Indický hrob: Yoghiho poslání

• Nemecká ríša Das indische Grabmal erster Teil - Die Sendung des Yoghi (viac)

corpsy

Predloha môže byť zrejme pútavé, romanticko dobrodružné čítanie, tento film ( časť prvá ) ale tieto kritéria nespĺňa. Spĺňa len tie, ktoré čakáte od dobového nemého filmu. Výprava a to okolo toho je na vysokej úrovni, ale réžia to akosi nevie spracovať do celku, ktorý by vyvolal údiv a napätie. Takže prvá polovička priemer. ()

Brejlil

Produkce je sice velkolepá, ale film je zdlouhavý. Než se dostaneme do Indie, chvíli to trvá a některé scény by snad ani nemusely existovat. Třeba návštěva orientalisty, abychom se my i hlavní hrdinka dověděli, že tajemné slovo znamená "do přístavu". Stejně tak postava otce, který už se do konce neobjeví. Krmení tygrů. Cesta na slonovi. Kladem jsou výkony Conrada Veidta (i když to lepší si nechá do druhého dílu) a Bernharda Goetzkeho (trestuhodně nevyužitého). Mia May je asi především manželka režiséra a producenta, i když energičnost ji tak úplně upřít nemohu. Vyzdvihnu ovšem stavby a dekorace indického paláce a kameru a občasné vizuální efekty. ()