borec999

Na papieri film musel vyzerať veľmi dobre a všeobecne dej, jeho vývoj a záver sú pre mňa najväčším plusom dvojky Thinningu. Kolená mu podrážajú niektorí herci( hlavne Logan Paul, ktorý to v 1ke herecky ako tak ustál, no v 2ke už je naplno vidieť, že nie je a pravdepodobne aj napriek veľkej snahe nikdy nebude dobrý herec),nelogické rozhodnutia a správanie postáv a tiež aj pár akčných a bojových scén, ktoré neboli natočené zrovna najlepšie. Pochváliť musím tak ako aj v jednotke hlavnú hrdinku Peyton List, na ktorú sa dobre pozeralo a okrem toho bola s prehľadom najlepším hercom vo filme. Záver podobne ako v jednotke veľmi zaujímavý a prípadnej trojke(ak vznikne) by som sa nebránil. Jednotke som dal 3*, teraz budem o niečo prísnejší a lepšie 2* budú musieť stačiť. 45% ()

Morholt

První díl nepostrádal určitou naléhavost a emoce, které samotné rozřazování přinášelo. Ten druhý v tomto ohledu poněkud ztrácí, protože to stěžejní z předešlé části je tu do určité míry popřeno. I přesto se ale jedná o slušnou jednohubku, která i díky krátké stopáži slušně šlape a své si odvádějí i herci. Na třetí díl se rád podívám. 60% ()

oveckaoa

První díl jsem neviděl nicméně mám ho stáhlý a mám to v plánu jelikož mě to bavilo. Jinak film je v podstatě kopírka několika předchozích žánrových filmů v jednom (nebudu řešit co bylo dříve nebo nebylo) máme zde někoho kdo, když neudělá zkoušky umře (Divergence a její pokračování) pak zjistíme, že to tak není, ale on žije kdesi v podzemí kde musí pracovat (Labyrint a jeho pokračování). a na závěr boj proti prezidentovi (Hunger Games , i když tady se dá v podstatě napsat taky jakýkoliv z těch zmíněných). To s tím prezidentem a tou ženskou co byla u něho nápadně připomíná třetí díl první část Divergence nedal bych moc za to, že bude někde v popředí a v dalším díle pokud bude ho bude chtít sesadit. P.s. menší spoiler proč ty informace neposlal té ženské na mail nebo na mobil nebo to mohl dat třeba na internet, darknet a podobné bylo by to jednoduší než jezdit někam pořád s disketou jak ocas. P.s. 2 horor to teda opravdu není ()

EvilPhoEniX

Jednička byla hodně fajn, dvojka je o řád slabší, ale pořád koukatelná věc. Tyhle Purge záležitosti odehrávající se ve škole můžu a potěší i spousta známých Youtube Hvězd. Druhý díl nám ukazuje, co se děje se studenty, kteří zkouškou neprošli a je to opět celkem nápadité i napínavé. Vizuál je trochu levnější, ale na zabití nedělního odpoledne je to ok. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 5/10. ()

Trajektt

V tomto druhém díle v původně zamýšlené trilogii musím souhlasit s tvůrci, že se do budoucna musí řešit tzv. přelidnění světa o kterém se říká, že je celosvětové s čím nesouhlasím, jelikož když se kouknu na nárůst populace Čechoslováků za posledních třicet let, tak bych v tom neviděl nic tragického, co se týče našeho teritoria. Spíše naopak mi připadá, že národy Čechů a Slováků pomalu a jistě vymírají na úkor všelijakých menšin, kteří se v našich kotlinách usadili a které se množí jako Bulhaři před úřadem práce. Nežijeme v sedmdesátých letech, kdy byl tzv. boom Husákových dětí, ale v roce 2022, kdy si rodiny mohou dovolit maximálně ty dvě děti. Sám jsem jedno z Husákových dětí vyrostlý v rodině, kde jsme byly tři sourozenci, což si dnes může dovolit málokdo. Spíš vidím ty mladé lidi, že si místo dětí pořizují domácí mazlíčky, ať už se jedná o různé druhy psů, koček a dokonce občas vídávám na vodítku venčené prasata a některé druhy exotických šelem. Rostoucí populace v naší domovině se zvyšuje hlavně díky různým neandrtálcům, které vídávám opřené o lopaty a mluvící tou svou hatmatilkou, že si občas připadám jako cizinec ve své vlastní zemi a aby jsme se nedivili a neskončili jako původní obyvatelstvo Ameriky zavřené někde v rezervacích. Ale tento film je myšlen globálně a odehrává se v roce 2039, což zase není tak v nedohledné době. Každý světový stát se s přelidněním a regulací vyrovnává po svém a to by nebyla Amerika, která zde perlí s originalitou eliminace svého vlastního obyvatelstva. Nehledal bych v tom nějaké umělecké nebo filosofické úvahy, jelikož tato trilogie byla zamýšlena pro americkou mládež, takže nic složitého a můžeme v ní vidět mnoho odkazů a podobností na jiné filmové snímky s podobnou tématikou jako jsou série Divergence,  Hunger Games, Labyrint anebo thriller od Dana Browna s názvem Inferno. Je pravdou, že jsem neznal žádné herce, kteří zde hrali, protože prý jsou hvězdami kanálu You Tube a je pravdou, že děj je celkem akční a napínavý, takže se tam ani o hraní moc nejedná, ale aby to na IMDB mělo pouhých 38 procent mi připadalo dosti přehnané a i když je to prvoplánově dělané pro jednoduché lidi, co u filmu nechtějí moc přemýšlet a žijí jednoduchým konzumním životem, tak mě to bavilo a asi jsem si i přiznal, že jsem jeden z těch jednodušších, kterým tento druh postapokalyptické, akční romantiky vyhovuje a proto dávám podle mého subjektivního názoru a asi i proti proudu zasloužených 70%. ()