Lachtaan

Netflix v květnu zavelel a prostřednictvím pár skutečně poutavých seriálů mi odepřel filmy, abych se mohl až nezdravě rychle vrhnout na dva španělské klenoty. Tím prvním je stále nepříliš známá Elita, seriál z jedné na oko nenápadné střední pro snoby, seriál, který na první pohled vypadá jako vyrobený pouze pro teenagery. Dle mého názoru je pravda ovšem úplně jinde, jelikož já jsem na čistý obsah pro mládež vysazený už několik let a tenhle seroš mě neuvěřitelně chytnul. Ze začátku mi pár dílů trvalo se zorientovat v postavách, pak se ale dostanete mezi ně a už není cesty ven. [viděno na Netflixu] ()

Petra321

Podľa obsahu to znelo naozaj zaujímalo a v podstate aj bolo. No celý seriál sa niesol v duchu Riverdale a druhá a tretia séria 13 reasons why. Patria študentov, vražda a vypočúvanie.Mám pocit, že seriály od Netflixu sa vedia točiť len okolo takýchto vecí.Nemôžem povedať, že to bolo zlé, pretože nebolo, ale naozaj, už by ste mohli prísť s niečím iným ako vražda stredoškoláka. ()

dragonfire

Chvíli mi trvalo zvyknout si na ten fakt, že to není americká tvorba, tudíž angličtinu naleznete pouze v dabingu, který není ani zdaleka tak přesvědčivý jako originální znění. Toto dílo je mojí "španělskou premiérou", tudíž jsem vůbec nevěděl, co od toho čekat. Přestože prokopat se do nitra nechutně bohatých a ničím sympatických postav trvalo téměř dva celé díly, jakmile jsem se k tomu dostal, tak jsem hltal všechno, co se v Elite děje. Vskutku je to jako, když se 13 Reasons Why potká na půl cesty s Euforií a vydají se spolu na výlet do Španělska. Skvělé znázornění toho, co musí pro lepší život udělat lidé, kteří se nenarodili mezi milionáři, a co dělají milionáři, aby se cítili jaksi "naživu" a "normální". Dramatem to jenom překypuje a z jedné z nejotravnějších postav se postupem času stane docela Milouš. Zároveň je zde možnost k nahlédnutí do muslimské kultury, což je jeden z aspektů, který na seriálu cením úplně nejvíc. Bohužel, úplně se necítím na plný počet hvězd, prozatím jsem měl v plánu dát tomuto španělskému počinu 75 %, ale po šokujícím finále první řady posouvám laťku o 10 výš. Po dlouhé době seriál, jehož závěr překvapil. Zítra hurá na sérii druhou. ()

petikacka

Tak to je přesně to, co jsem po sledování seroše Katla potřebovala. Nenáročné sledování života bohatých spratečků a tří chudých stipendistů. Ovšem není to vůbec blbé ani nudné a mě to kupodivu bavilo, protože zápletka je dobře vymyšlená a dobře to šlape a má to dobrý timing. Jooo, to se povedlo a už sleduju dvojku...Za mě 88% ()

castor

„Když se objeví nové druhy v ekosystému, vždy dojde ke změně. Ti noví mohou zničit faunu a flóru místa, nekonečně se množit nebo způsobí změny, které mohou vyústit v převrácení všeho,“ přirovnává jedna ze studentek nové spolužáky k jinému druhu. Nastoupili z veřejné školy na prestižní pro zbohatlíky. Stipendia sponzoruje stavební společnost, která stojí za zřejmě špatně odvedenými zásahy na školní budově. Sympatických postav je pomálu, zajímavých zrovna tak. Ve i mimo školní lavice řeší nevázaný sexuální život, sociální rozdíly, lži, drogy, zášť, uplatnění se ve společnosti a uvědomění si sexuální orientace, navíc je to vše orámováno zločinem, o kterém se dozvíme hned v prvním díle. A jak je pozvolný rozjezd, stejně takový je i dojezd. Nevím, zda je to tím, že mi není šestnáct, ale celá první série představuje hodně průměrné klouzání po povrchu. Nějaký ten zadeček, nějaké to prso, ale Netflix zdá se šlápnul vedle. Záběry z policejních výslechů docela úsměvné. A tak nějak to (se spoustou večírků) doklopýtá do finále. Žádná změna, žádný zajímavý posun, energie, nápad. A vrahem může být klidně zahradník. ()