Astronautka Lucy Colová pluje v nekonečné temnotě vesmíru, v očích se jí odráží modrý mramor Země a v jejím nitru se mísí pocit strachu a úžasu. Jen pár vyvolených spatřilo planetu z této perspektivy. Lucy ve své kosmické osamělosti vnímá současně majestátní sílu a relativní bezvýznamnost. Nakolik jí tahle transcendentální zkušenost změní život? Ve snímku inspirovaném skutečnými událostmi se Natalie Portmanová představuje v hlavní roli astronautky Lucy Colové, která díky své touze po dokonalosti pronikne mezi pevně semknutou skupinu mužů v NASA. Poté, co uskuteční svůj sen o cestě do vesmíru, Lucy najednou cítí, že svět je příliš malý, její každodenní realita šedá a manžel nudný. Zatímco se maximálně soustředí na přípravy další mise, její život se pomalu rozpadá. Lucy ztrácí kontakt s realitou – i s tím, co je skutečně důležité. (HBO Europe)

Gilmour93

Houstone, máme problém! Jsou špatně nastavené psychotesty.. Ať už se vrátíte z Fallúdži nebo orbitu, nemůžete si brát práci domů. V tom druhém případě vás bude bolet za krkem, jak se pořád díváte vzhůru a mezitím kapitán letu Hawley pošle divákova oční víčka opačným směrem. Když se to stočí k Shakespearovu: „Hvězdy potemněte; nechť na světlo nevyjdou mé temné touhy“, získá si to trochu pozornosti, ale už je pozdě. Raketa psychologického dramatu shořela už při startu.. Obsazení Jeffreyho Donovana, co úkladně vraždil v epizodě Pan Monk a astronaut, byl ale dobrý joke.. ()

Malarkey

Amíci v Hollywoodu mají scénáristy, kteří dokáží vykonstruovat příběhy do dokonalosti, ale také tam mají scénáristy, kteří by se neuchytili ani v Belize. Lucy in the Sky má stejně nezáživný a nezábavný námět jako má i netflixovský Away. Přitom oboje je o cestě do vesmíru, což je samo o sobě námet k nezaplacení. ()

Psychor

Dlouho nepamatuji, aby někdo zpracoval téma krize vlastní identity takto suchopárným způsobem (po audiovizuální i obsahové stránce). Místo toho, aby snímek dostál svému psychedelickému názvu a divák se společně s Lucy vznášel v prostoru, kde by režisér bombardoval jeho vědomí podívanou na Zemi, kosmos a veškeré bytí, tak se velmi rychle vracíme do normality všedního dne. A přestože Lucy z vesmíru odlétá s určitým transpersonálním prožitkem, v důsledku kterého u ní dochází ke změnám v názorovém či hodnotovém systému, tak se nejedná o nic, co by zásadněji narušilo její každodenní prožívání. Očekával jsem, že Lucy začne mít problémy s rozlišováním vnitřní a vnější reality, že se u ní objeví hlasy, vize, příval nesrozumitelných emocí, kolísání nálad, atd. Režisér bohužel nevytěžil z nebývale atraktivního námětu zhola nic a po technické stránce se vzmohl pouze na nepochopitelné střídání formátu obrazu. S přimhouřením oka tak snímku Lucy in the Sky uděluji slabší dvě hvězdy. ()

Djoker

Minimálně v první čtvrtině filmu sledování velmi znepříjemňuje zjištění, že se vám z ničeho nic rozbila obrazovka. Poté už i pomalejším dojde, že problém skutečně není na jejich přijímači, ale jen režisér je dement. Hawley si celou dobu vystačí s tím, že ulétává na změnách formátu obrazu. Bohužel nepřidá nic dalšího a výsledek tomu také odpovídá. ()

D.Moore

Škoda toho tak trochu neobratně natočeného, ačkoliv pro děj velmi důležitého úvodu z vesmíru, který mě měl přesvědčit, že (a proč) chce Lucy co nejdříve zpátky. Moc mě totiž nepřesvědčil a Natalii Portman se to povedlo až na Zemi, když jsem sledoval její urputný trénink, její zasněné pohledy k nebi, to, jak se cítí doma a jak se cítí v NASA... Skvělý herecký výkon podpořený zajímavým a naštěstí nerušivým střídáním obrazového formátu a také krásnou hudbou. Takhle nějak jsem si přál, aby na mě zapůsobila Proxima s Evou Green. ()

DJ_bart

Žádné marmeládové nebe a celofánové květiny fakt nečekejte - natožpak Lucku na obloze s diamanty. Natalie Portman prostě není onou vyvolenou dívkou s očima jako kaleidoskop. ()

Anderton

Lucy zažila niečo, čo zažilo v histórii ľudstva iba zopár desiatok jedincov a výrazne ju to poznamenalo. Stratila pevnú pôdu pod nohami a začala hľadať novú. Lenže to nie je tak jednoduché, keď máte dojem, že vás nechali na orbite. Nevedel som, čo od filmu očakávať, a to nielen vzhľadom na negatívne ohlasy. Lucy in the Sky mi ale ako nudný film nepripadal, paralel s o niečo vydarenejšou Proximou je tu ale dosť. Natalie hrá svoju hrdinku ako dosť nesympatickú osobu, čo môže tiež pre mnohých predstavovať problém. Jej príbeh je ale dobre vypointovaný a osobne by som povedal, že po takomto zážitku premýšľavejšie typy intelektuálov by situáciu nemuseli zvládnuť vôbec. ()

silentname

Tak toto skutočne bolelo. "Lucy In The Sky" je tak vysoko úmorný film, že vôbec sa na neho nedá poriadne sústrediť. Máte pocit, že to trvá celú večnosť a nič sa reálne nedozviete. Mám rád Natalie Portman, no mám posledné roky pocit, že si nevie poriadne vybrať filmy, v ktorých by dokázala zažiariť. A toto môže byť jeden z najhorších. Myslím, že level nudy bol vyšší asi vo filme "Planetarium", no na ten film sa aspoň pozeralo dobre. A mal dobrú výpravu. Tento film dokopy nemá skoro nič. Najlepších je úvodných 5 minút, kde som si hovoril, že možno ma to v niečom skutočne prekvapí. No potom sa to stane jedným neznesiteľne otravným ľúbostným trojuholníkom a mentálnym zrútením spojeným so žiarlivosťou a nulovou razanciou. Od úvodu som nevidel vo filme iný záber, ktorý by ma nejako výrazne chytil. Možno s výnimkou vyliahnutia motýľa. To bolo pekné. Sú tu scénky, ktoré môžu byť zaujímavé, ako napríklad scénka v bazéne. Lenže keby nás nechali ako divákov tvorcovia si tu scénku vychutnať bez toho, aby to potom začali preplňovať inými zábermi, ktoré to asi mali spraviť zaujímavejšie. Dosiahli presný opak. Často vo filme neviem ako plynie čas. Čo je flashback? Čo je súčasnosť? Čo je vízia? Je to zmätok a chaos. No a najväčšie mínus filmu je podľa mňa skutočnosť, že režisér skutočne nemal s filmom žiadnu skutočnú víziu. Jediné čo priniesol do filmu je neustále zmeny formátu obrazu. Zúžiť, roztiahnuť. stlačiť, natiahnuť. Posunúť naľavo, posunúť napravo, centrovať, zúžiť... a dokola. Je to smutné, ale toto je fakt špatný film. Nechcel som tomu veriť a dúfal som, že film prekvapí, ale realita je taká, že toto je jeden z najhorších a najnudnejších filmov roku. Neodporúčam. Hodnotenie: D- ()

Marze

Lucy Cola (že by produkt placement?) v podání Natalie Portman vyletí do vesmíru , kde je hluboce pohnutá překračujícím zážitkem vidět život z dálky. Když se vrátí domů, její život se jí zdá moc malý a její spojení s realitou se pomalu rozpadá. Jako fanoušek sci-fi žánru jsem byl natěšen, ale již v úvodu padají banality jako "znám chlapy co se po příletu z vesmíru nepostavili na nohy". Film sděluje banalitu, že výstup do vesmírného prostoru změní osobnost. A že vaše svaly atrofují. Tvůrci si možná někde přečetli hlášení NASA , že ve vesmíru se může změnit DNA. A všechny penisy astronautů změknou. Film je kontemplativní a meditativní, ale neřekne vůbec nic. Lucy in the Sky nespojuje se Zemí, ale je ztracen někde ve vesmíru. Film může fungovat jen jako charakterová studie, ale přechází do melodramatické únavnosti. Film ve mě vyvolával nechtěný smích a poté smutek. Je to jedno z největších zklamání roku 2019. ()

Arsenal83

V podstate tu všetko bolo povedané. Mega nuda, v ktorej sa nič nedeje a tá nuda je ukrutne dlhá. Zbytočný film bez nejakej pointy, na ktorú by ste sa nevedeli dočkať. A Natalie Portman s otrasným kastrólovým účesom. Je mi záhadou, ako sa mohla objaviť v takomto céčkovom filme. Asi fakt potrebuje prachy na kaderníka. ()

honajz odpad!

Takhle to dopadne, když neumíte napsat příběh (natožpak Příběh), milujete Natálku Portman (která tady připomíná spíš mladou Juliette Binoche) a pokusíte se něco spatlat dohromady. Uvedete to dramatickým titulkem Založeno na... - chvíle napětí (to v tom filmu fakt je) - ... skutečných událostech. A aby nikdo nepoznal, že jste nýmand, který nic neumí, postmoderně přeházíte čas, aby nikdo nepoznal, co je retrospektiva nebo flashback, kdy se která scéna odehrává (takže v tom úvodu klidně může mluvit s duchem své maminky, vás pak napadne, ale to jen proto, že film nenabízí vodítka a můžete si interpretovat cokoliv, jakkoliv chcete) a aby to bylo fakt cool, budete střídat formáty 4:3, 1,66:1, 1,85:1, 2,35:1 a 2,78:1. Ha ha, a jste velký filmař. Prd. Těšil jsem se, že film se nějak hlouběji bude zabývat pocity kosmonauta, který se z nekonečného vesmíru vrací do okovů Země - jak je to naznačeno v tom úvodním rozhovoru s psychologem -, ale houbeles. Jediné, co se tu vydařilo, jsou některé dialogy, na to asi měl pan režisér nějakou dobrou námezdnou sílu, protože jsou občas vtipné, ale většinou ve věcech, v nich o nic nejde ("Měla bys mít nějakého koníčka.jako já" - "Pití není koníček, mami." - "Ale mohla bych v tom soutěžit".). Fakt film o ničem, zbytečnost. Raději si přečtu Armstrongovy paměti. ()

JASON_X

Sci-fi? Ehhh, ale kdeže. Jen jedna standardně americky namachrovaná a namistrovaná superpipina popatří z orbitu na nekonečnost vesmíru a nepatrnost života pozemského, v hlavičce jí z toho zážitku nastane existenciální, emocionální i hormonální zmatek, proběhne u ní přenastavení priorit a hodnot, rozjede se rozpad osobnosti a divák pak po celý zbytek filmu sleduje průběh jejího postupného blbnutí a šílení. Pro obdivovatele a fanoušky Natálky povinnost, pro milce scífek špatný žert. Mne osobně Lucy bavila i zaujala, pomalý psychologický filmy já rád, několik scén je zajímavých a působivých, zvuková stopa příjemná, klidná kamera fajn a proměnlivost formátů obrazu mi ani nevadila. Ovšem v rámci žánru "psychologický film s Natálkou" je to po Black Swan přece jen o trochu slabší odvar, Aronofsky holt tenkrát nasadil laťku hodně vysoko. ()

Lacike

Natalie je síce moja najobľúbenejšia herečka, ale posledných 15 rokov si vyberá totálne nezáživné filmy a už prestávam veriť, že ešte niekedy natočí nejaký dobrý film. Tento životopis jednej astronautky, ktorá svoj životný vrchol zažije príliš skoro a po zvyšok života sa snaží nájsť, aby nakoniec skončila pri chove včiel je na úrovni chujovín aké točí Nicolas Cage. Zopár záberov z vesmíru to nevytrhne. No a tie hrátky s formátom obrazu tu sú asi preto, že aj režisér pochopil aká to je nuda a tak na poslednú chvíľu skúsil vymyslieť aspoň niečo čím by zaujal. Nepodarilo sa mu to. 1/10. ()

Padme_Anakin

Astronautka Lucy je velmi ctižádostivá, houževnatá, pracovitá žena a sledovat její příběh, kdy se z práce stává/stane posedlost a duševní zdraví vypoví službu, mě ohromně bavilo/vtáhlo a ani to líné tempo mi nevadilo. Za prvé Natálka Portmanová to dala v kvalitě A+, věřila jsem jí každou prolitou slzu. Za druhé atraktivní prostředí NASA, nahlédnutí na dno bazénu mi nikdy nezevšední, za třetí kreativita tvůrců se mi zamlouvala, sice si skutečnou událost přiohli a upravili, ale ani to mě nevykolejilo, neb mě okouzlila kamera, Padme se bavila a čekala na každý další záběr. Za čtvrté nemám nejmenší problém s představivostí, to, co prožila hlavní postava ve vesmíru, je prostě bomba, kdo z nás se podívá na Zemi z takové výšky a uvidí to, co ona? Za páté zdejší hodnocení přízemních pozemšťanů jedna mimozemšťanka naprosto ignoruje a jde do plných, aby alespoň malinko dorovnala skóre. P.S. Scífko to vážně není, je to taková krásná psycho-haluška. ()

blackrain

Velké psychologické dusno, a to takové, že by se dalo rovnou krájet a přehazovat vidlemi. Myslela jsem na začátku, že půjde o další verzi Gravitace. Ale tenhle film se vydal úplně jiným směrem. Měla jsem z filmu rozporuplné pocity. Lucy Colová je výborný studijní materiál. Máme tu zajímavý náhled do duše astronautky, která zažila něco nadpozemsky mimořádného, co nikdo z nás hned tak nezažije, něco duchovního a díky tomu se dostala do existenciální krize. O schízičku samozřejmě nebude nouze. Vhodné k přemýšlení. Žánr sci-fi bych trošku upozadila. Tohle je dokonalé psychodrama. Chválím střídání pohledů kamery. To umocňuje se vžít do Lucyiných myšlenkových pochodů, pocitů a nálad. Ta dáma potřebovala odpočinek a dobrého psychiatra. ()

M.i.k.e

Hawley by se měl držet seriálů,protože tam mu to jde rozhodně lépe.Ani nevím co,nebo jestli vůbec jsem od Lucy In The Sky něco čekal,ale ve finále jsem krom solidní Natálky nedostal vůbec nic.Těhle rádoby přemýšlivých artovek je poslední dobou celkem dost,ale evidentně i s dobrými herci není záruka že budou fungovat.Nálepku sci-fi moc nechápu.Tedy pokud se dnes už neoznačuje za sci-fi něco v čem jsou asi tak 3 minuty záběrů z vesmíru...20% ()

angel74

Spíš než o vesmírnou sci-fi jde o niterné psychologické drama jedné astronautky a jako takové funguje docela obstojně. Nehledě na to, že Natalie Portman hraje Lucy Colovou opravdu velmi přesvědčivě. Nicméně na můj vkus by film mohl být kratší. Příběh není natolik obsáhlý, aby snímek musel nutně mít více než dvouhodinovou stopáž. (60%) ()

majo0007 odpad!

Z astronautky Lucy sa po návrate na Zem stane totálny magor, aby napokon skončila ako chovateľka včiel. Wow, úžasný scenár. Rádoby artová (dáme tam variabilné aspect ratio, nech to vyzerá aspoň trochu "umelecky") psycho nudná zbytočnosť. (PS: z EndCredits sa dozviete, že všetky vesmírne zábery - ktoré vo filme celkovo vydajú na zhruba 3min a zrejme majú byť "SCI-FI" (tak to ani očuhom), sú vystrihnuté zo starších IMAX filmov... toľko na margo originality a použitia budgetu).Celkovo to vyznieva ako LSD sprznenie už aj tak mariškovej "Lucy In The Sky With Diamonds" od Serdžanta (odznie remix) od The Beatles a za to sa chodí do pekla a nie do vesmíru! Nedám ani tú pojebanú jednu hvezdu, lebo Natálka bola lepšia už aj v Leonovi... ()

Johnny.ARN

Ako, natočiť dvojhodinový film o narušenej astronautke, je seriozne umenie. Žiaľ, nie pre mňa. Nedokázal som sa do nej nacítiť. Bolo to strašne rozťahané a pritom sa tam dokopy nič nedeje. Jej hrabe, nevie či to je z vesmíru, či je len paknutá, a blúdi niekde medzi realnym životom a snom. Ozaj sme toto potrebovali? 1 z 5 ()

ecceHOMMO

Natalie Portman opäť raz v roli divnoženy, ktorej sa po navšteve vo vesmíre pomaly ale isto rúca jej bežný život . Mal som z filmu mierne rozpačité pocity a ani sám neviem ako moc sa mi to páčilo a či vôbec. **/*** ()