Hitlerova propagandistická mašinérie

• Austrália Hitler's Propaganda Machine (viac)
Austrália / Francúzsko, 2018, 3x52 min

Scénografia:

Nik Wansbrough

Moc, teror a výkonnost. To jsou nejčastější pojmy, které mohou definovat naše představy o Hitlerovi a jeho NSDAP v době vrcholného rozkvětu Třetí říše. Ale v pozadí toho všeho stál obyčejný, průměrný člověk. Náš poutavý nový seriál popisuje vývoj nejmasovější, nejvšestrannější a nejúspěšnější marketingové kampaně v novodobých dějinách lidstva, která měla za následek růst Hitlerova vlivu a moci. Mistrně vymyšlené propagandistické prostředky využívající nespokojenost německého obyvatelstva umožnily přijetí nacistické ideologie v nejširších lidových vrstvách a v atmosféře vzrůstající nenávisti a nedůvěry účinně napomohly vybudování diktatury. Tento dokumentární seriál se zaměřuje na odhalení základních pilířů Hitlerovy propagandistické mašinerie, od symbolických gest a rétoriky až po roli kina a médií. (TV Spektrum)

Marze

Shlédl jsem na TV Prima Zoom. Je třeba ze z těchto mechanismů poučit, aby se to nemohlo opakovat. V době krizí mají voliči tendenci volit extremistické strany. ()

sportovec

Výborná recenze odvrácené, ale skutečné tváře gangsterského režimu, kterou je nutné neustále připomínat. Jinak hrozí recidiva. ()