Milion malých střípků

• USA A Million Little Pieces (viac)

James, třiadvacetiletý alkoholik a narkoman, má dvě možnosti: léčbu nebo smrt. Poté, co se probudí v letadle s rozbitým obličejem a bez vzpomínek na posledních několik týdnů, zamíří na odvykací kúru, kde ho čeká mnohem víc než jen detoxikace a terapie. Zatímco James podstupuje bezvýchodnou cestu za uzdravením svého zničeného těla, léčí také své zlomené srdce tím, že se spojuje s dalšími spřízněnými dušemi, které bojují za lepší život. Milion malých střípků je nejnovějším filmem uznávané režisérky Sam Taylor-Johnsonové, v němž Aaron Taylor-Johnson předvádí excelentní výkon. Ve filmu natočeném podle knižního bestselleru Jamese Freye, jehož scénář napsali Aaron Taylor-Johnson a Sam Taylor-Johnsonová, dále hrají Billy Bob Thornton, Juliette Lewisová, Giovanni Ribisi a Odessa Youngová. (Cinemax)

Fr

„LENNY, CHCI TĚ TAM VZÍT. ČEKAJÍ TĚ HNUSNÝ DNY, MOŽNÁ TY NEJHNUSNĚJŠÍ V ŽIVOTĚ. BUDEŠ CEJTIT BOLENÍ V DUŠI, O JAKÝM SE TI ANI NESNILO. ALE PŘEMŮŽEŠ TO A BUDEŠ DÁL ŽÍT ČISTEJ A SVOBODNEJ …“   Příběh z odvykačky. James je troska a právě teď se rozhodne, jestli troskou zůstane…  Příběhová mozaika lidí, jenž zapadají do léčby. Nejsou extra zajímavý. Když Jamesovi přestane mrdat a naváže romantickej vztah, máme tady takovou inventuru života…. s tím, že je třeba kurva vydržet! Prostě film z léčebny, o boji se závislostí na alkoholu a cracku. Všemu rozumím, všechno chápu. Jen tý léčebny bylo moc a konflikty tak nějak normální. Za srdce mě to nechytlo.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2007 napsal James Frey, neznám. 2.) Nejsem tím, čím jsem býval. A jsem na to hrdej…  ///  Thx za titule „Jan Váňa“.                  PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

sochoking

Filmov o alkáčoch a feťákoch, ktorí proti svojej vôli boli donútení ísť na odvykačku, bolo nakrútených neúrekom, ale tento z tých všetkých, ktoré som ja videl, je zrejme najväčšia šupa! Hlavný hrdina (Aaron Taylor-Johnson) mi neuveritelne zapasoval i napriek svojmu egu a arogancii. Okrem iného je vo filme použitých i pár dobrých myšlienok od slávneho Lao Tzu z knihy Tao Te Ching! No a záverom ešte dodám, že toto bol asi prvý film, v ktorom som zniesol Juliette Lewis a snád prvá rola, v ktorej som si naozaj obľúbil Billy Bob Thorntona. P.S. Giovanni Ribisi ako buzik nemal tiež chybu! ()

Chrustyn

Klasický příběh o drogách, odvykačce a vůbec životě různých ztracených existencí. Nic nového naštěstí s výbornými herci. ()

JASON_X

Viděl jsem už dost filmů o feťácích i alkáčích, poznal jejich prostředí i trochu osobně, no a můžu tedy naprosto zodpovědně prohlásit, že tohle byla asi ta největší sračka, jakou jsem o feťácích a alkáčích viděl. Pozérská, vyumělkovaná, nasládle patetická, od reality odtržená, s postavami plochými jako prkno. Pí rejžová by se měla napříště radši držet točení pseudoeroťáků pro staré panny, a ne se pouštět do témat, která přesahují rámec její mentální kapacity. A o čem že to tedy v kostce je? A bacha, tohle bude spoiler jako kráva. No, je to o protivném a nesympatickém cápkovi, který do sebe pere všechno na co přijde a kterému jeho brácha zařídí léčení. Brácha ho má totiž moc rád. Rádi ho mají i felčaři v léčebně, i terapeuti, i zřízenci, i pacoši, ženský i chlapi, všichni mu vycházejí vstříc a chtějí s ním kámošit a chápou ho a snaží se mu pomoct, ačkoliv on se neustále chová jako vzeklá hysterická pipina. A pak se i zamiluje do ještě větší blbky než je on sám a doktoři kvůli němu změní i pravidla špitálu a on se taky začne měnit a jeden pacoš mu chce říkat synu a adoptovat ho a to už jsem fakt blil z týhle trapárny, nic tak blbýho jsem totiž už dlouho neviděl. Jedinej důvod pro tenhle film kterej mě napadá je ten, že rejžová se chtěla pokochat pohledem na cápkovo dlouhý péro, který ho ve filmu nevím proč nechala dvakrát vytáhnout. A to je asi tak všechno, co bych k tomu řekl. Jedna slabá ne za trapnýho Thorntona, ani za nepřesvědčivou Lewisku, ale za labilního homouše Ribisiho a schizouše Dastmalchiana, tyhle dvě postavy mě aspoň trochu bavily. ()

jhrasko

Sam miluje Aarona a Aaron miluje Sam. Očividne. Narcistické a a tak nejak slepé, akoby príbeh mal byť len o jednej postave a to zo všetkých strán a zo všetkých uhlov. Láska vie byť veru slepá, i tá umelecká. ()

Martin741

Slabe, Ten Krajcir Dzonsn nie je az taky dobry herec, nemam z neho natecene prirodzenie a nebudem tu davat 5 hviezd. ne, ne. Giovanni Ribisi detto - plany herec, nevie hrat. Tu bol este v roli homosexuala. mne to nevadi, mne je jedno koho picha do prdele. Na poli protialkoholickych filmov stale vedie Bill Wilder so svojim kuskom z roku 1945  : 20 % ()

UhLee

(7/10). Tento snímek je hrozně křehký. Jako hranice mezi střízlivostí a deliriem. Šlo od začátku vidět, že pro Aarona to byla srdcová záležitost. Největším důvodem bude asi společný scénář s jeho manželkou Sam. Je prostě úžasné když divákovo srdce zaplesá nad hereckým uměním takto talentovaného herce. Není potřeba, aby byl na plátně tříáčkový herec, protože Aaron to zvládl na výbornou. Potom spatříte Charlieho Hunnama, jako jeho staršího bráchu a je vám hned jasné, že tady to bude silný šálek kávy. Chemie mezi bratry výborná. Celková cesta Jamese Freye byla strastiplná a ten úplný konec bych nerozdýchal ani já. Největší síla A Million Little Pieces možná netkví v samotné přeměně alkoholika, nýbrž ve svědectví místních pacientů. Zvláště příběh Billyho Thorntona mě neskutečně chytil za srdce. Za mě jeden z nejlepších filmů o odvykačce. ()

Tosi

Další z příběhů, kdy závislej a vnitřně rozervanej chlápek spatří světlo na konci tunýlku. Jakás takás dramatická přitažlivost tam byla, ale jinak to bylo úmorné hraní a to myslím hlavně vedlejší postavy. Prostě nic překvapivýho. ()

Johnny.ARN

Všetky tieto odvykačky sú na jedno kopyto. Niektoré sú natočené lepšie, niektoré horšie. Posolstvo a myšlienka je stále tá istá. Toto bolo aspoň zaujímavo zahraté, aj keď to mohli skrátiť. Nič, čo by vo mne zanechalo hlbší dojem. 2 z 5 ()

sedm.1

Společný projekt manželů Taylor-Johnsonových nedopadl nakonec vůbec špatně, i když je tedy ale opravdu nutné podotknout, že ani o milimetr neopustili tímto snímkem nejen žánrové, ale ani žádné jiné mantinely, jinými slovy, celá tato podívaná byla z jejich strany sázkou na jistotu, takže případný divák bude sice nejspíš spokojený, ale rozhodně ho nebude považovat za jakýkoliv výraznější filmový zážitek, jelikož prostě nenabízí nic, co by tomu napomohlo. Každopádně, tou sázkou na jistotu mám na mysli především dvě věci, a to prostředí a téma filmu, které jsou pro většinové publikum velmi atraktivní a samozřejmě se i jednalo o velkou hereckou výzvu pro Aarona, a dovolím si tvrdit, že v obou ohledech se manželům zadařilo. Aaron je totiž ve své roli skutečně přesvědčivý a výrazný, a dokázal, že si umí poradit i s náročnějšími hereckými party, no a co se prostředí a tématu týče, Sam odvedla sice profesionální, nicméně vyloženě chladnou práci, kdy tedy filmu nechybí slušná atmosféra, fungující dramatické situace a diváku nedovolí se až příliš nudit, na druhou stranu jí musím ovšem vytknout, že nedokázala právě vzhledem k silnému tématu navodit jakékoliv působivé emoce a pak mě trochu zarmoutil závěr filmu, který je vyloženě mdlý a absolutně nevygradovaný. Úplně mě pak navíc nenadchla ani zápletka jako celek, kdy jde spíš o takový sled jednotlivých epizodek, než nějaký promyšlenější komplexní příběh, a tak ve výsledku musím zopakovat, že jde sice o výraznější a poutavé drama, ovšem s jedním zásadním problémem, a to že zkrátka není vůbec působivé. ()

kolemjdouc

pro toho kdo vídá feťáky jen na nádražích a porůznu pohozených a v tv zahlédne pár vteřinových šotů z jejich průserů,tak tady má na stříbrném podnose podaný jejich "tajný" život.Tak to je pro nezasvěcné opravdu šok.Scénář nešel vystřelit jen tak od boku- vymyslet ho.Tam musel být námět z reálného pohledu.Kdo viděl americké dokumenty i tam se do toho spadne velmi lehce.Někdo cestu do normálního života neustojí a oběsí se a někdo ty střípky ze sebe smývá,aby na konci cesty zůstal čistý.A pak v tv jak třeba ve Švédsku v současné době roste trh s drogami a paralelně i kriminalita.Všechno to tam obyvatlům ,do té doby žijících v nejbezpečnější zemi Evropy,nechali dovézt politici. ()

Disease

Mohl by to být "další film o závislostech", ale je to fakt parádně natočené, takže ani ten závěr jak z Nedělní školy nevadí. ()

zahadum

Tieto príbehy bývajú už tradične silné a je to skoro vždy o tom istom. Tento nie je výnimka, silný je, tradičný je tiež. Má ale jeden nepopierateľný bonus a to je výkon Aorona Taylora - Johnsona ktorý dal do výkonu divokosť a boj sám so sebou. ()

wege

Jeden z filmů o odvykačce, který ovšem není nic víc než relativně dobrým filmem. Pokaždé mi přijde, že podobné filmy mají daleko větší potenciál, než se z toho nakonec vytěží. Co mě v tom vyloženo nesedělo, a v podstatě mě to až sralo, byly ty snové sekvence. Proč tam byly? Bylo to opravdu nutné? ()

Greya

Raketový memoár vrcholové mety konzumovaného mixážního pultu drog i bezedného sudu lihovin zve polomrtvého, obnaženého mučedníka Freye do expresních programů rehabilitačního centra v bezvědomé kondici téměř narušených funkcí trvalého pobytu orgánů. Každá následující krůpěj alkoholového stolování je ve výsledku Jamesovým rohem na schovávačku v kulaté místnosti před smrtkou. Skupinky reflektují tedy euforické recepty na pohromy, anebo ohromující metody semaforu s přesvědčivým bažením. Příhody marných přízraků vzbuzují sympatie a nemalé starosti k jejich brouzdavým uvážením. Potrpím si na porouchané bytosti a s inventurou spáleného konce “shit listu pokojně hladím čistou čtyřku. ()

Dixieboy

Mám rád knižní předlohu od Jamese Freye... a toto zpracování zase tak špatné nebylo. Dobré drama s arogantní postavou, kterou byste nejraději zmlátili. Samostatných 5 hvězd by si zasloužilo mužství Aarona Johnsona, které velmi překvapilo :) ()

Dejf4

Další z řady filmů o odvykací kůře a spatření světýlka. Snímek ničím nevyniká a nepřinese nic překvapivého. 6/10 ()