Harry, bývalý policista a soukromý detektiv, žije s hollywoodským hercem, umírajícím na rakovinu, a jeho manželkou, též herečkou. Má za úkol doručit jakési záhadné ženě balíček. Tím se zaplete do vraždy a zároveň se tak dostane k 20 let starému případu, týkajícímu se záhadného zmizení hereččina bývalého manžela... (oficiálny text distribútora)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 60%, Audience Score - 30% | FDb.cz - 74% | Tak především se jedná o spíše průměrnou kriminálku z L.A., na které hvězdy jako P. Newman, G. Hackman, S. Sarandon a spoustu ostatních zbytečně ztratili svůj "drahocenný herecký čas" :-). Pravdou ale zůstává, že Soumrak tahají do VELMI mírného nadprůměru... Navíc skoro žádné napínavé scény a i přes svoji "délku" film neudrží pozornost diváka. Holt občas je potřeba sáhnout i po průměru a tohle je přesně ono :) 55% ()

Ainy

Velice rozvláčné a komorní drama, které s mysterióznem, podle mě, nemá nic společného. Po první půlhodince jsem si myslela, že to vypnu. Hrozilo mi vážné nebezpečí sebepoškození ukousáním nudou. Začalo to nehty, což jsem vyhodnotila jako varovné znamení a na chvíli jsem si dala pauzu. Pak jsem pokračovala a vydržela až do konce, jelikož mě příběh začal konečně trochu napínat a já si zkoušela tipovat, kdo je vrah. Zahradník to nebyl, žádného jsem neviděla. Paul, jako Harry - soukromé očko, se mi líbil. Obdivovala jsem ten jeho neuvěřitelný klid, se kterým řešil úplně všechno. A Gene to samé. Vlastně všichni tam byli klidní jak želvy přesto, že se tam vraždilo, porušovalo se Desatero, konkrétně bod šest a přesto se tam nezvýšil hlas, nezvýšilo se tempo, nikdo neprchal, všichni se všeho dovtípili v poklidu a tichu. Občas zazněly výstřely. Celkově dobré, takže za tři. ()

castor

Soumrak předloží několik témat, ale pracuje s nimi poměrně povrchně. Hlavně je pak důkazem, že skvostné obsazení nemusí být zárukou kvality. Z řemeslného hlediska nelze snímku nic moc vytknout, obsahově je ovšem nezajímavý. Chybí tomu atmosféra, nechybí Reese Witherspoon, která kvůli Newmanovi a spol. přerušila studia na Stanfordu, a potěšila mnohé mužské diváky. ()

Topco

Áno, tento 90´s neo-noir si takto nízke hodnotenie nezaslúži (a práve to ma dlhé roky i napriek hviezdnemu obsadeniu tak odrádzalo). Paul „Frajer“ Newman po Harperovi (1966) znova po rokoch hrá súkromného detektívka, tento raz na dôchodku. Voice-over je rýdzo chandlerovský („Keď vám vravia, že nebudete potrebovať zbraň, znamená to, že si zoberte rovno dve“) a rovnako tak celá výstavba príbehu, ktorý inak nemá znalcom čo nové ponúknuť. Potešia však LA lokácie a trademarky (napr. nástup femme fatale skrz záber na nohy). Pre noiristov či fanúšikov Chandlera ide o príjemnú povinnosť. ()

blackrain

Film, který je našlapaný hvězdnými jmény, ale to ještě neznamená, že bude ohromující. Je to spíše podprůměrná kriminálka o bývalém policajtovi, který se zaplete do klubka událostí. Několikrát kvůli nim skoro příjde o život, aby nakonec všechno postupně rozpletl a uvedl na pravou míru. Chvílemi jsem o něm uvažovala i jako o vrahovi. Pak jsem podezřívala i další zúčastněné, ale nenapadlo mě, že by to mohl být Raymond, který tak rád popíjel ve svém architektonicky zajímavém domě a pozoroval cvrkot okolo sebe. Z jeho domu byl parádní výhled na město. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh