Nový semestr je tu a na Las Encinas vznikají nečekané milostné trojúhelníky, nastupují noví studenti a mění se zažitá pravidla. A taky dojde k záhadnému zločinu. (Netflix)

Barka88

Prvních pár dílů mě moc nebralo, ale druhá polovina je ,,jízda” a to doslova. Tak trochu mejdánek. Hrozně se mi líbí ty jejich party, kde se všichni zfetujou tak, že normálního smrtelníka by to poslalo do kóma. Ráno pak jdou normálně do školy na pololetní písemku jakoby nic. Asi nějaká superschopnost. Pátá řada je hodně gay a to jako opravdu hodně. Nemám nic proti, ale už i na mě tam toho bylo moc. Isadora mě vyloženě vytáčela, její představitelka Valentina Zenere ji hraje skvěle. Taková ta zazobaná znuděná barbie, který chceš dát flákanec smradlavým hadrem po vytírání veřejných hajzlíků. No nakonec si nafackovala sama. Omar je taky trochu na ránu tentokrát. Ten otevřený konec, kdy prostě nevíš, jestli je nejmenovaná postava v pánu nebo to rozchodil, mě teda namíchnul. Pořád mě baví jejich styling a móda, to je opravdu pokoukáníčko. Rozhodně se Elite drží pořád vysoko na mém žebříčku. Těším se na pokračování, kterého se snad brzy dočkáme. Moje tajné přání je návrat Andera s Guzmánem. ()

Chen

Není asi tajemstvím, že určité množství lidí bude Elitě dávat záměrně nízké hodnocení, protože odešly jejich oblíbenci, ovšem, to nemění nic na skutečnosti, že pátá řada rozhodně není rozhodně špatná a po ne úplně kladně přijaté čtvrté se v určitých ohledech vrací ke kořenům. Což znamená, že jde o sexy telenovelu s mysteriózní zápletkou (kritizovat tak seriál za nerealističnost je trochu zvláštní) a ne, stále to není okoukané a ano, některé z nových postav jsou zajímavé a mají potenciál. ()

DonBraso

Tak čtyřka nebavila pořád víc, než tahle pátá sérka. Je pravda, že nové tváře jsou skvělé a to bylo asi tím zlepšením. Jinak nevím proč mám koukat na buzeranstkej sex pět minut. Celé se to hodně zvrtlo do teplých krajin při velký míře. Scénář je sice na pohodu, až už jsem dávno zapomněl, že do trojky to ještě nějaký větší měl, zde se to hodně hraje kolem pár postav a některý absolutně jen paběrkují a tvůrci je nikam neposunou. Tajemná vražda či kdo to byl či bude zde sehrála dost mizivou věc, na druhou stranu zase bylo více času jít na pařbu. To musím říct, že se seriálu doopravdy daří nejlépe. Parádně sestřihané, tracky a jedeme. Tohle má seriál pořád dobrý. Jen ubrat zbytečné linky s Patrickem. Omar úplně zbytečná postava a Cayetana ještě horší, kdy spadla  do romantický noty, ale popravdě už hodně zbytečná role a vystřídat by potřebovala ona. Isadora a Iván skvělý a seriál jim dal patřičný objem. Buď jsem byl dobře naladěný nebo už ostrouhám, ale zde i přes větší výhrady jsem jim to nějak zbaštil tuhle řadu a nezbývá nic jiného, než čekat na šestou ()

Winderyx

Hvězdička mi z toho vzešla 1 což hodnocením by moc nedalo. Ale když to budu brát jako celek podle sebe v % tak bych tomu dal 30%. Série samozřejmě jak je zvykem začíná nějakým menším spoilerem o čem to vlastně bude. Potom jako každou sérii ukázka starých postav jak jsou na tom a samozřejmě těch úplně nových které zřejmě na 100% povedou 6 sérii. To co jsem měl problém už ve 4 sérii mám znovu problém i tady kdy ta blondata DJ princezna je opět prezentovaná jak by taková postava v realu skutečně nebyla až na ty omamne latky. Ale come on 1,6 millionu na Instagramu známa po celém světě a jde někde studovat někde ano do soukromé školy, ale i tak v realu by takový člověk měl domácí výuku aby měl více času na svoji tvorbu. Ten problém jsem měl už s Phillipem ve 4 sérii kdy ba dokonce Princ jde někde do téhle školy a působí jako kluk od vedle co jen mezitím nějakou znásilnil holku dvě tři. Problém hlavně mám s touhle školou strašně se mi líbilo, že ta smetánka co tam byla utvářena do 3 série působí realně děti producentů vinařů syn ředitelky školy to působí realněji než aby do takovéhle školy přišli studovat DJ se skoro 2 mega sledujícími a ba dokonce princ z Francie. Nové postavy 5 série ve zkratce. Iván směju se furt Carvalho asi nejzajímavější postava nová jak normální dějovou linkou táta fotbalista museli se furt stěhovat pač táta přestupoval mezi kluby tudíž , ale i tak je taková ta stará pěkná smetánka. Iván nějak ve finále ani moc nevěděl co chtěl jakmile se na něj buď holka nebo kluk usmali tak z toho byl sex , ale on chce asi sexovat s každým jak s Ari Patrickem i s vrátným. Je mu celou dobu líto Samuela , ale to ,že mu doslova pár metru od něj nakládá holku na jachtě mu asi líto není to, že Ari je k....a víme už od předešlé série to není novinka. Ale i tak kolem něj jde prakticky nejvíce dějových linek tudíž je jedna z nejdůležitějších postav téhle série. Ale ve finále je to takový usmrkánek kteremu se furt něco nelíbí a chce si dělat co chce. Další DJ princezna která má ráda chemii má skoro 2 mega sledujících , ale vyobrazena stále je seriálem jako nějaká youtuberka s 20k odběrately. O tom trapném DJ vystoupením kdy tam nekliká na nic jen si dá sluchátka kolem krku a dělá asi tanec je zbytečné debatovat. V posledních dvou dílech se konečně něco děje tak kýčovitá věc kterou jsem nikde jinde neviděl holčina si pozve snad ve finále 5 chlapců vyzleče se do kazajky nebo co to je, že jde vidět všechno dávají si chemii chlast všechno. A ona se potom ve finále diví, že ji někdo znásilnil já nevím ano je to hnus , ale to takhle může chodit každá druhá po barech hledat si zazobance naprat se a potom si pobrečet jak ji znásilnil i když s tím do toho tak vesměs šla , že minimálně to u sexu skončí no nechápu to.  Nejhorší postava série herecký výkon hrůza strašně nesympatické všechno dějová linka no prostě všechno. Zpátky k příběhu po seznámení s novou sérii vzniká to, že Patrick si zamane hned Ivánka a přesto nejede vlak začne se chovat naprosto nelogicky jako ho...o všechno má u ptáka každej je de..il jenom ne on. První dva díly, ale jsou ve finále jenom o pr...í líbání jak je každej mladej a má jenom šu....t mít všechno u pt...a školu známky budoucnost všechno.  Princ Philipe je největší záporák kvůli znásilnění , ale stačí jednou youtube apology video od Cayettany a najednou je všechno odpuštene Cayettana s Djkou si jdou z prvu po srsti ve finále ani nevím jak jsou BFF. Celkově linky působí chaoticky narychlo, ale proč jsou narychlo pač první dva díly jsou naprosto o ničem bez pointy je to jako by někdo natočil film jenom o tom jak lidi chlastají šu....í a hlavně samozřejmě stejné pohlaví hlavně. Působilo to tak , že už člověk i uvažoval, že přestane a sekne to nakonec toho nelituji ne , že by to šlo k lepšímu, ale aspoň se někde dostáváme. Samozřejmě vyplave na povrch tělo mrtvoly toho násilníka a úchyla ze 4 a tím se odstartuje prakticky celá pointa na základě toho, že se Rebeka nechtěla zašpinit a tělo smrdělo kdy už Omar nezavolal nikoho chtěl zavolat Rebeku ne Samuela. A potom začne na Samuela jak má zavolat a nahlásit to proč to tedy neudělal on už prvně ano chápu, ale pointa nedává smysl několik těhle linek postrádá smysl. Půlka serialu je potom znovu o čem no o tom všem o čem to už bylo sex chlast. Prakticky cela tahle serie vam staci se podivat na posledni tri dily a pochopite celou serii. Finále tedy je o tom jak nějak každý kdo neví jak to se smrtí toho nasilníka ze 4 bylo tak si ostatní myslí, že to udělal Benjamin. Ten se nějak bojí účtu propojeni co má v mobilu který ano ten Benjamin ktereho vyukazuji jako chytrolina si nechá vzít na kameře navíc ve vedlejší místnosti je ten detektiv který zrovna sleduje kamery a hlavniho pachatele Benjamina a takovyhle chytrolin tam dělá ředitele. Simku najednou z čista jasna napadne jeho dceru, že co to může bejt v tom koupenem mobile ze 4 serie EJHLE všechny důkazy co potřebuje můj otec a pomůže mu to no to je náhoda ty jo. Samozřejmě zápletka, že si udělá nějaký duplikát pač už otci tolik nevěří. Tím se pochválí Rebe , že má duplikát. Najednou Benjamin kterej furt hraje na Samuela, že ho bere jako svého syna i když ho už tak 2x měl u ptáka a jenom ho využil maximálně ho podpořil , že ho vyloučil na 3 dny pač stejnak věděl kdyby ho vyloučil na furt tak by skončil. Takže k věci najednou se baví , že buď Benjamin to práskne na sebe to je první možnost druhá možnost, že podežřívá, že to udělal Guzman kterej odešel čistě náhodou hned po téhle vraždě a nebo třetí, že Samuel řekne, že ho zabil on a Benjamin pač ho bere jako svého syna samozřejmě ho hned vyplatí z kauce no snad i blbcovi by došlo, že asi primární cíl hlavní podezřelý velmi těžko by si dovolil pač by to působilo podezřele vyplatit z kauce. No , ale Samuel samozřejmě souhlasí a ono WAUUUUUUUUU Benjamin ho nevyplatí z kauce ani ho najednou nezajímá co bude s nim pač mu to snad hraje do karet a to tak i chtěl  Samuel si samozřejmě představuje jak bude mít všechno peníze kur...u Ari budoucnost všechno i když proti tomuhle tomu bojuje od první série a chtěl si všechno zasloužit.  Ari zjistí, že Benjamin otec nepomůže a proto ji nenapadne nic jiného než poprosit Ivana no přeci jeho táta je fotbalista ten těch pár tisíc eur má. Ivan samozřejmě aby se dostal do kalhotek pomůže táta mu, ale nedá prachy hned takže prvně udělá co jiného než orgie tedy valentýnské orgie. Kde můžete si koupit kluka nebo holku jako na tržnici abyste s nim strávili noc , ale vy už s tímhle klukem holkou chodíte znáte se , ale je to na dobrou věc ne. Nevyberou dost peněz Ivan si vytěží Ari, ale chtěl by i Patricka pač Ivan chce všechny kupi si všechny , ale mezitím Patrick má románek s jeho tátou s čím se mu syn Ivan přizná, že chce všechny Ivana i Ari táta chce , ale aby si vybral Ari tak si vytěží Patricka a zplatí zbytek na kauci. Ari tak zdrcená , že její milovaný sedí za mřížemi ji to tak vzalo , že je do minuty ve vaně nahá s Ivanem. Kdy Ivan řekne když už ji vyhrál a ví, že zítra bude mít Samuela zpátky tak ji už může snad naposledy oj..t ne. Oje...e ji když chce Ivan si zajít pro džus najednou vidí jeho tátu a Patrika jak si vyjadřují city no to je šok teda když ho táta vyhrál a pointa toho byla, že s nim stráví noc.  Samuel na druhý den je propuštěň na kauci ten magor si myslí, že to zaplatit Benjamin zjistí , že ne tudíž se chce pomstít načež si Rebeka vzpomene , že může díky Sim karty sehrajou hru aby pozvali Samuela a Rebeku k Benjaminovi na večeři kde prohledaji aby našli Simku od jeho dcery a ve škole jim pomůže Cayetana prohledat její skřínku jestli ji tam nemá do minuty v zavřené škole nějak přijdou na to, že Caytana tam prohledává skřínky a kanceláře. Samuel se najednou při pohledu na Benjaminovu rodinu ho vezmou city a nemůže to udělat naštěstí Rebeka není taková tu...á ku....a a nebojí se udělá 2 kroky a je tam od Benjamina dcera se Simkou v ruce neuvěřitelné potom pronese jestli mě miluješ tak tu simku mi nevezmeš rebeka chytře řekne, že ji miluje a i tak Simku ji vezme WAUUUUUU. Simka je najednou Benjamin dostane echo, že v zavřené škole někdo nachytal Cayetanu a dojde mu proč se Samuel tak vtíral ať ho pozve k sobě. Samuela Rebeka se z toho jakoby vykecají odejdou. Samuel na druhý den po rozhovoru s Ari která prej při něm bude stát ve všem ano ta Ari která mezitím co Samuel sedí v base za něco co neudělal sexuje s Ivanem ano ta Ari. To Samuela oblbne natolik, že se chce znovu pomstít Benjaminovi Rebeka mu Simku dá Samuel je na stanici kde každý už ví, že tam je volá Benjamin jak má Samuela rád a chce s nim poslední rozhovor než něco udělá. Samuel odejde nikomu to není divné ani detektivovi nikomu. Samuel se baví s Benjaminem kdy Samuelovi konečně dojde, že je Benjamin ten proti kterým bojoval už od dětství a nenechá se koupit budoucností a, že by měl konečně otce. Simku mu nedá a nevěří, že Benjamin mu něco udělá pač nechává dělat jiné lidi tu špinavou práci přepočítal se Benjamín se s nim tahá o baťoh kde má Simku Samuel samozřejmě uklouzne bouchne se o hlavu a do bazena kde kdo ví jak dlouho leží obličejem ve vodě. Benjamin neví co je na dně přijde mezitím syn Patrick který hned chce otci pomoct, ale hne s nim svědomí chce zavolat pomoc sanitku hned ví, že to nebyla nehoda jak Benjamin tohle vysvětluje. Zavolá Ari která je se sestrou u Samuela kde je zrovna Rebeka která to slyší zavolá Omarovi zkráceně Benjamin dohrál Samuel vstane pamatuje si co se stalo Rebeka praští Benjamina Samuel usíná v náručí Omara a Rebeky kdy se chce připojit i Ari, ale Omar ví co je za c....u Ari nedovolí ji to. Benjamina zatýkají Patrick pláče přiběhne který měl s Patrickem a svým otcem rozhovor naprosto o ničem to je jedno. Objímá Patricka nakonec vidíme Omara a Rebeku ta mrká nakonec. Samozřejmě nakonec se mluví o tom, že seriál opustí čtveřice těch posledních starých pák tady Samuel Omar Cayetana a Rebeka. Maximálně mají být na začátku nebo v těch povídkách aby se vysvětlilo co se stalo.  Série to byla hrozná stejně jako 4 kde to aspoň, ale tahal Guzman a Ander tady to netahá nikdo pointa je nudná a hlavně to ztroskotává na logice pač to spíše připomíná nějaké učiliště inteligencí než nějakou prestižní soukromou školu. Náběh na 6 sérii to má znásilnění trio Ivan Patrick otec . Benjamin co je se Samuelem , ale i tak krom co se stane se Samuelem a 4 zda zůstanou vás zbytek moc nezajímá. Popravdě moc nevěřím dopředu, že se na 6 sérii dodívám pokud tam skutečně už nebudou ti starší herci.  Seriál se měl ukončit po 3 sérii kdy to i pěkně skončilo a celkově seriál šel dolů od 4 série a přiživuje se pouze na jméně nevěřím, že 6 série bude poslední , a to je na tom to nejhorší .  Kdo neviděl ani sérii tak se dívejte jenom do 3 série () (menej) (viac)

Lachtaan

Někdejší pecka Netflixu se už dodrápala do takových končin, že jsem ze začátku letošní osmice epizod myslel, že už nebudu schopný dokoukat. Linka s další vraždou už na diváka nedokáže ani trochu zapůsobit, dění z loňska se použije jen jako výplň hluchých míst a brzy se po něm slehne zem a to hlavní - nově příchozí - nejsou ničím jiným než otravným nástavcem. Až mi nejde do hlavy, že tohle furt patří k seriálu, který jsem předloni opěvoval jako nejlepší španělský výplod. [viděno na Netflixu] ()