Hasičárna Telecí

Pro stárnoucího hasičského rozhodčího Jaroslava Pazderu (Bolek Polívka) je požární sport vším - vášnivým koníčkem i životním posláním, zdrojem osobní hrdosti a váženosti. Nyní se musí vyrovnat se zrušením své hasičské jednotky i jeho rozhodcovské licence. Obec Telecí tak může přijít nejen o vlastní akceschopnost, ale taky o hospodu, která se nachází v hasičárně. Pazdera se pokusí sestavit novou jednotku a vybojovat vše zpět… (Stream.cz)

rakovnik

Těšil jsem se na komedii typu Okresní přebor, ale dostalo se mi vesnického polodokumentu o SDH, téměř úplně bez humoru. Množství sprostých slov za humor nepovažuji. Téma bylo lákavé, kamera, prostředí a herci fajn, líbilo se mi, že se vše točilo v exteriérech. Ale... Nebýt Jájy a pak Zorky, nebylo moc na co koukat. ()

Arkanoid

Okresní přebor mal zaujímavých hrdinov, aj keď dedinských hulvátov a aj neustále zápasy mali svoju atmosféru, tímu sa dalo fandiť. Seriálu vyšlo aj veľa humorných momentov. Hasičárna Telecí má len hulvátov, ktorí nie sú zaujímaví hrdinovia a humoru príliš málo, aby sa divák dokázal tešiť na ďalšiu epizódu. ()

ssarka

na pohodu...žádný zázrak,ale narozdíl o stejně nové Lajny jsou tady postavy uvěřitelné a ne tak nechutně vulgární...poprvé v životě mi Adéla Gondíková nevadí,to opravdu beru jako klad...velké plus za díl Kontrola,kdy jsem se u hasičské nádrže z peněz EU lámala smíchy...pan Vondráček je léty prověřený extra třída herec :) ()

Djoker

Podobný kalkul jako v případě Okresního přeboru. Skoro v každé obci se najde pár lemplů, kteří si hrají na hrdiny, i když sotva vylezou z hospody, takže svoje diváky si to najde. Humor sází pouze na neschopnost všech aktérů. Jako reklama na pivo asi dostačující, ale nic se tam neděje a i při krátké stopáži to hrozně nudí. Polívka šlápl do dalšího hovna. S1: 20% ()

LoneGunman

Porovnávám-li Hasičárnu s ostatními produkty ze stejné kategorie, tj. primárně streamovanými miniseriály Vyšehradem, Lajnou a Přijela pouť (a odečtu-li prvotní nadšení plynoucí z novosti prvních dvou jmenovaných), vychází mi z toho nejlépe. Jasně, jedná se o jednoduchou taškařici těžící z tisíckrát provařených stereotypů a archetypů, přesto ale v rámci svého žánru a ambicí funguje. Tohle je dílo, které má člověka zabavit při dvacetiminutové cestě vlakem z práce, nemá přinášet hluboké zážitky a podněty k zamyšlení při jeho sledování se sklenkou archivního Bordeaux. Za mě OK a 4 hvězdy (opakuji, v rámci tohoto specifického sub-žánru) dávám s klidem. ()

• „Projeli jsme spoustu vesnic a hledali takovou, která bude blízko Prahy kvůli produkčním záležitostem, ale zároveň bude mít správného ducha. Na Škvorec jsme přišli přes známého a osobně známe i hasiče, což nám hodně pomohlo. Přečetli si scénář, pomáhali nám s technickými věcmi a dost nás podporovali," řekl režisér Pavel Nosek. (SONY_)
  • „Byl mi nabídnut hotový scénář, který napsala Lucie Palkosková. Mám rád komedie a tohle mi přišlo vtipné, takže jsem do toho šel," uvedl režisér Pavel Nosek. (SONY_)
  • Seriál se natáčel ve Škvorci asi 30 kilometrů od Prahy. [Zdroj: Tyden.cz] (Ded@M@tes)