Rayla a princové spěchají vstříc drahému nákladu. Ale Claudia a Soren jsou těsně v závěsu, a jsou odhodláni je zastavit. (Netflix)

karl173

Děj pokračuje tam, kde v první sérii skončil a pokračuje tak výprava do Xadie a v království se dějí věci, jako by vypadli z oka Hrám o trůny. Ono to vlastně skoro je jako Hra o trůny, jen dělané tak, aby se na to mohli dívat i ti mladší. Seriál si drží stále stejnou laťku kvality a dějově je stále zajímavý. Přesto je čím dál více předvídatelný a už nenabízí tolik překvapivých momentů. Ale pro ranní sledování u snídaně to stále bohatě stačí. 70% ()

vyfuk

To, co se někdy stane, že se vyčerpá materiál je v celku jasná věc. Bohužel velmi častá. A co na to říci zde? Seriál hned ze začátku velmi ostře a naprosto zbytečně padne do nějakých až nechutných prvků, u kterých se vlastně ptám, pro koho jsou? Pro dítě určitě ne, protože v tom případě by to bylo na doživotní trauma, a pokud má jít o dospělou záležitost, tak proč je zde humor na úrovni 1. třídy a seriálu teče krve asi jako slzy Miloše Zemana při pohledu na umírající demokracii v ČR. Je to trochu schizofrenie. Nedá se ani mluvit o tom, že seriál měl své kouzlo právě tím, že měl svůj vlastní fantasy svět, který byl nějak propracovaný a poodhaloval se vám. Vlastně takový animovaný a více infantilní Pán prstenů. Ale když v druhé série sebrali i onu vlastní mytologii a nahradili ji humorem à la vtipné jako Okamurovi projevy plus k tomu nějaký nechutinami i dost zcestnými anime prvky (které jsem ani nečekal a dost mě najednou překvapili), vzejde vám z toho v celku velká katastrofa. Seriál najednou nemá místo. Pro starší je to zbytečně nudné a trapné, a pro děti nevhodné. Kdo je teda cílovka? ()

Jeoffrey

U druhé série jsem hodně přemýšlel nad tím, jestli je lepší než ta první. Přišla mi mnohem předvídatelnější, vtípky jako by se do některých momentů už tolik nehodili a také tam nebylo zase tolik zapamatovatelných okamžiků. Ale i tak jsem jí dal jedním dechem během dopoledne a těšil se na další díly. 7,5/10 ()

sirien

Druhá série měla víc prostoru pro děj a pro postavy - čehož využila a bylo to super. Bohužel, bylo cítit, že na jiné věci prostor až tak moc nezbyl - a fakt, že jsme v půlce vcelku přímočaré zápletky, způsobil, že tu nebylo až tak moc místa pro větší překvapení - na druhou stranu, pár zvratů proběhlo a postavy se chovaly - zejména vůči sobě - velmi přesvědčivě a uvěřitelně, mimo tradiční seriálová klišé. Oproti s01 uhlazenější a o něco propracovanější, ale o něco méně... "úžasná"? ()

AdelleR

Za mě o chlup lepší než první série. Postavy už známe, takže je konečně prostor většímu vývoji, příběh se prohlubuje a vypadá to velmi, velmi zajímavě... Zbožňuju humor tvůrců a věčné narážky na jiná díla. A Soren a Claudia mě pořád baví, v této sérii snad ještě o kousek víc než v té předchozí, konečně se někde sourozenci skutečně chovají jako sourozenci. ()