Seriál "Tisk", který se odehrává v rychle se rozvíjejícím a náročném prostředí britského novinového průmyslu, vtahuje diváky do osobních životů a neustálých profesních dilemat jeho postav. Sleduje, jak se snaží skloubit práci se zábavou a ambice s poctivostí. To vše pod neustálým tlakem čtyřiadvacetihodinového zpravodajského cyklu a chaotického odvětví. (HBO Europe)

slunicko2

Věrohodně působící pohled na (nejenom) britský tisk. 1) Líbil se mi dobře vypointovaný konec bez sladkobolných happyendů._____ 2) 28letý Paapa Essiedu (Ed, novinář z Postu), který má rodiče z Ghany, s hezkýma dlouhýma nohama v přiléhavém obleku vypadal dobře._____ 3) Tohle si zapamatuji: Dělej, mám práci. Ten gin se sám nevypije. ()

Aky

Konec všechno trošku zachraňuje, jinak je to docela tříšť nepříliš zajímavých příběhů ze života dvou novinářských domů. Ovšem s výtečným Ben Chaplinem. ()

Stillborn83

Topka!! Aj keď treba objektívne priznať, že táto miniséria nebude pre všetkých, no dovolím si tvrdiť, že zaujme najmä ľudí, ktorí pracujú alebo niekedy pracovali v novinách, prípadne v nejakej redakcii. Príbeh je síce vymyslený, ale vykresľuje veľmi reálne boj dvoch susediacich periodík – seriózneho denníka Herald a bulvárneho a úspešného The Post.   Okrem novinárskych tém, zákulisných hier, nám dej dovolí nazrieť aj do súkromia hlavných postáv. A myslím, že každý kto robí novinára sa v niektorej z nich aspoň trochu nájde. Veľmi realisticky je vykreslený aj reálny problém úpadku tlačených novín.   Herecky excelovala Charlotte Riley a predovšetkým Ben Chaplin v úlohe charizmatického, no zároveň aj úplne bezcharakterného šéfredaktora bulváru The Post.   Síce ide o minisériu, ale britskí tvorcovia si nechali zadné vrátka na ďalšie pokračovanie a ja by som ho uvítal všetkými desiatimi :) ()

zodiak217

Veľmi príjemný britský TV seriál, ktorému trosku ublížilo slabšie herecké obsadenie, avšak postupne sa divák dostane do deja a zvykne si. Skončilo to otvorene, takže by mu rozhodne prospela druhá séria. Bolo zaujímavé sledovať zákulisie printových médií v dnešnej dobe a boj o každý článok, každé interview a hľadanie hranice únosnosti. ()

keoma26

Jako nakonec to ušlo, možná trochu moc šablonovitý, až patetický, a pro člověka, kterej ty reálie třeba u nás někdy zažil, dokonce sem tam i srandovní... nejsilnější byl i proto vlastně 4.díl, který řešil spíš než novinářský étos soukromí všech aktérů. ()