Do temnoty - Série 2 (2019) (séria)

Krvavý měsíc (S02E12)

(epizóda)
  • USA Blood Moon

Esme a její syn se přestěhovali do malého pouštního města. Esme svého syna tvrdě střeží, ale ne proto, že je přehnaně ochranářská matka. Její syn prochází změnou, která souvisí s lunárním cyklem a je potřeba, aby ho Esme na jednu noc v měsíci zamykala... (AXN)

ricci.s

Posledný diel druhej série je rovnako podpriemerný ako väčšina častí (jediná, ktorá naozaj stála za pozornosť, bola prvá). Režisérka už síce zrežírovala pár sledovateľných kúskov, ale tento jej až tak nevyšiel. Matka a jej vlkolačí syn (čo je známe už z názvu) sa nasťahujú do malého mesta, aby začali žiť nanovo a ukryli toto tajomstvo, ale je len otázkou času, kedy sa to prevalí. Lenže celý film sa dokopy nič nestane, a keď nám v posledných minútach namiesto vlkolaka nabehol sibírsky husky, tak je zrejmé, za čo asi tento "horor" stojí. Len vďaka sympatickým ostavám sa to dá vydržať do konca, ináč strata času. ()

curil

Tak poslední díl ze druhé série "Do temnoty" trochu napravil bídný dojem z těchto pokračování. Základ je reálný, postava šerifa sympatická a hlavní postav mladé černošky není tak odpuzující jako ve většině amerických filmů. ()

Vabr odpad!

Poslední díl Blood Moon sérii zakončuje dost nezajímavě, ale především nudně. Na rozdíl od Delivered, který režírovala taky Emma Tammi, se tu absolutně nic neděje. Postavy jsou nesympatické. Hlavní postava na mě působí dost jako taková nezodpovědná, chudá špína nebo špindíra. Její feministický hlášky byly přes čáru, ale upřímně bych byl dokonce raději, kdyby jich byla celá kupa, protože bych si aspoň tenhle díl kvůli něčemu zapamatoval. Megalyn Echikunwoke hraje špatně. Syn by měl být hádám ve druhé třídě, a přitom jsou na něj často úplně zbytečné a nepotřebné záběry, jak si hraje s hračkama. Upřímně, takhle si snad ani děcka s hračkama nehrajou. Působilo to tak vecpaně, jakoby to v nás mělo vyvolat myšlení o tom, že je to jen malé dítě nebo co. Jeho otázky na tátu působí dost nepatřičně. Občas se totiž chová jako malý dítě, a pak se ptá na takový vážný otázky, na který by se dítě moc neptalo. Ale spíš to bylo tím, že se to potřebovalo v tomhle díle nějak říct, a s kým jiným by tohle mohla hlavní postava řešit než se svým synem? Stejně, tu mohli ale dát flashbacky, když tu byly. Je tu dost nelogických chyb. Jako například: Kde pořád bere hlavní postava peníze na nové domy, když je dost švorc? Proč třeba něco neprodá, když nemá peníze? Narozeninová oslava se odehrává v červenci odpoledne, ale tma se v tomhle díle dělá hned chvíli po oslavě, přičemž je světlo v tuhle dobu v létě snad do 10. Jak se dostali bez povšimnutí z nemocnice? Proč si člověk, který je vlkodlak, hledá partnerku a vůbec si dělá dítě, který bude vlkodlak taky?! Strašně nezodpovědný a pitomý. Čekal jsem, že tak jako skoro úplně každý Into the Dark díl, to přehnaně ke konci vygraduje, ale tady se dost překvapivě nic nevygradovalo. Záběry mimo a použití výhradně zvukových efektů, což mi přišlo strašně chabý a levný. Celou tu dobu jsem si myslel, že vlkodlak bude mít podobu takovýho velkýho, zuřivýho, černýho a nenasytnýho monstra a namísto toho nám tam v klidu předloží nějakýho bílýho huskyho, jak tu psal ricci.s! To by dokonce byla lepší špatná počítačová animace než tohle. Nechápu, co to mělo společnýho s březnem, když se tenhle díl neodehrává v tomhle měsíci ani na pár dní. Into the Dark díly posuzuji napůl jako samostatný film a napůl to porovnávám mezi sebou. Jako samostatnýmu filmu bych tomu dal horší 1⭐, ale v porovnání například s Díkuvzdáním mi to přijde nefér, protože tam se aspoň toho dělo hodně, i když to byla sra*ka. Odpad dávám především za to, že jsem se extrémně a hrozivě nudil a všechny zvraty a ostatní věci byly předvídatelný celý film. Aspoň, že já, když nějaký Into the Dark díl překládám, tak když ho potom zkoukávám s bráchou už jako finální verzi, tak mi to ubýhá o dost rychleji z nějakýho důvodu. Jeho lituju 😅. Jinak všem, kteří se na tuhle sérii koukali s mými titulky, děkuju a doufám, že jste si aspoň nějaké díly užili a bavili vás 🙂. VYHODNOCENÍ: HLEDANÁ V SEDMI STÁTECH? TO SOTVA. ()

Trevor

Ďakujeme za vložené titulky na stránke *********** a reagujem na výzvu na konci epizódy - dajte epizóde hodnotenie na čsfd. Bolo by to za 4*, keby tam nebol, úplne zbytočne vložený "rasizmus" a túžba bieleho šerifa šikanovať afroamerickú alfasamicu. Ktorá pre záchranu svojho syna uroví všetko, vrátane vraťdy bieleho chlapa ktorý jej dal prácu. Zabiť ho je v poriadku rovnako tak ako je pochopiteľne správne zmasakrovať poklicajnú stanicu na ktorej pochopiteľne nepracuje žiaden afroameričan. rasistické koncerty dnešnej doby ktoré sa svet snažia presvedčiť o nadradenosti afroamerickej rasy nad všetkými ostatnými decimujú nielen Netflix či HBO ale pochopiteľne aj Hulu. Ak by v tejto epizóde nebola trápna prehliadka od policajtov mohlo to byť za 4*, aj keď toto je skôr romantický príbeh ako horor ale v konečnom dôsledku to nebolo vôbec zlé. ()