Poklad z půdy

Reality-TV
Česko, 2018, 45 min

Účinkujú:

Jan Rosák (moderátor), Aleš Cibulka

Na vaší půdě se může skrývat poklad, o kterém jste možná doposud neměli ani tušení. V každém díle budou odborníci oceňovat 5 starožitností od takzvaně obyčejných lidí, které následně od nich mohou experti-starožitníci koupit v miniaukci. Poznejte historii, poznejte zajímavé příběhy věcí i lidí. A možná díky pořadu zjistíte, že i váš předmět z půdy je ve skutečnosti pokladem! (TV Prima)

fabecc1222

Hodně mi to připomíná pořad Den D, který se před lety vysílal na ČT. Koncepce je vesměs stejná, akorát se zde lidé nesnaží prodat své nápady, ale staré věci. Moderátor je tu spíše také jen jako takový uvaděč do "příběhu" o dané věci, a hlavními jsou pak jednotlivými sběratelé, vetešníci, majitelé aukčních síní... Za mě slušná oddechovka, nevím, co od toho mnozí zde čekají... ()

arcticsky

Pořad jistě zajímavý (a nejlepší ze všech vylomenin, co TV Burrandov nabízí). Nicméně Rosák mi přijde strašně přežitý a v tomto pořadu zbytečný - zdržující. Starožitníci a vetešníci také nejsou zrovna etalony sympatičnosti (ale nakonec - ti tam od toho nejsou). Ale ti prodávající...to je často úplný průser. Namátkou -  čičmunda se svatováclavským dukátem běžného ročníku nesmyslně trvající na přemrštěné ceně. Ale takových myslitelů a myslitelek se tam motá více. Další úplně bezelstně přizná, že předmět byl "získán" za války z bytu po Židech.  Jistě polovička nabízeného materiálu je, skoro se dá říci harampádí za pár stovek vhodné tak akorát pro Kuře, který potřebuje zaplnit zřejmě rozlehlé prostory svého zámku, kde má (jistě obrovské) vetešnictví...Edit 8.9.2022: Musel jsem snížit hodnocení - netušil jsem v prvotním nadšení, že šupácký Burrandov natočil jen asi tak 25 - 30 dílů, které donekonečna reprízuje, některé díly jsem viděl během 2 měsíců i potřetí...strašné drbanství!! ()

ESNYR

Kdybych vyhrabal ty krámy co má tatík na půdě, byl by ze mě milionář, soudě podle toho jaké částky jsou kolikrát ochotní vydat za něco co i v běžném obchodě stojí pár korun a za 3 roky se na to nanesla vrstvíčka prachu. Co mě ale dostalo v jednom díle, byly hodinky - i podle mého totálně slepého oka - které vypadaly moc hezky a očividně už na první pohled byly docela staré a bába na to řekla že nestojí ani za lístek do tramvaje, ale v kterémsi díle před tím odhadla jakousi čmáranici (obraz) která vypadala jak kdyby ji kreslil opilec, na nějakých pár tisíc. Sleduju to jen proto, že mám poslední dobou problémy usnout a jinde ta "kuliusa" k práci představuje 1000x větší peklo než tohle (a upřímě, rádio se fakt nedá poslouchat když vám na kterékoliv stanici 80x za den pouští pořád dokola ty samé písničky) Rosáka je mi líto, ale zase na druhou stranu si přiznejme že za ty peníze co má za natáčení by se každý druhý nechal v klidu ztrapňovat i půl života. 1 hvězda za komické příběhy "osobních věcí a velmi emotivních vztahů k daným předmětům" které si prodávající musí snad vymýšlet přímo na place. ()

Přemek

Tématicky je to pořad mých snů, protože starožitnosti a veteš miluju. Zpracování je však úděsné, počínaje typicky českými prachochtivci a -chtivkami s buranskými způsoby, kteří donesou "zaručeně pravý originál od mistra s jelenama" nebo sudeťákům ukradené stříbrné příbory s milionovým očekáváním a nevtipnými a trapnými starožitníky konče. (Jedinej snesitelnej je ten nejbohatší, ten prostě mlčí a nakonec všecky ty plkaly přehodí.) ()

MM_Ramone

Titul "Poklad z púdy" je veľmi jednoduchý formát televíznej reality relácie, ktorá však celkom dobre funguje. Niekoľko obchodníkov so starožitnosťami, prípadne nejaký ten vetešník (Pavel Kuře), si zasadne spolu za stôl, kde následne dražia predmety, ktoré im tam donesú ľudia, čo by radi predali nejaké tie staré krámy, na ktoré im doma zbytočne padá prach. Väčšina z toho je bezcenný šunt, ale občas sa tam objaví aj nejaký ten klenot s historickou alebo zberateľskou hodnotou. Celé to profesionálne uvádza znovuvzkriesený pán moderátor Jan Rosák a ku každej ponúkanej položke sa predom vyjadrí znalec, ktorý ju odborne ocení. Ako som už napísal, je to jednoduchý projekt, ale ja mu tie tri hviezdičky dám. Rád si to z času na čas pozriem. *** ()

• Jedná se o převzatý formát německé televizní společnosti ZDF. (sator)
  • V pořadu vystupují odborníci a dražitelé: Pavel Urban – majitel galerie Starožitnosti – Galerie USTAR, který vystudoval ekonomii a management a jehož společnost patří mezi výrazné hráče na tuzemském trhu. Pavel také hrál dvě desetiletí aktivně hokej. Dále Michal Jankovský, který vlastní starožitnictví v Žatecké ulici v Praze-Josefově a je též úspěšným nakladatelem – stojí za vydavatelstvím Fabula, v němž vycházejí knihy zaměřené především na alternativní duchovní proudy. Také zde vystupuje Pavel Kuře – starožitník, vetešník, kramář a majitel zámku Martinice u Dolních Kralovice; Albert Trnka – Absolvent dějin umění, výkonný ředitel prestižní aukční síně, expert na výtvarné umění; Simona Šustková – bývalá programátorka, vystudovaná ekonomka a viceprezidentka Asociace starožitníků ČR. Také spoluvlastní obchod se starožitnostmi ALMA a aukční dům Valentinum VII. V pořadu se pak objeví i Daniela Žáková, která vystudovala oděvní průmyslovku, provozoval módní butik a poté podnikala ve starožitnictví v zahraničí; Jan Neumann – prezident Asociace starožitníků. Jeho starožitnictví najdeme na adrese Valentinská 58, Staré Město (Praha). (sator)