Byl jsem Youtuber

Dokument zachycuje cestu jednoho z nejznámějších českých Youtuberů Jirky Krále k jednomu milionu odběratelů. Kromě něj se v dokumentu objeví nejvýraznější postavy české a slovenské Youtube scény. Video bylo zároveň tím úplně posledním, které na svůj Youtube kanál Jirka Král umístil. Celý film ke shlédnutí zde. (ČSFD)

Lachtaan

Léto 2012. Nová show Farma na obrazovkách TV Nova, která mě jednoduše zaujala. Spousta různorodých tváří mezi soutěžícími, z nichž si většinu pamatuju dodnes. A mezi nimi mladý blonďák z Brna, kterého pár týdnů po finále celé show zcela náhodou nacházím na YouTube, jak zkouší mou oblíbenou hru Minecraft. Zjišťuju, že už má více dílů, že prostřednictvím natáčení onu hru teprve objevuje stejně jako já. A než se naděju, jeho kvalita stoupá, videa přibývají, tvorba se mění, já ji stále sleduju a jeho činy obdivuju. Oba stárneme, oběma se mění preference. Jemu v tom, čím chce lidi nadále bavit, mně v tom, co mě ve formě youtubových videí baví. A tohle všechno se táhlo a měnilo během dlouhých 6 let. Mně je 18, žiju v bezprostředním okolí lidí, kteří českou YT scénu totálně odsuzují. Já si ovšem jistá videa od vybraných tvůrců pouštím s chutí u večeře i jako dospělý člověk a jedním z toho mála, u jejichž obsahu jsem stále vydržel, je právě Jirka Král. Pro jeho upřímnost, nadnesenost nad nepříjemnými věcmi a vychytralost nad dnešmím světem ho obdivuju jako člověka a převážně jako influencera, který naši nejen českou komunitu ovlivňuje a motivuje tím správným směrem. Ovšem ne každý asi ještě dostatečně nedospěl, aby si to uvědomil. Patří ti velký dík Jirko. Svým posledním videem si se rozloučil důstojně a i se svými stále poměrně omezenými možnostmi jsi tímto dokumentem absolutně převálcoval pochybně přijaté Nejsledovanější, kteří přeci jen dostali podporu silnější produkce a distribuce do českých kin a posléze na nosiče. Když jsem dokument sledoval živě v premiéře, v žádném případě mě nenapadlo, že se objeví i zde v databázi. Tím jak je ale kvalitně zpracován a pro jeho poslání ho zde vítám všemi deseti a jsem nesmírně rád, že jej mohu ohodnotit. Jako třešničku na dortu tvorby jednoho skvělého influencera české internetové scény. ()

TomX2

Je veľmi vzácne, keď je nejaká slávna osobnosť úprimná k sebe aj k divákom, je samou sebou a dokáže viesť komunikáciu so svojimi sledovateľmi bez ohľadu na to, aké ťažké to je. A v tomto má Jiří môj obdiv. Nenatáča videá nútene a nasilu, nenatáča videá len kvôli peniazom, nestráca svoju osobnosť a taktiež vie, ako robiť svoju prácu a vie kedy vyjsť zo svojej komfortnej zóny - prečo vlastne aj vzniklo toto video. Zároveň to je však všetko, čo môžem na tomto dokumente oceniť. Už samotná technická stránka nie je veľmi dobrá, no najviac tu postrádam emócie. Predsa len, odchod z YouTube a správa stovkám tisícom ľudí je celkom dôležitá, tak prečo si na tom nikto nedal záležať? Prečo to pôsobí akoby bol obsah úplne prázdny a o ničom. Prečo tak dôležité video je zároveň tak zlé? Taktiež ma ani Jiří nepresvedčil, aby som k nemu choval nejaké väčšie sympatie; jeho tvorbu som nikdy nemal rád a ani po tomto dokumente sa to nezmení. A možno to na mňa nemá nejaký hlbší emocionálny dopad len preto, že som Jiřího ako osobnosť nikdy nepoznal. Každopádne to je stále lepšie, než som očakával a ubehlo to veľmi rýchlo. ()

Pierre

Dokument mě celkem příjemně překvapil a líbil se mi o něco víc než Nejsledovanější . A to jsem přitom Jirku Krále, vůbec nikdy nesledoval jakožto ani žádného jiného letsplayera. Protože hrát hry a něco do toho kecat pro mě upřímně není vůbec nic obdivuhodného a zajímavého. Když to někoho baví tak je to v pořádku, ale aby to pro někoho byl zdroj obživy mi přijde ubohé. Ale Jirka Král mi tímto dokumentem dokázal, že to má v hlavě srovnané jako možná málokdo na československé yotube scéně. A dokument není nějakou jeho povrchní rozlučkou. Prvních 15 minut se celkem zajímavě, i když letem světem zabývá samotným vznikem a vývojem Yotube trendu. Škoda, že pak to sklouzne spíš k ohranému brečení o tom, jak to mají yotubeři těžký apod. To mě teda už nebere, slyšel jsem to tolikrát. V tomto stádiu se dokument začíná prostě dost opakovat a nudí. Ale závěr o rozhodnutí Jirky Krále mi opravdu ukázal jak to má v hlavě srovnané. Podle mě by si měl jeho slova vzít k srdci třeba takový Pedro. Yotuber stárne, fanoušci můžou být pořád mladší. V nejlepším se má přestat. Vytesat do kamene všem Yotuberům! ()

vyfuk

Co na to říct? Určitě tu budou lidi, kteří budou mít kecy. To je u kontroverzní věci docela i logické. O YouTuberech může člověk napsat nebo natočit cokoliv a stejně to dopadne zle nebo alespoň rozporuplně. Tohle, docela i chápu. Jirka Král dokázal být rozporuplnou postavu i pro Youtubery. I když byl takový kápo, který dokázal jakoby i spoustu věcí zařídit. Na jednu stranu asi určitě můžeme říct, že to je člověk, co něco dokázal. A v podstatě i vybudoval. Sice to je království, které může smrdět hnojem. Tohle video/film je vlastně rozloučení s tím vším co udělal. Nic proti tomu. Jen hold záleží. Co dodat. Natočeno, vskutku není špatně. (viděno už někdy v září) ()

honajz2

Dokument pro fanoušky Jirky, ostatní se u toho unudí. Já nejsem fanda Jirky, takže jsem se ukázkově nudil. Dvě hvězdy dávám jen proto, že to je lepší než ta reklama na YouTube, ale i přesto to za moc fakt nestojí. U kravin si většinou píšu poznámky, co jsem si z filmu odnesl, naposledy jsem si je psal u dokumentu o Aporveru a tady jsem si je psal taky, tak se o ně podělím. A nejsem žádný neznalec, v youtuberech a youtube obecně se celkem vyznám. Nebudeme to okecávat, jdeme na to: Jirka Král patří k starším youtuberům? Průkopník byl přeci Crafák, MenT, Gogo atd. A ty úplně první dneska už nikdo nezná. MRShontey, neříká to dnešním děckám něco? Nenápadná reklama na Zetko. Tvorba na YouTube stoupla nahorů? No dobře, volání animovaným postavám ve tři ráno, trapné reakce na všechno možné, megatrapné pranky a každý youtuber má na svém kontě nejmíň jeden "rap song". To je kvalitní tvorba, ty vole... Je zajímavý, jak se youtubeři zprvu báli svých fanoušků a vyhýbali se metrům a obchodním centrům, jen aby je neviděli. Co jste čekali, že vám všem dají pokoj? Ty vole, ta reklama na Zetko tam je snad každé dvě minuty... Tak nebýt účasti ve Farmě (to byl taky super pořad...), nikdo Jirku nezná. V tom dokumentu vystupuje člověk, co má nad 45 let! On by ho fakt bez té Farmy nikdo nikdy neznal. Hrajeme si na umělce, máme film rozdělený na kapitoly! Leoš Mareš vylezl, proboha, kam se nenarve, já na něj už mám alergii... Jirka dobře personifikoval fanoušky na YouTube - nikdy neodpustí ani nejdrobnější chybu. Já bych ještě dodal, že jsou schopní se hádat několik dní o gramatické chybě. Záběr na garáž vrchol filmu, ten aspoň za něco stál. O odchodu z YouTube řekl hlavně svojí rodině, ale jeho máma to neví. Pořád ho to baví, ale nechá toho, aby měl supr čísla (milion odběratelů) a dobrý vzpomínky, protože kdyby pokračoval, mohlo by ho to přestat bavit a mohl by mít negativní reakce. Přeberte si tu větu po svém. Na tomhle kanále žádné video už nebude. Za dva roky čekám návrat Jirky, jelikož bez youtube je nic. Ta hudba v titulcích, to je dílo :D Unikátní děkování v titulcích jednotlivcům, občas to je celkem šílené. Tak, tady končí poznámky a zároveň dokument. Bylo to nádherné, někdo na YouTube skončil a natočil o tom dokonce film! Konec jedné youtube legendy - no a co, stejně jednoho dne odejdou všichni, jelikož ten trend nevydrží věčně. Všichni ti ve videu taky jednoho dne s natáčením skončí. A doufám, že aspoň jeden z nich natočí čtyřhodinový životopisný film o tom, jak začínal na youtube, ze začátku ho nikdo neměl rád a pak ho všichni milovali a teď končí. Btw, doporučuji si přečíst komentáře pod videem, spousta děcek tam brečí a vylévají si srdíčko. 2* ()

• Dokument překročil hranici jednoho milionu přehrání po 30 hodinách od zveřejnění. (don corleone)
  • Natáčení trvalo jeden rok. (TheSlezy)
  • Youtubeři Pedro a Gejmr se během skončení dokumentu jako jediný z cca 100 VIP hostů při předpremiéře rozplakali. (TheSlezy)