Muž, který všechny překvapil

• Rusko Čelověk, kotoryj udivil vsech (viac)

Igor je lesní strážce, který střeží sibiřské lesy před pytláky. Jeho prostý život se od základů změní poté, co následkem střelby skončí v nemocnici a zjistí, že trpí nevyléčitelnou nemocí. Lékaři mu dávají nanejvýš dva měsíce života. Snímek "Muž, který všechny překvapil" vypráví novodobou verzi starého sibiřského lidového příběhu o muži, který oklame smrt tím, že se začne vydávat za ženu. Igor se také rozhodne stát ženou, ale ne proto, že bych měl v úmyslu někoho podvést. Ve skutečnosti se chce nyní, když už ho od smrti dělí jen krůček, všech podvodů zbavit. Podpora, které se mu jako smrtelně nemocnému člověku dostane od ostatních venkovanů, rázem vezme za své. V tomhle filmu ale nejde jen o pohlaví. Yevgeniy Tsyganov natočil citlivý příběh o křehkosti těla, identity i postavení ve společnosti. (Cinemax)

Maximilianus

V podstate Russish girl. Je to artové, komorné a možno tým spôsobom nie až také zaujímavé. Má to ale hĺbku a vypovedá to čo to o spoločnosti. 7,1/10. ()

leila22

Minimalistické v každom možnom smere. Téma na prvý pohľad kontroverzná, no podaná tak citlivo a krehko, až pôsobí nenápadne. Smutný film o (ne)prijatí našim okolím, ktorý odkazuje na to, že to možno nie je práve smrť, ktorej by sme sa ako živí mali báť najviac... ()

hygienik

SPOILER! Konformita je základné pravidlo pre prežitie v malých komunitách. Toto pravidlo Jegor otvorene porušoval bez toho, aby to komukoľvek čo len 1 slovom vysvetlil. Iste, susedia sa k nemu nemali chovať násilne, ale konzervatívnej spoločnosti ako celku nemožno vyčítať, že vyžaduje od svojich členov to, čo pokladala za normálne a dobré celé storočia. Jegor je vo filme vykreslený ako mučeník, ale tým podľa mňa nebol, pretože tým, že vyšiel na verejnosť, sa sám ponúkol ako fackovací panák. Coming out je možné úspešne urobiť len v "predpripravenej" komunite. ()

DonBraso

V obsahu filmu je jméno Igor,v titulkách je Jegor a správně je to Yegor :DNo to jen tak na začátek.Co trochu trápí z filmu je ten náměť.Hlavní postava je vcelku zajímává do té doby,než hodí sukni na sebe.Čekat někde na dědině,že si lupnu na sebe ženský hadry a budu čekat,že mě každý bude plácat po rameni je fakt zhovadilost.Snímek se v tomhle ubíjel.Natočeno sice s citem a lehký ruský outfit v bizarnosti by se dal přežít,ale neptejte se proč.Žádná indicie tu vůbec není a prostě se tak stane,protože to někdo napsal do scénáře.Mít raka je druhá věc,když na konci jste v otázkách jestli to neměla být jen taková sociální agitka,když se někdo změní a cítí jako žena.55% ()