Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

LND

Jeden z nejlepších fantasy seriálů, jaké jsem kdy viděl. Neuvěřitelně zábavný a chytlavý příběh, kde není snad jediné hluché místo. Často se v příběhu setkáváme i s pohledy do minulosti, které opodstatňují současné jednání postav, a to má vždy logiku – u seriálu pro děti je to dost nevídaná věc. A že tam občas někdo opravdu umře, je také u seriálu pro děti dost nevídaná věc. Takže bych tomu vlastně vůbec neříkal seriál pro děti. Podobně jako třeba v Game of Thrones je tady krásně ukázáno, že svět není černobílý a dobro a zlo jsou hodně relativní pojmy (nejlépe je to asi vidět na lordu Virenovi a jeho dětech). Díly jsou krátké a vždy končí cliffhangerem, takže to stále nutí dívat se dál. K tomu krásná animace, epický soundtrack… nevím, jestli mám u animovaného seriálu používat pojmy jako výprava a kamera, ale rozhodně jsou na špičkové úrovni. PS: Parta hrdinů musí projít přes nástrahy a dopravit magický předmět na druhý konec světa, aby zachránili svět před blížící se válkou. Co mi to jen připomíná? :) PPS: Nechápu, že Rayle v té vestičce není zima. ()

JamesConnorG

10/10 - Tenhle seriál jsem si neskutečně užil. V aktualní době máme 3 série ze 7 a zatím nezklamalo a doufám, že i nezklame nadále, protože 7 sérii pro tenhle seriál je podle mě dost. Příběh je skvělý a krásný. Máme tady inspiraci Pána Prstenu, kdy skupina musí něco přepravit tam a sem. Postavy jsou úžasné a perfektně napsané. Jak hlavní, tak i vedlejší postavy si zamilujete a zapamatujete si je. Hlavní postavy Rayla, Callum, Ezran, Bait a Zym fungují a miluju je. Animace je okay. Někoho může odradit, ale mě se líbila a zvykl jsem si na ní. Hudba je na krásná a na profesionální úrovní (především skladba Silvergrove). Jako poslední chci pochválit akci. Ano, je jí tu dost a je tu krásně prokreslená a zajímavá. Tenhle seriál můžu doporučit všem fanouškům Fantasy a pro ty, co miluji dobrodružný žánr. ()

psychoJoa

Animovaný skvost - kvůli animaci si ráda tento seriál sem tam pustím znovu a jen tak se kochám. Svět je naprosto kouzelný (všichni ti elfové, magie... pecka prostě!), postavy sympatické a bez větších nelogických změn a příběh se za mě skvěle rozjíždí. Trochu bojuju s aspektem veškeré té korektnosti - dva elfí tátové mi zas tak nevadí, ale dvě královny, co mají dceru už na mě jsou trochu moc. Naopak mě velmi fascinuje fakt, že zatím (do 3. série) vlastně nezemřela jediná postava (není to tam explicitně sděleno) a na dojmu to tentokrát pouze přidává. Dětem a těm, co můžou animované pohádky, vřele doporučuju! Okrajově na závěr chci vyzdvihnout originální anglické znění (ty přízvuky mě baví!) ()

Motinski

Nechcelo sa mi hodnotiť každú sériu zvlášť, práve som dopozeral piatú a som spokojný. Dračí princ je rodinný produkt takže nečakajte brutálne súboje a smrť na každom rohu. Objektivne sa dá povedať že ide o fantasy pre deti, ale nevadí mi to. Nebýva až tak zvykom že si obľúbim väčšinu postav hneď na začiatku, toto je ale svetlá výnimka a prvotné načrtnutie zápletky, primárne zameranie na rozprávkovosť a odľahčenie aj vo vážnejších pasážach zafungovalo. Ak vás zatiaľ komentár skôr odrádza, nebojte sa nájdete aj dospelejšie motívy. Prvé tri série uzavrú jednu časť príbehu. LotRovské putovanie, spoznávanie nového sveta a nejaké to klišé k tomu vytvorilo naozaj pekný celok. 4 a 5. séria už bavili menej ale určite nejde o prúser. Ajkeď vývoj a vzťahy medzi niektorými postavami sú tu nie úplne vyladené (Rayla s Callumom) a dvojročný skok v deji nebol zvládnutý ako som očakával. Do detailov nechcem zachádzať ale nato že záporak (Aaravos) mal potenciál byť najväčšou hrozbou celého príbehu, zatiaľ stál v úzadí a zápletka sa naťahuje k podivným a menej záživným odbočkám. Určite odporúčam fanúšikom fantasy a magických svetov celkovo, no pre bežného diváka radím vybrať niečo dospelejšie. 1.séria  8/10  2.séria  8/10  3.séria  8/10  4.séria  6/10  5.seria  7/10 ()

seko0408

Rozprávka, ktorá bude baviť rovnako dospelákov, ako aj deti. Vtipné, napínavé fantasy dobrodružstvo s drakmi, elfami, mágiou a kúzelným svetom. Príbeh bol napínavý až som vôbec nepostrehol zlú animáciu, skôr naopak ! Animácia sa mi veľmi páčila. Charaktery postáv sú spracované tak, že niekedy nebudete vedieť či sú kladné alebo záporné. Skrátka majú svoje chyby a menia názor rovnako ako ľudia. Veľmi sa teším na ďalšiu sériu :) ()

• Formule temné magie jsou vlastně anglické fráze čtené pozpátku, např. „Fle wodahsnoom eht kees“ = „Seek the moonshadow elf“. (KCM)
  • V epizodě si Claudia čte knihu „Love Amongst the Dragons“ – jedná se o referenci k seriálu Avatar: The Last Airbender (od r. 2005). (KCM)
  • Jméno hlavní postavy Callum je odvozeno z latinského slova caelum = nebe. (KCM)