Príbeh dvoch kamarátok Stelly a Magney, najskôr tínedžeriek, potom tridsiatničiek. Stella je výbojnejšia a nemá problém ani s drogami. Naivná Magnea ju obdivuje a je šťastná, keď môže byť v jej prítomnosti. Rodičia sú síce rozvedení, ale dcére pomáhajú a podporujú ju. Netrvá dlho a Magnea sa stane závislou nielen od kamarátky, ale aj od neblahého spôsobu života. Film vznikol podľa skutočných výpovedí drogovo závislých mladých ľudí a ich rodín na Islande. Takmer dokumentárnym spôsobom ukazuje, čo znamená pre narkomanov ďalšia dávka. Sú schopní sľúbiť čokoľvek, klamať, podvádzať, kradnúť i zradiť dôveru blízkych. Postupne sa prepadnú na absolútne dno, až sa z nich stanú trosky. Silná emocionálna dráma skúma otázky a hodnoty priateľstva, lásky a rodiny. Necháva na divákovi, aká je šanca vymaniť sa z tohto pekla, a či je vôbec nejaká. (Art Film Fest)

freddy

Hodně silný film, do kterého není lehké proniknout, ale když se to povede, když se divák nechá unášet příběhem, je to zážitek, na který asi hned tak nezapomene. Islandský film sleduje dvě sympatické a inteligentní puberťačky od počátku kamarádství, přes první dávku drog, první lesbické milování, první průšvihy a absťáky až po jejich život v okamžiku, kdy už jsou třicátnicemi. Příběh ovšem není vyprávěn lineárně, režie prolíná minulost (holky jako puberťačky) s přítomností (kdy už jsou holky dospělé). Není to pěkná podívaná a není snadné sledovat, jak se dobrovolně ničí dva mladé životy, ale ještě těžší je sledovat rodiče zoufale bojující za svou milovanou holčičku. Bezútěšná situace a nepřikrášlený vývoj příběhu, kdy do detailu až téměř dokumentárním stylem můžeme sledovat postupný úpadek dvou životů, je bezesporu tou hlavní devízou tohoto filmu. Film táhnou pochopitelně i přesné herecké výkony a skvělá kamera, která pomáhá docílit pocitu reality a dodává tak celému příběhu na naléhavosti.Věřte, že tohle nechcete prožít. Za mě osobně skvělá sonda do duše mladých feťáků. Tady někde to začíná. Takhle vypadá cesta do pekla a pád do propasti. Většinou není návratu. Dostat se do rauše je tak snadné a lákavé. Ale ty následky! Film mě nadchl a budu ho asi ještě dlouho zpracovávat. [27. Art film Fest Košice] ()

Skeksis

Dráma, dráma, dráma! Neviem, prečo ich pozerám, keď ich neznášam. Čo vám zostáva robiť na Islande? Jedine chľastať, fetovať a šukať. Ale to vlastne všade. Pekný príklad, ako sa z celkom príčetných (aj keď IQ mali o čosi nižšie), ako ľudia vyzerajúcich báb, stane Kuko krížený so zombie. Už dávno tvrdím, že za všetko môžu rodičia! ()

POMO

Hodně zdlouhavý pád do drogové závislosti, ozvláštněný pouze střihama do budoucnosti, kde vidíme starší verzi postav, již žijící jiný život. To aby se v divákovi vzbudil údiv, jak se to mladým protagonistkám mohlo tak strašne pokašlat. Divácká trpělivost se zde ale vyplatí, z tuctového námětu “drogy jsou špatné, ano?!” se vyklube něco výrazně hlubší. A smutné až depresivní. ()

hygienik

V porovnaní trebárs s "My, deti zo stanice zoo", sú hlavné aj vedľajšie postavy nesympatické a je ťažké im fandiť. Stopáž 2 a štvrť hodiny je pre mňa za hranicou únosnosti. Nie je tam nič povznášajúce a pozitívne. Lesbické scény bývajú peknou podívanou pre diváka, tu sa stráca ešte aj táto devíza. Viem, že to bol úmysel, ale miera depresie v tomto filme je neúnosná. ()