V hotelovém pokoji je zastřelen známý plastický chirurg, který se ubytoval pod falešným jménem spolu s neznámou ženou. Když je ona žena nalezena, zdá se, že vraždu bude mít na svědomí její žárlivý manžel. Když se však Profesor tajně spřátelí s hotelovým recepčním, dozvídá se, že ona záhadná žena byla manželkou jeho bývalého učitele, který jej jako studenta na střední škole terorizoval. Je třeba zjistit, který z mužů, z nichž oba měli průkazný motiv, je skutečným vrahem. (TV Nova)

GoodStenly

Tak tento díl byl od poloviny dost předvídatelný, bohužel jsem neviděl minulý díl, ale koukám, ani by to nebyla tragédie... Nevím co si mám myslet o panu T., ale mám pocit, že nám nějak změknul..., skoro žádná těžkotonážní ironie. Zklamání, opravdu, velké. ()

honajz

Jeden z lepších dílů, ale pořád v tom vidím jen to opisování od větších vzorů (nejen Monk, Mentalista nebo Psych, ale třeba také Castle), kdy samotný případ je tak průhledný, že je s podivem, že to policistům docvakne až tak pozdě. Některé chování postav mi přijde poněkud podivné, ne-li nereálné. Co mne zde už začalo vytáčet, jsou ty miniscény, kdy si někdo něco jako představuje - nejsou již vtipné, došel jim dech. Třeba Schneiderová celá červená jako čertice a čertící se - to jako fakt? Ty stupně vítězů... ach jo. Navíc profesor v tomto dílu opustil skoro všechny své zásady a vtipně cynické repliky (jež nahradily sáhodlouhé konstrukce), takže i tady to charisma nějak zmizelo. A ten konec - Nova spouští vlastní minipivovar a dělá si selfpromo? ()

sator

Filmový hotel je Hotel Villa, zrekonstruovaná prvorepubliková budova postavená ve stylu art deco z 30. let minulého století, sídlí v klidné vilové čtvrti. Hotel se proslavil úspěšným seriálem Ordinace v růžové zahradě (2005), který se zde několik let natáčel. Přesná adresa je Okrajní 981/1, 10000 Praha 10 - Strašnice. ()

mira007

Krimi story jednoduchá, kdy pachatel se v klidu bezdůvodně přizná Profesorovi T. během polidné procházky parkem a zábava okolo případu samotného byla slabší, ikdyž Pauhofová jako prostitutka vs. maminka hlavního hrdiny zabodovala. ()

• Filmový hotel je Hotel Villa, zrekonstruovaná prvorepubliková budova postavená ve stylu art deco z 30. let 20. století a sídlí v klidné vilové čtvrti. Hotel se proslavil úspěšným seriálem Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005), který se zde několik let natáčel. Přesná adresa je Okrajní 981/1, 10000 Praha 10 - Strašnice. (sator)