Experiment

Talk-show
Slovensko, 2018, 30 min

Účinkujú:

Gregor Mareš (moderátor), Martin Strižinec

Budúcnosť prichádza už dnes. Talk show o vede. (RTVS)

siloalampa

Rozhodne hodnotnejšia TV alternatíva ako sa pozerať na nejakého rehotajúceho sa panáka v "zábavnej" relácii. Uvítal by som viac podobných programov v rozumných vysielacích časoch. ()

Radko

Rozhovory s vedcami a inými odborníkmi, hovoriacimi fundovane o rôznych témach. Tak, ako v bežných mainstreamových médiách nemajú možnosť hovoriť, lebo obyčajne ich tam nik nevolá. A ak áno, tak len veľmi povrchne a na chvíľu. Už len toto je argument pre zachovanie verejnoprávnej televízie. Pretože žiadna súkromná televízia by si vo svojich na zisk orientovaných formátovaných vysielacích štruktúrach priestor pre takýto typ programu jednoducho nikdy nevytvorila. Moderátor veľmi príjemný a empaticky naladený, dokáže rovnako plnohodnotne odmoderovať takýto typ relácie, ako aj zábavno-súťažný Duel. Za diel, odvysielaný 25. marca 2021 dávam nie päť ale rovno sedem hviezdičiek. Ako hosť tam bol totiž môj brat, Jaroslav Katrlík, vedec zo Slovenskej akadémie vied, a zrozumiteľne rozprával o biočipoch, mikročipoch, rozdieloch medzi nimi, ich využití. Aj o príčinách strachu ľudí z čipovania a medicínskom a spoločenskom využití čipov. V poslednej dobe bol napríklad rozbehnutý veľký medzinárodný projekt na diagnostikovanie tehotenskej cukrovky pomocou biočipov, čo by v konečnom dôsledku mohlo viesť k veľkému zlepšeniu zdravia rodičiek, ako aj bábätiek. Žiaľ, vplyvom pandemickej situácie bol projekt veľmi zbrzdený. ()