Když je Profesorova důvěrnice Tamara nalezena mrtvá ve svém bytě, zhroutí se Tauberovi svět. Nejenže přišel o spřízněnou duši, ale zároveň nemůže být oficiální součástí vyšetřování. To mu ovšem nezabrání, aby pátral na vlastní pěst. Dá dohromady profily všech Tamařiných klientů a s pomocí Amálie vytipuje jednoho muže. K překvapení všech je však tento muž, bohatý obchodník Drexner, schopen poskytnout neprůstřelné alibi. Profesorovi při návštěvě ovšem neunikne několik zdánlivě nepodstatných detailů, které ve výsledku vedou k pravému vrahovi. (TV Nova)

honajz

Hodně emotivní díl, kdy ale nechápu, že vlastně nejsympatičtější postavu seriálu škrtnou (aby ji v příštím "nahradili" tuctovou Špalkovou v roli zdravotní sestry). Hodně věcí jsou zde vycpávky (Dan a Amálie, šéf alkoholik a šéfka, spousta vzpomínkových klišé, která začnou napočtvrté už otravovat) a případ plyne jen velmi zvolna. Poněkud mne mrzí, že je naznačena spousta podpříběhových linií, ale nejsou nikam dál dovedeny - skutečný vztah děkana a profesora (osvojil ho?, je jeho anděl strážný?, je druhým manželem jeho matky?), něco více o matce v podání Reginy Rázlové (hraje skvěle) - a že celkově jsou již vystříleny náboje s alkoholismem, tatínkem Amálie, a vlastně i vztahem Dana a Amálie, takže tam není oč hrát. ()