Verní neverní

• Česko Věrní nevěrní (viac)

Abel a Marianne sú 10 rokov rozídení. Keď sa znova stretnú, Abel sa rozhodne získať Marianne späť. Veci sa však zmenili: Marianne má syna Josepha a jeho teta, mladá Éve, vyrástla. A majú tajomstvá, ktoré postupne odhaľujú... (Film Europe)

Malarkey

Hodně zvláštní vztahovka, kterou ale Louis Garrel zvládnul režisérsky se ctí. Navíc se tu objevil i v hlavní roli, kde to do něj přítelkyně po tříletém vztahu v tlaku okamžitě navalí - rozchod, těhotná s kamarádem, ale jako kamarádi se vídat můžeme, ne? No a milý Louis si z toho k mému údivu nějak nic moc nedělá, protože čas uběhne a za pár let mu opět stojí před práhem. Tentokrát s dítětem. Těm vztahovým výkrutám jsem teda vůbec neporozuměl, ale jelikož se na to pěkně koukalo a hlavně to bylo docela krátké, s pohodou jsem mu to odpustil. Navíc Laetitia a Lily-Rose v hlavních ženských rolích byly jednoznačně dobrou volbou. ()

angel74

Louis Garrel servíruje divákům poměrně banální příběh o lásce, ve kterém nakousne hned několik vztahových témat, jež ponoukají k zamyšlení. Zásadní problém však spočívá v tom, že chování a reakce jednotlivých postav ve vypjatějších situacích jsou jen ztěží uvěřitelné, stejně tak jako podivně smírné zakončení celého vyprávění. (65%) ()

slunicko2

Skvělý scénář 1)  vtáhne diváka do děje hned v první minutě a pak ho nepustí až do konce._____ 2)  Přiznám se, že příliš nechápu Abelův vztah k Marianne. Chovala se nehorázně hned v několika směrech a Abelovy reakce lze vysvětlit jediným způsobem - láska je slepá. Ale bolelo mě to snad stejně jako jeho, když jsem viděl, jak s ním mává._____ Ostatně Eva, další ženská protagonistka příběhu, se nechovala o nic lépe._____ 3)  Očividně masochisticky založený, jen vzácně se usmívajícící a silně charismatický 35letý Louis Garrel se podílel na scénáři, film si zrežíroval a zahrál si hlavní roli._____ Abelovu partnerku ve filmu, Marianne, hraje jeho novomanželka 40letá Laetitia Casta (od 10.6.2017)._____ Zamilovanou Evu si pěkně střihla 19letá Lily-Rose Deppová, dcera Johnna Deppa a Vanessy Paradisové._____ Rovněž Joseph Engel (syn Joseph) nezjištěného věku si mě získal._____ 4)  Výstižný koment: Vančura****, Marze***. ()

EvilPhoEniX

Originální a inteligentní vztahové drama o nevěře soustřeďující se převážně na tři hlavní postavy. Laetitia Casta ve svých 41 letech je velko kočka a povedla se i Lily-Rose Depp, která je dcerou Johnnyho. Je to poměrně černohumorné, sarkastické a trošku podivné a naštěstí i velmi krátké. Zvláštní film a rozhodně né typičtí Francouzi. 60% ()

nunka

Ach, vzťahy naše komplikované! Verní neverní je nenápadný francúzsky film na jedno pozretie, ktoré stačí. Rieši rôzne podoby lásky v manželstve a partnerstve. Ako vlastne vyzerá dôvera partnerov? Je vernosť či nevera korením či testom vzťahu? Obdobie zamilovanosti sa prelína s obdobím zrelej lásky a z partnerských trojuholníkov napokon zostáva partnerský vzťah vo dvojici. Páčilo sa mi, že v spleti túžob a potrieb divák vlastne ani nevie, komu veriť a zamotá sa s postavami do spleti psychologických hier. A tie sú o manipulácii, emočnej posadnutosti, zamilovanosti, vytriezvení z lásky, aj vypočítavosti. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Film se natáčel v Paříži ve Francii. (ČSFD)

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu – Febiofest přiveze do Prahy francouzského herce a režiséra Louise Garrela, který 25. března osobně uvede svůj nejnovější film Věrní nevěrní. Komediální… (viac)