkovaný. Aldis Hodge ve scénách ze střední působí trochu jako Lála Pešek ve školních škamnách. Téma systémové nespravedlnosti je pojaté tak, aby se jen rámcově dotklo rasismu a spíš se ohání obecnými frázemi. Brian je ale nesporně charismatická a zajímavá postava, která v téhle nearly hagiografii oběti americké justice vlastně při vší šablonovitosti funguje. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2018 na filmovém festivalu v Los Angeles. (BMW12)