Na Las Encinas nastupuje nový ředitel a čtyři noví studenti se složitě propletenými milostnými vztahy. Přibývají taky různé klepy a všem vrtá v hlavě další záhada. (Netflix)

Mouchal

O něco málo přeci jen nejslabší návštěva do této "povedené" školy místní Elity. S několika důležitými a oblíbenými postavami jsme se bohužel museli rozloučit a i přesto, že čtveřice nových je velmi zdatně zastoupila, citelně chyběli. Jak už je v tomto seriálu zvykem, i zde jsou přítomny časové čachry machry s náznaky konečného rozuzlení celého příběhu. Nicméně celý finální akt není zde to hlavní. Tím hlavním jsou vztahy, vztahy a vztahy. Vztahy jsou proměnlivější než ministři zdravotnictví, sex je zde na denním pořádku (více lidí, stejná pohlaví - je tu vše, každý si vybere), stejně tak nevěra a vlastně vše, co člověk může očekávat od rozmazlené smetánky mladistvých. Bohužel málokdo je ve svém chování ztotožnitelný a sympatický (v tomhle směru je snad jednookým králem samotná Rebe). I tak se u této party stále bavím a určitě dám šanci další návštěvě Las Encinas. 75% ()

DonBraso

To co už mě štvalo na trojce,čtvrtá série ještě více vyhrotila.Zde už není o zrychleném tempu ukázat nová postavy žádný velký dílo.Po první díle máte odhad,který se ještě naplní.Chápu,že je asi lepší novy postavy pokud možno ukázat co nejdříve,ale oni se tak začlení do téhle elity,až je to spíše smutný.Ano,změnu to možná chtělo a kdo je pro velký změny,tak bude určitě spokojen.Bohužel vše už postrádá absolutní smysl.Zvraty se dějí opět ve zrychleném módu,který mají opodstatnění ve dvouch větách.Nové tváře mají absolutní moc ve všech dílech a místo aby nabalila celou sérii,tak jí ovládá.Což je sice hezký,ale vlastně absolutně nezajímavý.Nejhorší je Mancía a celá její kapitola s Rebe.Za sekundu přijde ředitel a ten zde možná hraje dobře,ale je tam úplně na hovno.Nějaký princ a vlastně je to jenom vata,která má bohužel absolutně přišérné finále s jedním chlapíkem.Opět krásná scéna se starou partou a střih a jste ve vodě a to doslova.O těch mraky scén jak z erotických filmů,který se tam tlačí na sílu už ani nemluvím.Opět plno hudebních tracků,který Netflix snad musí narvat určité procento,jinak nemůže vzniknout seriál.Dějové linky vcelku nezajímavé,některé postavy ztrácí glanc a hlavně celá koncepce šla směrem,který mě tak netáhnul.Sice jsem to celé sjel za dva dny,ale ta pachuť tam je vcelku silná.Kde je Polo,Carla a jejich dokonale napsané scény. Zde přišlo,že 5 série upadne do absolutního dna,jestli chce pokračovat tímto nevýrazným stylem a přiživovat jen slávu z předchozích sérií. ()

Mr.Ward

Na začátku 90’s bylo Beverly Hills. Na přelomu 00’s byl Dawsonův svět. Na přelomu 10’s Gossip Girl. Všechno je pryč. Teď je tu ELITA! A perfektně vystihuje definici moderního teenage dramatu. A zařazuje Španělsko (po boku La Casa De Papel) mezi světovou špičku. Když pominu, že se vlastně po čtvrté jede podle stejného mustru, vůbec ničemu to nevadí. Tam prostě sedí všechno. Herci, příběh, perfektní (OPRAVDU PERFEKTNÍ) hudba, nové postavy, ten feeling kolem toho, to drama, ty vtipný scény, ty fakt HOT scény... A za mě překvapení, jak tvůrci jednu otravnou postavu z minule série dokázali povznést na jednu z nejlepších postav 💃 ()

AdelleR

A tohle mělo být co. Co to mělo být? Elita? No to rozhodně ne. Že se tu s vraždami zachází všelijak, to mi bylo jasné od začátku seriálu, a snad ani žádné jiné morální poselství se to nesnaží předat. Ale tahle série pohřbila už dočista všechno. Tři série sledujeme vývoj vztahu Guzmána a Nadie, vývoj vztahu Omara a Andera, vývoj všech postav - aby přišla čtvrtá série, která se chová, jako by ty předchozí vůbec neexistovaly, a veškerý jejich děj jednoduše smazala. Tohle byla jedna hovadina za druhou, přerostlo to v telenovelu šílených kravin. Kdyby to aspoň k něčemu směřovalo, ale co jako byl ten konec? Elita měla aspoň vždy jasně daný rámec, máme tu (popřípadě něco jako) vraždu a postupně odhalujeme, o co mělo jít. Tady to absolutně nefungovalo. Jestli tvůrci doufají v ještě další pokračování, tak netuším, co si slibují. Další osmidílnou přehlídku jedné vyhrocené kraviny za druhou, co se střídá s nelogickými sexscénami, vidět nemusím. ()

dubinak

4. série: Bála jsem se, že obnovení a osvěžení hlavních postav této sérii uškodí, jako to uškodilo sérii třetí. Naštěstí tomu tak není a to je důležité, protože na nových postavách stojí úplně celý příběh a hýbou tam tím o 360 stupňů a prospěly celému ději. Nicméně milovat je nebudete. Čtvrtá série Elite je už ale fakt silný guilty pleasure, protože jsem se občas sama za sebe styděla na co to koukám, vzhledem k tomu, že je to už brutální snobárna plná nahoty, sexu, peněz, intrik, odporných vlastností a špatných rozhodnutí. Byla bych ale pro kdyby už zůstalo jen u toho teenage dramatu a upustilo se od těch rádoby temných částí, které už zkrátka přestávají pro celý ten koncept seriálu fungovat a začínají komerčnět, překážet a jsou taky dost nezajímavé. Vím, že pro tyhle krimi účely původně tento seriál vznikl, ale tahle linka šla pro mě v téhle sérii úplně do ústraní a stejně pro děj nepřidala nic zajímavého. Finále bylo totální meeh a vyšumělo do prázdna. Jinak je to ale pořád natočené tak, že hltáte každý díl, protože se na ty nádherný lidi, domy, módu a účesy prostě nádherně kouká. Tři a půl zaokrouhleně. ()