Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

Recenzie používateľa vyfuk k tomuto seriálu (3)

Dračí princ (2018)

Seriál, která mne zaujal ve výsledku už jenom svou existencí. Dal jsem tomu šanci a nelitoval. Příběh, který trochu připomíná svého Pána prstenů, je víc dětinský, a není úplně vážný o čemž svědčí i jejich smysl pro humor. Ale příběh to má pln potenciálu a napětí, které tak nějak hledáte. Určitě uvítám rád další sezóny, které jednoznačně mají, co nabídnout. 2. série: To, co se někdy stane, že se vyčerpá materiál je v celku jasná věc. Bohužel velmi častá. A co na to říci zde? Seriál hned ze začátku velmi ostře a naprosto zbytečně padne do nějakých až nechutných prvků, u kterých se vlastně ptám, pro koho jsou? Pro dítě určitě ne, protože v tom případě by to bylo na doživotní trauma, a pokud má jít o dospělou záležitost, tak proč je zde humor na úrovni 1. třídy a seriálu teče krve asi jako slzy Miloše Zemana při pohledu na umírající demokracii v ČR. Je to trochu schizofrenie. Nedá se ani mluvit o tom, že seriál měl své kouzlo právě tím, že měl svůj vlastní fantasy svět, který byl nějak propracovaný a poodhaloval se vám. Vlastně takový animovaný a více infantilní Pán prstenů. Ale když v druhé série sebrali i onu vlastní mytologii a nahradili ji humorem à la vtipné jako Okamurovi projevy plus k tomu nějaký nechutinami i dost zcestnými anime prvky (které jsem ani nečekal a dost mě najednou překvapili), vzejde vám z toho v celku velká katastrofa. Seriál najednou nemá místo. Pro starší je to zbytečně nudné a trapné, a pro děti nevhodné. Kdo je teda cílovka? 3. série: Třetí série nabídla zvláštní kombinaci první a druhé série. Nabídla naprosto zbytečnou a otravnou dětinskost, ale zároveň i silnou epiku a dobře propracovaný příběh. Druhá série mi ukázala věci, které byli na seriálu naprosto zbytečné a někdy až nechutné. Třetí si to bohužel i v nějakých případech vypůjčila i zde. O tom, že nějaké věci jakožto konverzace nebo situace byli naprosto zbytečné až otravné se ani nemůžeme bavit. I tak ale nyní jsme se vrátili do doby, kdy zde byl nějaký příběh. Nový fantasy svět s novými charakterními postavami a cíli. Opět si člověk všimne zajímavé muziky, komplexnosti světa, který má neustále co nabídnout. Je toho dost. Obecně vzato další série by byla zbytečná. Tvůrci se rozhodli pokračovat. Zřejmě. Nejsem úplně skeptický, ale jsem realista a jednoduše se bojím, že to nebude žádná sláva. Nicméně také technická stránka seriálu už je někde jinde než byla dříve. ()

Book 2: Sky (2019) (S02)

To, co se někdy stane, že se vyčerpá materiál je v celku jasná věc. Bohužel velmi častá. A co na to říci zde? Seriál hned ze začátku velmi ostře a naprosto zbytečně padne do nějakých až nechutných prvků, u kterých se vlastně ptám, pro koho jsou? Pro dítě určitě ne, protože v tom případě by to bylo na doživotní trauma, a pokud má jít o dospělou záležitost, tak proč je zde humor na úrovni 1. třídy a seriálu teče krve asi jako slzy Miloše Zemana při pohledu na umírající demokracii v ČR. Je to trochu schizofrenie. Nedá se ani mluvit o tom, že seriál měl své kouzlo právě tím, že měl svůj vlastní fantasy svět, který byl nějak propracovaný a poodhaloval se vám. Vlastně takový animovaný a více infantilní Pán prstenů. Ale když v druhé série sebrali i onu vlastní mytologii a nahradili ji humorem à la vtipné jako Okamurovi projevy plus k tomu nějaký nechutinami i dost zcestnými anime prvky (které jsem ani nečekal a dost mě najednou překvapili), vzejde vám z toho v celku velká katastrofa. Seriál najednou nemá místo. Pro starší je to zbytečně nudné a trapné, a pro děti nevhodné. Kdo je teda cílovka? ()

Book 3: Sun (2019) (S03)